INZERCIA

Pozvánka do Královohradeckého kraja

Lúky plné farieb, nekonečné lány obilia, rozpálené skaly aj žiariace štíty hôr na horizonte - poďte navštíviť Královohradecký kraj.

Lúky plné farieb, nekonečné lány obilia, rozpálené skaly aj žiariace štíty hôr na horizonte - poďte navštíviť Královohradecký kraj!

Královohradecký kraj sa rozprestiera v severovýchodnej časti Českej republiky a vďaka svojej prírodnej rozmanitosti a bohatej histórii patrí medzi najatraktívnejšie miesta strednej Európy. Vydajte sa preto napríklad za kamennou  krásou skalných miest ako sú Prachovské skaly www.prachovskeskaly.com, Adršpašsko-teplické skaly   www.skaly-adrspach.cz  alebo Broumovské steny www.broumovskesteny.cz.

broumovsko-adrspasske-skaly-rychta-r994_res.jpg

Foto:  Adršpašské skály

Milovníci vojenských pamiatok nemôžu vynechať návštevu vojenského múzea v Chlume, stojaceho na mieste, kde sa odohrala najkrvavejší bitka prusko-rakúskej vojny. Ďalej potom súbor československého opevnenia tiahnúceho sa od Krkonôš až do Orlických hôr, ktoré bolo zrekonštruované a sprístupnené. Nevšedným zážitkom je prehliadka betónových bunkrov, delostreleckých pevností, ako sú napríklad Dobrošov a Brezinka v priestore Náchoda, Skutina a Hanička v Orlických horách alebo Stachelberg v Krkonošiach. Za návštevu potom stojí aj pevnosť Josefov, ktorá bola postavená za vlády habsburského cisára Jozefa II. Viac informácií  nájdete na www.hkregion.eu.

do-textu-vojenske-pamiatky-20-r688_res.jpg

Foto:  Stachelberg – delostrelecká pevnost

Pre romantické duše je tu fenomén podhoria Orlických hôr - zámky na rieke Orlici. Predstavia sa vám novorenesančné Častolovice so zámockým zverincom, empírový Nový Zámok v Kostelci nad Orlicí, renesančné Doudleby nad Orlicí (kde sa natáčal film Juraja Jakubiska - Bathory), barokový Potštejn alebo Kolowratský zámok v Rychnove nad Kněžnou, ktorý je spolu s priečelím kostola Najsvätejšej Trojice významného barokového staviteľa Jána Blažeja Santiniho jedným z najväčších a najkrajších barokových celkov v Čechách. www.mojeorlickehory.cz

zamek-doudleby-jaroslav-kocourek-r345_res.jpg

Foto Zámok Doudleby nad Orlicí, © Jaroslav Kocourek

Máte radi divoké zvieratá? Potom zamierte do Dvora Králové nad Labem, kde sa nachádza jedna z najkrajších zoologických záhrad v Českej republike. Na rozlohe 60 ha chovajú najväčšiu kolekciu afrických zvierat v Európe. Výnimočnosť nespočíva len v druhovej rozmanitosti zvierat, ale aj v spôsobe, akom sa zvieratá návštevníkom prezentujú. Okrem klasickej časti zoo sa môžete vydať na safari, kde podobne ako v národných parkoch Afriky nie sú medzi zvieratami a ľuďmi bariéry. www.zoodvurkralove.cz

spojovani-lvu-do-lviho-safari-1foto-jana-mysliveckova-2-r329_res.jpg

Foto: ZOO Dvůr Králové, Jana Myslivečková

Za návštevu stoja aj ďalšie pamiatky, ako je barokový komplex Hospital Kuks www.zkuskuks.cz  Broumovský kláštor  www.klasterbroumov.cz, mesto Hradec Králové www.hradecko.eu  s preslávenou architektúrou Jozefa Gočára a Třebechovický múzeum betlehemov so slávnym Proboštovým betlehemom  www.betlem.cz. Ak chcete zažiť krásy nedotknuteľnej prírody, vydajte sa do Krkonôš - najstaršieho národného parku Českej republiky a na najvyššiu horu ČR - Sněžku sa môžete nechať vyviesť modernou lanovkou. Atmosféru Krkonôš môžete nechať doznieť pri ochutnávke regionálneho pokrmu – „krkonošského kysela“,  v niektorej z mnohých štýlových reštaurácií. www.krkonose.eu

broumovsky-klaster-jaroslav-kocourek-r224_res.jpg

Foto: Broumovský klášter

logoupravene-r997_res.jpg

Viac informácii na: 

WWW.HKREGION.EU

www.hradecko.eu

www.mojeorlickehory.cz

www.podkrkonosi.eu

www.krkonose.eu

www.kladskepomezi.cz

www.cesky-raj.info

www.broumovsko.cz


 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky

Kde sa dvaja bijú, tablet víťazí.

Tlačové správy

Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?

Dotykový displej, GPS, radary a řada funkcí - jak dopadne autokamera Mio MiVue 785 Touch s nekompromisním testem youtubera JeezyJ?

Test youtubera JeezyJ autokamerky MiVue 785 Touch
Tlačové správy

Burza pracovných príležitostí opäť na Stavebnej fakulte STU

Po niekoľkoročnej prestávke sa opäť konala Burza pracovných príležitostí spojená s prezentáciou stavebných firiem.

Tlačové správy

Počet ochorení na rakovinu stále stúpa. Nepodceňujte prevenciu

Až jedno zo štyroch úmrtí v rámci Európskej únie je zapríčinené rakovinou.