INZERCIA

Suchá koža? Riešiteľný problém!

Urea je unikátna fyziologická látka, ktorá sa v dermatologickej praxi používa na liečbu suchej kože, psoriázy, ekzémov a ichtyózy.

Ošetrenie citlivej suchej pokožky si vyžaduje starostlivý a opatrný prístup, pretože je náchylná na podráždenie. Nezanedbateľnou príčinou vysušenia kože sú kožné ochorenia, najmä ekzémy, psoriáza a ichtyóza. Dermatológovia preto pri týchto stavoch odporúčajú používať prípravky, ktoré dostatočne kožu premasťujú a hydratujú.

Zachovať a udržať kvalitu kože, nenahraditeľnej vonkajšej ochrany nášho tela, pomáhajú emolienciá, teda topické prostriedky, ktoré zmäkčujú, zvláčňujú a chránia kožný povrch. Jeho dobré funkčné vlastnosti, pružnosť a vláčnosť závisia od optimálneho množstva vody.

Na to, aby obsah vody v pokožke bol dostatočný a trvalý, je nevyhnutné zásobiť ju látkami, ktoré sú schopné viazať vodu dlhodobo – takouto substanciou je napríklad urea (močovina).

Čím je urea pre pokožku zaujímavá?

Urea je unikátna fyziologická látka, ktorá sa v dermatologickej praxi používa na liečbu suchej kože, psoriázy, ekzémov a ichtyózy.

O popularitu urey sa postarali v prvom rade jej účinnosť a dobré kozmetické vlastnosti, ale aj fakt, že nie je toxická a nealergizuje. Lokálne aplikovaná má výrazné hydratačné vlastnosti, podporuje hydratáciu zrohovatenej kože (keratínu) a priaznivo ovplyvňuje keratolýzu v suchej, popraskanej a zhrubnutej koži. Zvyšuje absorpciu vody v hlbších vrstvách pokožky, je schopná ju dlhodobo viazať a zadržiavať v bunkách. Pôsobí doslova ako bariéra proti strate vody – zabraňuje odparovaniu a vysychaniu pokožky, zvláčňuje ju a zmäkčuje. Práve tieto vlastnosti položili základ pre jej klinické využitie v dermatológii a kozmetológii.

Ako hlavná účinná látka austrálskych výrobkov Flexitol pomáha riešiť problémy so suchou a popraskanou pokožkou rúk a nôh, ale i suchých plôch na lakťoch, ramenách a chrbte. Urea v špeciálnom masťovom základe podporuje zlepšenie stavu kože aj pri ekzéme a psoriáze. Suchú šupinatú a svrbiacu pokožku upokojuje, zmäkčuje a zrohovatené časti pomôže ľahko odstrániť.

Úľava pri veľmi podráždenej pokožke

Uvoľnenie pri veľmi podráždenej pokožke – ekzéme, psoriáze, dermatitíde i ďalších dermatologických problémoch, prinesie Flexitol krém na veľmi suchú pokožku s obsahom 12,5% urey v synergickej zmesi zvlhčujúcich a zvláčňujúcich látok. Pomáha pri šupinatej pokožke, optimálne hydratuje veľmi suchú kožu horných a dolných končatín, lakťov a chrbta. Na každodennú hydratáciu a ochranu pokožky je vhodná kombinácia s Flexitol intenzívnym hydratačným mliekom s 2% urey a obsahom unikátnych prírodných látok. Účinne vyživuje pokožku celého tela, poskytuje jej mimoriadnu vlhkosť a chráni ju pred vysychaním a podráždením. Vďaka pôsobeniu tohto komplexu pokožka zaktivizuje svoje vlastné obranné mechanizmy a zabezpečí si pocit komfortu po celý deň.

koniec nepríjemnému svrbeniu

Koniec nepríjemnému svrbeniu

Ľudia so suchou kožou, zvlášť ekzematici a psoriatici, dobre poznajú pocit nepríjemného svrbenia pri šupinatej pokožke a ekzémoch. Novinka z radu prípravkov Flexitol – Flexitol anti-svrbivý a upokojujúci krém – dokáže svrbiacu a začervenanú pokožku rýchlo upokojiť a zmierniť jej podráždenie. Vďaka unikátnej kombinácii aktívnych zložiek, založenej na vysoko účinnej hydratačnej a utišujúcej zmesi bez použitia dráždivých chemických látok poskytuje pokožke intenzívnu hydratáciu a zároveň zmierňuje jej zápalové prejavy.

Starostlivosť o nohy – aj pre diabetikov

flexitol foot careVynikajúcim riešením na hydratáciu suchej, drsnej a popraskanej  kože nôh sú Flexitol balzam na popraskané päty s 25% urey, Flexitol krém na otlaky a tvrdú zhrubnutú kožu s 22% urey, Flexitol výsuvná tyčinka na päty s 9% urey i Flexitol návlek s aktívnym gélom na päty. Na pokožke vytvárajú bariéru – tenký film, ktorý na mieste aplikácie zabraňuje odparovaniu a vysychaniu pokožky. Zmäkčujúcim látkam umožňujú preniknúť do hĺbky a tak ju zvláčňovať. Pri pravidelnej aplikácii dokážu tvrdú zrohovatenú kožu nielen zjemniť, ale aj zmäkčiť do takej miery, že sa po kúpeli ľahko odstráni. Tenká a mäkká pokožka, zvlášť na pätách, nemá už potom tendenciu praskať a zvlášť u diabetikov znižuje riziko infekcií. Prípravky na hydratáciu drsných a suchých nôh dodávajú tak pokožke nielen mimoriadnu vlhkosť, ale zároveň zvyšujú jej odolnosť. 

Zapojte sa do súťaže a vyhrajte výlet do Londýna pre dvoch!

veľká súťaž flexitol

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Move in immediately, if you feel like it

Living close to the centre of Bratislava has many advantages.

Tlačové správy

Predaj poistenia motorových vozidiel cez web rastie a bude rásť

Myslí si to Peter Gál, zakladateľ stránky poistnamyska.sk, ktorý má vyše 20-ročné skúsenosti v poisťovníctve.

Tlačové správy

Slováci sa pripravujú o stovky až tisícky eur

Ako tomu predísť?

Tlačové správy

Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre

Ak ide o turizmus, môžeme sa od Maďarska učiť.