SME
Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Polus Towers s novou vizážou aj novými nájomníkmi

IMMOFINANZ s novými nájomnými zmluvami v Bratislave:má prenajatých cca.2.000 m2 v Polus Tower I

Spoločnosti IMMOFINANZ Group sa podarilo uzatvoriť niekoľko nových nájomných zmlúv na kancelárske priestory v bratislavskom Polus Tower I: Autoleasing SK podpísala zmluvu na cca 350m2, zatiaľ čo spoločnosti Audatex Slovakia a Concorde sa každá rozhodli pre 270m2. Najväčšia dohoda bola uzatvorená s Poisťovňou Slovenskej sporiteľne, a. s. Vienna Insurance Group, ktorá prenajme približne 1.080m2.

„Naše budovy Polus Towers sa momentálne rekonštruujú. Nové nájomné zmluvy dokazujú, že náš koncept láka nájomníkov ešte pred dokončením prebiehajúcich prác – čo potvrdzuje opodstatnenie nášho projektu. S vývojom našich rokovaní sme spokojní, najmä ak vezmeme do úvahy silnú lokálnu konkurenciu. Práve teraz prebiehajú rozhovory s ďalšími potenciálnymi nájomníkmi,“ hovorí Karel Bor, Country Manager pre správu aktív skupiny IMMOFINANZ Group z portfólia kancelárskych a logistických nehnuteľností v Českej republike a na Slovensku. 

Polus Towers – meníme staré priestory na nové kancelárie zamerané na rovnováhu pracovného a súkromného života

office-r698_res.jpgBudovy Polus Towers boli medzi prvými kancelárskymi budovami triedy A na trhu v Bratislave a všetci ich poznajú. Vzhľadom na dobrú pozíciu a dôležitosť celého komplexu Polus sa rakúsky investor a developer, spoločnosť IMMOFINANZ Group, rozhodol zabezpečiť, aby budovy Polus Towers spĺňali štandard triedy A aj v roku 2015 a po mnoho ďalších rokov. Práce sa začali na začiatku roku 2015 a predpokladané ukončenie bude v septembri 2015. Rekonštrukcia bude najviditeľnejšia vo vstupnej hale oboch veží. Dizajn reprezentatívnych a moderných nových kancelárií zvýši pohodlie, zoptimalizuje funkčnosť a vytvorí kancelárie podporujúce rovnováhu pracovného a súkromného života (Work-Life Balance).   „Obsadzovať zrekonštruované priestory sa darí veľmi dobre, nasvedčujú tomu aj naše nedávno podpísané nájomné zmluvy. Všetko ide podľa nášho plánu, takže noví nájomníci sa nasťahujú už toto leto,” vyjadril sa o rekonštrukcii Karel Bor.  recepcia2-r146_res.jpg

recepcia-r844_res.jpgRekonštrukcia – čo sa presne urobí?

V prvom kroku modernizácie budú zrenovované všetky spoločné priestory, aby ich funkčnosť a dizajn spĺňali najvyššie dnešné štandardy. To zahŕňa recepciu, kabíny výťahov a výťahové lobby na všetkých poschodiach. Priestor recepcie bude vyvolávať pocit pohodlného salónika s kaviarňou, posedením a zelenou stenou. Okrem toho, výťahy budú vybavené „systémom ovládania cieľových staníc“, čo zabezpečí rýchlejšiu premávku a kratšie čakacie doby.  

Po nasťahovaní sa nových nájomníkov budú kancelárie vybavené progresívnymi technológiami, vrátane najmodernejšieho chladenia prostredníctvom chladiacich trámov (tzv. chilled beams). V technickom zázemí budú zmodernizované aj centrálne technológie. „Jedným príkladom je výmena chladičov pre obe veže. Je zaujímavé sledovať, keď sa toto nové zariadenie zdvíha na vrchol veží obrovským žeriavom,“ uviedol Karel Bor. 

8004977m-r366_res.jpg 1-r702_res.jpg

O Polus Towers

Veže Polus Tower I a II, nachádzajúce sa v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto, tvoria časť komplexu Polus City Center. Budovy sa nachádzajú v blízkosti jazera Kuchajda. Komplex Polus City Center pozostáva z dvoch kancelárskych budov a nákupného centra. Nájomníkom oboch kancelárskych budov ponúka komfort rôznorodých služieb obchodného centra, stravovania a nákupov. Komplex je veľmi ľahko dostupný tak verejnou dopravou, ako aj autom a zahŕňa viac ako dostatočné parkovanie pre návštevníkov. Polus Tower I ponúka kancelárske priestory s plochou takmer 17.000 m 2 a Polus Tower II až 22.000m 2.

IMMOFINANZ Group na Slovensku

Aktivity spoločnosti IMMOFINANZ Group sú sústredené v kancelárskej, retailovej, rezidenčnej a logistickej triede aktív na ôsmich hlavných trhoch - pričom Slovensko je jedným z nich. Od 31.januára 2015 nehnuteľnosti spoločnosti IMMOFINANZ Group na Slovensku tvoria 3,6% celkového portfólia spoločnosti, vrátane 19 nehnuteľností (14 stálych investícií a 5 rozpracovaných projektov) s účtovnou hodnotou vo výške 248,6 miliónov EUR (221,8 miliónov EUR stále projekty a 26,8 miliónov pripravované). Portfólio stálych investícií sa delí na 1 kancelársku budovu (0,6% celkového portfólia kancelárií), 12 retailových nehnuteľností (7,3% celkového retailového portfólia) a 1 logistické aktíva (2,1% celkového portfólia logistiky).logo-immo-r524_res.jpg

 O IMMOFINANZ Group

IMMOFINANZ Group je jedným z popredných kótovaných investorov a developerov v oblasti komerčných realít v strednej a východnej Európe. Spoločnosť je zaradená v poprednom ATX indexe Viedenskej burzy a obchoduje sa tiež na Varšavskej burze. Od svojho založenia v roku 1990 spoločnosť zostavila portfólio vysoko kvalitných nehnuteľností, ktoré v súčasnosti zahŕňajú viac ako 470 investičných nehnuteľností s účtovnou hodnotou približne 6,8 miliardy EUR. IMMOFINANZ Group svoje aktivity zameriava na segmenty retailu, kancelárií a logistiky na ôsmych hlavných regionálnych trhoch: Rakúsko, Nemecko, Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Poľsko a Rusko. Viac informácií nájdete na: http://www.immofinanz.com / http://blog.immofinanz.com / http://properties.immofinanz.com


Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to

Najlepším terénnym vozidlom je služobné auto, vtipkujú Slováci. No i keď ide len o vtip, je na ňom aj kúsok pravdy.

Tlačové správy

Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody

Téma posilňovania zdravia je v dnešnej dobe veľmi populárna. Avšak, dosiahnutie perfektného zdravia vôbec nemusí byť tak náročné.

Tlačové správy

Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo

Platíte odvody a dúfate, že ak ochoriete, zaplatia vám potrebnú liečbu? Pandémia a zlý návrh štátneho rozpočtu môžu veľa zmeniť.