SME

Uverejňujte tlačové správy na sme.sk

Matematika, Umenie, Architektúra, Dizajn a Ekodizajn

Medzinárodná konferencia ECO DESIGN EXHIBITION-COSENZA 2015, ktorá sa konala 3. júna 2015 na talianskej Univeritasdella Calabria, spojila matematiku s umením, architektúrou, dizajnom a ekodizajnom.

Medzinárodná konferencia ECO DESIGN EXHIBITION-COSENZA 2015, ktorá sa konala 3. júna 2015 na talianskej Univeritasdella Calabria, spojila netradične „kráľovnú vied“ matematiku s umením, architektúrou, dizajnom a ekodizajnom. Výstava v meste Cosenza ponúkla návštevníkom špecifické oblasti dizajnu riešené nielen v súzvuku s ekológiou, ale dnes i konfrontované s problémom udržateľnosti prostredníctvom recyklácie technických materiálov a objektov.

Pod vedením koordinátora prof. Maurizio Muzzupappa, odborného asistenta na Katedre strojného inžinierstva, energetiky a manažmentu dell´Unical, za účasti zástupcov z Fakulty architektúry dell´Universita La Sapienza v Ríme, umelcov a dizajnérov expozície, učiteľov zo Slovenskej technickej univerzity v Bratislave (videokonferencia), a taktiež za aktívnej spoluúčasti študentov sa v pléne riešili aktuálne problémy v rôznych jazykoch s cieľom porovnávať, vytvárať účinnú kombináciu s pridanou hodnotou udržateľnosti.

matematika, umenie, architektúra, dizajn a ekodizajn

Skvelé, až excelentné pozvanie na konferenciu prostredníctvom video rozhovoru cez skype dostala naša výskumná pracovníčka z Katedry matematiky a deskriptívnej geometrie SvF Mgr. Mária Ždímalová, PhD. od Dr. Marcella Giulia Lorenzi, PhD. z Univeritasdella Calabriaa Dr. Allessandri Capanna z University Sapienza v Ríme.

matematika, umenie, architektúra, dizajn a ekodizajn

Bolo úžasné rozprávať sa cez skype s Dr. Allessandri Capannao našej medzinárodnej spolupráci z mojej kancelárie s pocitom, že na druhej strane ma počúvajú a vidia účastníci konferencie. Predmetnou témou-prepojenie matematiky, umenia, architektúry a pod.-sas Dr. Capanna zaoberáme už dlhšie. S oboma talianskymi architektkami a dizajnérkami som sa osobne stretla už predtým na konferencii Aplimat 2015, ktorú organizovala SjF STU v Bratislave. Cením si všetky podoby spolupráce! Aj preto na základe dobrého spätného ohlasu môžem s uspokojením konštatovať, že aj takouto formou je dnes možné spropagovať našu fakultu, univerzitu.”

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Komerčné články

  1. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry
  2. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  3. Vitamín Cg: Kľúč k žiarivejšej a zjednotenej pleti
  4. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji
  5. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas?
  6. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle
  7. NESTO ponúka nadštandardné bývanie na hranici mesta a prírody
  8. Nová možnosť investovania s garantovaným rastom až 6 %
  1. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  2. Záver vojny bol pre mnohých Slovákov životnou skúškou
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá
  4. LESY SR otvorili Poľanu: Nová cesta pre ľudí aj prírodu
  5. Tatra banka uvádza nový produkt Digitálna hypotéka
  6. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji
  7. Vitamín Cg: Kľúč k žiarivejšej a zjednotenej pleti
  8. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas?
  1. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 14 400
  2. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry 9 019
  3. Pokoj, výhľady a dobrá kuchyňa? Vyberáme desať hotelov na Ischii 3 753
  4. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji 3 111
  5. Nová možnosť investovania s garantovaným rastom až 6 % 2 882
  6. Majiteľka Boxito: Podnikanie zvláda vďaka multifunkčnému vozidlu 2 661
  7. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 2 161
  8. Bankroty a miliardové dlhy. Úspešný Trump je ilúzia 2 013
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Obnoviť poškodenú pleť nie je nemožné – pomoc nájdeš vo vede aj prírode.


4 h

Máloktorá krajina spája staré tradície a inovácie tak prirodzeným spôsobom.


INZERCIA 18 h

Nové číslo Historickej revue už v predaji aj s knižnou predplatiteľskou akciou.


INZERCIA 18 h

LESY SR úspešne ukončili kompletnú rekonštrukciu lesnej cesty na Poľane.


15. máj
SkryťZatvoriť reklamu