SME
Pondelok, 24. február, 2020 | Meniny má Matej
INZERCIA

Poľskí developeri chcú stavať presne tak, ako slovenskí

Poľské zoskupenie SBDiM Krakow, ktoré združuje architektov, developerov, stavbárov, ako aj finančné inštitúcie v oblasti Krakowa, sa pri svojom programe cezhraničných návštev zastavili aj v Bratislave

lucyna plonka so zamestnancom spoločnosti itb development alešom hradeckým pri obhliadke bytového domu nový háj

BRATISLAVA 9. júla - Poľské zoskupenie SBDiM Krakow, ktoré združuje architektov, developerov, stavbárov, ako aj finančné inštitúcie v oblasti Krakowa, sa pri svojom programe cezhraničných návštev zastavili koncom mája aj v Bratislave. Najviac ich zaujali projekty slovenského developera ITB Development.

19.5.2015 si Poliaci priamo v Bratislave pozreli najnovšie developerské projekty tejto spoločnosti. Tá je už od roku 2003 známa najmä svojím inovatívnym prístupom k projektom, a práve to zaujalo aj poľské zoskupenie SBDiM Krakow. Čo však poľskú návštevu zaujalo najviac, bol kódex developera vypracovaný podľa pravidiel, ktoré využíva táto spoločnosť. Riadila sa ním aj pri svojom najnovšom rezidenčnom projekte s názvom Čerešne.

Bývanie podľa vašej chuti
Projekt Čerešne je citlivo zasadený do prostredia dúbravských Polianok v Bratislave a teší sa veľkému úspechu. Vďaka svojej lokalite ponúka budúcim obyvateľom jednoduchý prístup do centra, výhľad na zeleň v okolí a zároveň strážený vnútroblok s oddychovými zónami. Tomáš Šebo, jeden z architektov a zároveň majiteľov spoločnosti zdôraznil, že pri projektovaní sa pridržiavali všetkých zásad Dobrého developera. Preto si budúci obyvatelia môžu byt prispôsobiť, a okrem iného očakávať kvalitné vyhotovenie stavby, ako aj citlivé osadenie medzi okolitú zeleň.

rezidenčný dom čerešne – pohľad na dvor

Lucyna Plonka, riaditeľka združenia a kancelárie SBDiM, sa k projektu vyjadrila jasne: "Projekt Čerešne, ktorý realizuje ITB Development, v nás zanechal veľmi dobrý dojem. Dômyselnú architektúru, vysoký štandard a samotné zasadenie tohto pro rodinného projektu do prostredia vnímame ako dôležité výhody. Gratulujeme spoločnosti ITB Dobrý developer za výborne pripravený projekt. Podobný pravdepodobne vytvoríme niekedy v budúcnosti aj u nás."

Kódex Dobrého developera
Kódex zahŕňa na prvý pohľad jednoduché zásady, ktoré by mal dodržiavať každý jeden developer. V prvom rade je zameraný na klientove potreby. Napríklad, vďaka systému flexibility si klient môže v maximálnej miere prispôsobiť bývanie svojim potrebám. Za zmienku ale stoja najmä body, ktoré hovoria o rešpektovaní okolitej zelene a o architektonicky citlivom zasadení projektu do prostredia, v ktorom sa nachádza. "Kódex Dobého developera sa pre nás stáva akýmsi návodom, ako sa postaviť ku každému jednému projektu, a taký je aj náš aktuálny projekt s názvom Čerešne," zhodnotil návštevu Igor Lichý, predseda predstavenstva ITB a zároveň dodal: "Našim cieľom nie je len postavenie a predaj bytov. Prísne dodržiavame zásady kódexu Dobrého developera, ktorý nás zaväzuje k zveľaďovaniu okolia našich projektov či rozvoju infraštruktúry."

 kódex dobrého developera

Poľská návšteva si následne pozrela administratívne priestory BGS Štefánikova s environmentálnou certifikáciou BREEAM EXCELENT a využívaním moderných ekologických technológií, a aj vôbec prvý projekt na Slovensku, kde mal klient možnosť zasahovať okrem zmeny vnútornej dispozície aj do vonkajšej architektúry, projekt Nový Háj. Ivan Rolný, jeden z konateľov spoločnosti ITB, uviedol ako výhody zavedenia kódexu najmä nastolenie pravidiel pri spúšťaní nových projektov, spokojnosť klientov pri zrealizovaných stavbách, a ako sa ukazuje, tak aj zviditeľňovanie Slovenska v zahraničí.

Návrat k tradíciám vo Vysokých Tatrách
Poľskú návštevu zaujal aj pripravovaný projekt rekreačných domov vo Vysokých Tatrách. Lokalita Veľkej Lomnice, kde má tento projekt vyrásť, už sama o sebe ponúka záujemcom rôzne možnosti aktívneho oddychu a plnú občiansku vybavenosť. Manažér projektu predstavil celý zámer ako útulnú a pohodovú dedinu v dedine, ktorá v sebe spája prvky modernej i tradičnej architektúry.

pripravovaný projekt vo vysokých tatrách

"Pôjde o tridsaťštyri samostatných objektov s výmerou od 65 – 130 m2, ktoré budú citlivo zasadené do prírodného prostredia so zreteľom na už existujúcu zeleň, čo bude pre tento projekt výnimočné." Obyvatelia budú môcť celoročne využívať okrem iného aj vlastné wellness centrum, detský park, bežeckú a crosfittovú dráhu, exteriérové fitness a multifunkčné ihrisko. "Pre klientov máme pripravené ďalšie pridané hodnoty, ktoré predstavíme postupne so spustením predaja. Určite sa ale budeme držať kódexu Dobrého developera a klient si bude môcť prispôsobiť nehnuteľnosť svojim predstavám," uviedol na záver prezentácie.

Viac informácií na www.itb.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Denník SME s odznakom Nie v našej krajine

Odznak proti extrémizmu nájdete vložený v denníku SME v utorok 25. februára.

Tlačové správy

Nestarnú, ale dozrievajú

Objavili sme pre vás inšpiratívnych slovenských mužov, o ktorých ste možno nepočuli, a predsa stojí za to sa s nimi zoznámiť.

Tlačové správy

Tipy na darček pre krstniatko

Byť krstným rodičom je pocta. Ide o vzťah, ktorý prehlbuje vzťahy, robí vás súčasťou užšieho rodinného kruhu.