SME
Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra
INZERCIA

Ako sa zo septembra nezblázniť

Porozmýšľajme o základných pilieroch zdravia, ako sú spánok, pravidelný pohyb, zdravá strava a zvládanie stresu.

Náhla zmena režimu po dovolenke, zvýšenie obrátok z minima na maximum, skoršie vstávanie, vypravovanie i vyberanie detí zo školy a škôlky či nadčasy v práci - to je stručný zoznam najčastejších príčin septembrového náporu na našu psychiku.

Pokúsme sa o to, aby tento mesiac nebol pre nás len mesiacom návratu detí do školských lavíc, ale aj návratu k sebe samému! Hľadajme rovnováhu medzi duševným životom a telesným zdravím! September ponúka jedinečnú možnosť zamerať sa na nový režim – ten, ktorý nás privedie na cestu za zdravým, novým ja! Porozmýšľajme o základných pilieroch zdravia, ako sú spánok, pravidelný pohyb, zdravá strava a zvládanie stresu.

Dožičme si dostatok spánku!

Dôležité je každý deň ísť do postele približne v rovnakom čase a tak isto v rovnaký čas aj ráno vstávať. Štúdie ukazujú, že posúvanie budíčka o 90 i viac minút, či už nahor alebo nadol, redukuje energiu a zvyšuje telesnú hmotnosť – bez ohľadu na diétu či pravidelné cvičenie.

jamieson omega-3 s vitamínom d3 roztok s príchuťou citróna 237 ml

Nezabúdajme na pohyb!

Pohybom sa prekrvuje mozog a tým sa stupňuje jeho výkonnosť. Nečinnosť je pre organizmus skazonosná. Telo sa neprekrvuje, cievy vápenatejú, choroby postupujú, svaly ochabujú, v kĺboch sa tvoria usadeniny. Usilujme sa pravidelne hýbať a primerane športovať.

Nešetrime na svojej výžive!

Stravujme sa zdravo. Naša strava by mala obsahovať málo živočíšnych tukov, cukrov a výrobkov z bielej múky, zato však veľa celozrnných výrobkov, ovocia a zeleniny a ryby. Ani od svojho auta neočakávame, že bude jazdiť lepšie s lacnejším olejom a benzínom, tak prečo poskytovať nízku kvalitu živín svojmu telu a očakávať, že bude zdravšie a vitálnejšie?

Zrevitalizujme svoje srdce, pamäť a imunitu

Podporujme správnu funkciu nervovej sústavy, zdravie srdca, pamäť a imunitu pravidelným príjmom nenasýtených mastných kyselín i vitamínu D3! Ich bohatým zdrojom sú mastné ryby z chladných vôd (losos, sleď, tuniak, halibut), treščia pečeň, za studena lisované rastlinné oleje, produkty z krvi, žĺtok, mlieko a mliečne výrobky, semená.

jamieson omega-3 kids gummies želatínové pastilky pre deti 60 pas

Ryby žijúce v studených vodách sú bohaté predovšetkým na omega-3 esenciálne mastné kyseliny – kyselinu dokozahexaénovú (DHA), ktorej vysoká koncentrácia podporuje myslenie a kyselinu eikozapentaénovú (EPA). Tá ovplyvňuje psychickú pohodu, náladu a sústredenosť. Môže tiež zlepšiť príznaky dyslexie a hyperaktivity u detí. Ak ryby neobľubujeme, môžeme svoju stravu doplniť prírodnými doplnkami výživy Jamieson vo forme čistého oleja omega-3, u detí aj vo forme chutného rybieho tuku s citrónovou príchuťou či žuvacích pastiliek Omega-3 Gummies v tvare rybičiek s lahodnou príchuťou ovocia (jahody, banán, pomaranč, broskyňa, zelené jablko). Prípravky sa získavajú z rýb žijúcich v studených vodách severných morí, ktoré sa živia planktónom, alebo priamo z planktónu – Omega RED Super Krill.

Kardiovaskulárne zdravie, optimálne fungovanie mozgu a nervových buniek môžeme podporiť tiež kompletným biokomplexom omega 3-6-9 nenasýtených mastných kyselín z ľanového, borákového a rybieho oleja, obohateným vitamínom E.

jamieson omega 3-6-9 1200 mg 100 cps. jamieson omegared™ super krill 500 mg 60 cps.

Deficit vitamínu D3 v našom organizme, ktorý je daňou za náš hektický životný štýl a fóbiu pred slnečným žiarením, dokáže vynikajúco doplniť optimálny prírodný  vitamín D3 – cholekalciferol – v doplnkoch výživy Jamieson. Tento vitamín, ktorý pomáha budovať imunitu a zohráva aj dôležitú úlohu v boji proti vírusom, sa vyrába špeciálnou patentovanou technológiou z čistého „slnečného” lanolínu z ovčej vlny, z oviec chovaných na slnečných pasienkoch Nového Zélandu. Účinný spôsob, ako zvýšiť hladinu vitamínu D3 v krvi, je podľa lekárov príjem 1 000 IU vitamínu D3 denne a pri jeho vysokom deficite i niekoľkonásobne viac. U detí odporúčajú príjem 400 IU vitamínu D denne, najlepšie formou kvapiek či cmúľacích pastiliek.

jamieson vitamín d3 1000 iu kapsuly 180 cps. jamieson vitamín d3 kids 400 iu tablety na cmúľanie s príchuťou jahody 100 tbl.

Premôžme stres relaxom a béčkami!

Rozmaznávajme svoje telo, dožičme si relax, masáže! Pomáhajú eliminovať nervozitu, vnútorný nepokoj, podráždenosť, dodávajú organizmu energiu a podporujú výkonnosť.

Lepšie zvládnuť situácie, ktoré sú pre nás stresujúce, nám pomôžu aj vitamíny skupiny B. Podporujú tvorbu dôležitých bielkovinových väzieb a pozitívne ovplyvňujú hormonálnu rovnováhu. Nachádzajú sa v pšeničných klíčkoch, orechoch, sóji, banánoch, pivnom droždí, vo vaječnom žĺtku, hovädzom a bravčovom mäse, vnútornostiach, mlieku i mliečnych výrobkoch. Kľúčovú úlohu v telesných systémoch zodpovedných za správnu látkovú premenu, tvorbu energie a znižovanie stresu zohrávajú aj vhodne zvolené prírodné doplnky výživy Jamieson proti stresu. Vitamíny B12, niacín a biotín pozitívne ovplyvňujú optimálnu činnosť nervového systému. 

jamieson vitamíny b6, b12 a kyselina listová 110 tbl. jamieson stressease 90 tbl.

Kyselina listová pomáha odstrániť vyčerpanie a únavu a podieľa sa na zdravej duševnej výkonnosti.  Cholín a  inozitol podporujú vstrebávanie vitamínov radu B a organizmus chránia pred vyčerpaním živín pri zväčšenom vypätí. Obsahuje ich aj antistresová zmes  Stressease. Vynikajúcim zdrojom vitamínov skupiny B je tiež prírodný výživový doplnok  B-komplex s postupným uvoľňovaním. Vďaka jedinečnému zloženiu tabliet umožňuje dopĺňať si vitamíny B postupne počas 6 až 8 hodín. Jeho výhodou je priebežné vstrebávanie, čo znásobuje jeho účinnosť.

Človek je súčasťou prírody, a či chce, alebo nechce, podlieha jej zákonitostiam a žije jej rytmom. A práve preto je „korunou tvorstva”, že si to dokáže uvedomiť a svoj život vedome usmerniť. Nedajme sa preto životom unášať, vezmime ho do vlastných rúk!

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Kedy je správny čas nasťahovať sa do novostavby?

Pozor na znečisťujúce látky v interiéri.

Tlačové správy

Ojazdené pneumatiky odovzdajte, šetríte tak životné prostredie

Trápi vás po každej sezóne otázka, čo robiť s ojazdenými gumami? Riešenie je jednoduché, vráťte ich distribútorom.

Tlačové správy

P3 začína na východe Slovenska s výstavbou parku

Prácu v ňom by mohlo nájsť až 1 500 ľudí z košického a prešovského regiónu.