INZERCIA

Ako sa zo septembra nezblázniť

Porozmýšľajme o základných pilieroch zdravia, ako sú spánok, pravidelný pohyb, zdravá strava a zvládanie stresu.

Náhla zmena režimu po dovolenke, zvýšenie obrátok z minima na maximum, skoršie vstávanie, vypravovanie i vyberanie detí zo školy a škôlky či nadčasy v práci - to je stručný zoznam najčastejších príčin septembrového náporu na našu psychiku.

Pokúsme sa o to, aby tento mesiac nebol pre nás len mesiacom návratu detí do školských lavíc, ale aj návratu k sebe samému! Hľadajme rovnováhu medzi duševným životom a telesným zdravím! September ponúka jedinečnú možnosť zamerať sa na nový režim – ten, ktorý nás privedie na cestu za zdravým, novým ja! Porozmýšľajme o základných pilieroch zdravia, ako sú spánok, pravidelný pohyb, zdravá strava a zvládanie stresu.

Dožičme si dostatok spánku!

Dôležité je každý deň ísť do postele približne v rovnakom čase a tak isto v rovnaký čas aj ráno vstávať. Štúdie ukazujú, že posúvanie budíčka o 90 i viac minút, či už nahor alebo nadol, redukuje energiu a zvyšuje telesnú hmotnosť – bez ohľadu na diétu či pravidelné cvičenie.

jamieson omega-3 s vitamínom d3 roztok s príchuťou citróna 237 ml

Nezabúdajme na pohyb!

Pohybom sa prekrvuje mozog a tým sa stupňuje jeho výkonnosť. Nečinnosť je pre organizmus skazonosná. Telo sa neprekrvuje, cievy vápenatejú, choroby postupujú, svaly ochabujú, v kĺboch sa tvoria usadeniny. Usilujme sa pravidelne hýbať a primerane športovať.

Nešetrime na svojej výžive!

Stravujme sa zdravo. Naša strava by mala obsahovať málo živočíšnych tukov, cukrov a výrobkov z bielej múky, zato však veľa celozrnných výrobkov, ovocia a zeleniny a ryby. Ani od svojho auta neočakávame, že bude jazdiť lepšie s lacnejším olejom a benzínom, tak prečo poskytovať nízku kvalitu živín svojmu telu a očakávať, že bude zdravšie a vitálnejšie?

Zrevitalizujme svoje srdce, pamäť a imunitu

Podporujme správnu funkciu nervovej sústavy, zdravie srdca, pamäť a imunitu pravidelným príjmom nenasýtených mastných kyselín i vitamínu D3! Ich bohatým zdrojom sú mastné ryby z chladných vôd (losos, sleď, tuniak, halibut), treščia pečeň, za studena lisované rastlinné oleje, produkty z krvi, žĺtok, mlieko a mliečne výrobky, semená.

jamieson omega-3 kids gummies želatínové pastilky pre deti 60 pas

Ryby žijúce v studených vodách sú bohaté predovšetkým na omega-3 esenciálne mastné kyseliny – kyselinu dokozahexaénovú (DHA), ktorej vysoká koncentrácia podporuje myslenie a kyselinu eikozapentaénovú (EPA). Tá ovplyvňuje psychickú pohodu, náladu a sústredenosť. Môže tiež zlepšiť príznaky dyslexie a hyperaktivity u detí. Ak ryby neobľubujeme, môžeme svoju stravu doplniť prírodnými doplnkami výživy Jamieson vo forme čistého oleja omega-3, u detí aj vo forme chutného rybieho tuku s citrónovou príchuťou či žuvacích pastiliek Omega-3 Gummies v tvare rybičiek s lahodnou príchuťou ovocia (jahody, banán, pomaranč, broskyňa, zelené jablko). Prípravky sa získavajú z rýb žijúcich v studených vodách severných morí, ktoré sa živia planktónom, alebo priamo z planktónu – Omega RED Super Krill.

Kardiovaskulárne zdravie, optimálne fungovanie mozgu a nervových buniek môžeme podporiť tiež kompletným biokomplexom omega 3-6-9 nenasýtených mastných kyselín z ľanového, borákového a rybieho oleja, obohateným vitamínom E.

jamieson omega 3-6-9 1200 mg 100 cps. jamieson omegared™ super krill 500 mg 60 cps.

Deficit vitamínu D3 v našom organizme, ktorý je daňou za náš hektický životný štýl a fóbiu pred slnečným žiarením, dokáže vynikajúco doplniť optimálny prírodný  vitamín D3 – cholekalciferol – v doplnkoch výživy Jamieson. Tento vitamín, ktorý pomáha budovať imunitu a zohráva aj dôležitú úlohu v boji proti vírusom, sa vyrába špeciálnou patentovanou technológiou z čistého „slnečného” lanolínu z ovčej vlny, z oviec chovaných na slnečných pasienkoch Nového Zélandu. Účinný spôsob, ako zvýšiť hladinu vitamínu D3 v krvi, je podľa lekárov príjem 1 000 IU vitamínu D3 denne a pri jeho vysokom deficite i niekoľkonásobne viac. U detí odporúčajú príjem 400 IU vitamínu D denne, najlepšie formou kvapiek či cmúľacích pastiliek.

jamieson vitamín d3 1000 iu kapsuly 180 cps. jamieson vitamín d3 kids 400 iu tablety na cmúľanie s príchuťou jahody 100 tbl.

Premôžme stres relaxom a béčkami!

Rozmaznávajme svoje telo, dožičme si relax, masáže! Pomáhajú eliminovať nervozitu, vnútorný nepokoj, podráždenosť, dodávajú organizmu energiu a podporujú výkonnosť.

Lepšie zvládnuť situácie, ktoré sú pre nás stresujúce, nám pomôžu aj vitamíny skupiny B. Podporujú tvorbu dôležitých bielkovinových väzieb a pozitívne ovplyvňujú hormonálnu rovnováhu. Nachádzajú sa v pšeničných klíčkoch, orechoch, sóji, banánoch, pivnom droždí, vo vaječnom žĺtku, hovädzom a bravčovom mäse, vnútornostiach, mlieku i mliečnych výrobkoch. Kľúčovú úlohu v telesných systémoch zodpovedných za správnu látkovú premenu, tvorbu energie a znižovanie stresu zohrávajú aj vhodne zvolené prírodné doplnky výživy Jamieson proti stresu. Vitamíny B12, niacín a biotín pozitívne ovplyvňujú optimálnu činnosť nervového systému. 

jamieson vitamíny b6, b12 a kyselina listová 110 tbl. jamieson stressease 90 tbl.

Kyselina listová pomáha odstrániť vyčerpanie a únavu a podieľa sa na zdravej duševnej výkonnosti.  Cholín a  inozitol podporujú vstrebávanie vitamínov radu B a organizmus chránia pred vyčerpaním živín pri zväčšenom vypätí. Obsahuje ich aj antistresová zmes  Stressease. Vynikajúcim zdrojom vitamínov skupiny B je tiež prírodný výživový doplnok  B-komplex s postupným uvoľňovaním. Vďaka jedinečnému zloženiu tabliet umožňuje dopĺňať si vitamíny B postupne počas 6 až 8 hodín. Jeho výhodou je priebežné vstrebávanie, čo znásobuje jeho účinnosť.

Človek je súčasťou prírody, a či chce, alebo nechce, podlieha jej zákonitostiam a žije jej rytmom. A práve preto je „korunou tvorstva”, že si to dokáže uvedomiť a svoj život vedome usmerniť. Nedajme sa preto životom unášať, vezmime ho do vlastných rúk!

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci

Využívate veľkonočné voľné dni na cestovanie? Tieto destinácie sú práve v kurze.

Tlačové správy

Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky

Kde sa dvaja bijú, tablet víťazí.

Tlačové správy

Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?

Dotykový displej, GPS, radary a řada funkcí - jak dopadne autokamera Mio MiVue 785 Touch s nekompromisním testem youtubera JeezyJ?

Test youtubera JeezyJ autokamerky MiVue 785 Touch
Tlačové správy

Burza pracovných príležitostí opäť na Stavebnej fakulte STU

Po niekoľkoročnej prestávke sa opäť konala Burza pracovných príležitostí spojená s prezentáciou stavebných firiem.