SME
Piatok, 6. december, 2019 | Meniny má Mikuláš
INZERCIA

Najviac konsolidačných úverov ľudia uzatvárajú na jeseň

Slováci si robia poriadok vo financiách hlavne na jeseň. O refinančné úvery žiadajú v treťom štvrťroku dvakrát častejšie ako v iných mesiacoch.

Slováci si robia poriadok vo financiách hlavne na jeseň. Po náročnejšom období jarných a letných rekonštrukcií, dovoleniek a príprav na nový školský rok neraz zisťujú, že musia v hlave držať množstvo súm a rôzne termíny splatnosti viacerých úverov či pôžičiek.  Slováci žiadajú refinančné úvery v treťom štvrťroku dvakrát častejšie ako v iných mesiacoch.

Kým spotrebné úvery na rekonštrukciu bytov či domov, nákup zariadenia a spotrebičov si ľudia berú skôr v jarných mesiacoch, úvery si zlučujú, prípadne navyšujú práve na jeseň. Nie je ničím výnimočným, že klienti majú popri spotrebnom úvere, pôžičku od nebankovej spoločnosti, kreditnú kartu či povolené prečerpanie. „Pri konsolidácii platí, že klienti majú záujem nielen o vyplatenie starších a menej výhodných úverov, ale aj o získanie peňazí navyše. Priemerná
výška úveru Lepšia splátka, ktorá umožňuje spojiť viac úverov do jedného, je približne osemtisíc eur
,“ hovorí Juraj Dolný, riaditeľ odboru produktov Poštovej
banky.

Posledné dva roky evidujeme zvýšený záujem o refinancovanie spotrebných úverov. Tento trend bym mal pokračovať aj naďalej. Intenzita presunu sa bude odvíjať aj od podmienok, ktoré trh spotrebných úverov prinesie, ako aj od prípadných legislatívnych nastavení,“ dodáva J. Dolný. Poštová banka očakáva, že záujem o refinančné úvery bude naďalej dominantnejší v porovnaní s ostatnými typmi úverov. Za sedem mesiacov tohto roka stúpol záujem o refinančné úvery v Poštovej banke o štvrtinu.

 

Zlúčenie viacerých úverov a pôžičiek do jedného a výhodnejšieho vyrieši hneď niekoľko problémov:

-  splácanie iba jedného úveru namiesto viacerých,

-  dokonalý prehľad o termíne splatnosti splátky a jej výške,

-  nižšie mesačné splátky, ktoré odľahčia rodinný rozpočet,

-  možnosť získať nižšiu úrokovú sadzbu.


Zatiaľ čo niektorí klienti chcú svoje úvery splatiť čo najrýchlejšie, iní chcú mať zase nižšie mesačné splátky, a teda splácať svoje záväzky dlhšie. Poštová banka tak vďaka rozpätiu splatnosti od jedného do deviatich rokov vychádza v ústrety všetkým klientom. Konsolidačný úver Lepšia splátka od Poštovej banky
umožňuje spojiť si úvery do jedného vo výške od 300 do 30 000 eur. Čím
viac pôžičiek si pritom teraz klienti prenesú do Poštovej banky, tým vyššiu
získajú zľavu z úrokovej sadzby. Celkovo až do výšky 3 % p. a.

O Lepšiu splátku je možné požiadať na ktorejkoľvek pobočke Poštovej
banky a na vybraných poštách. Pre väčšinu klientov stačí na jej vybavenie občiansky preukaz. Viac informácii môžete získať aj na www.postovabanka.sk.

Príklad výpočtu RPMN: Pri pôžičke vo výške 6 800 €, s úrokovou sadzbou 8,9 % p. a., s počtom mesačných splátok 106 vo výške 93 € a poslednej 107. splátke vo výške 72,60 €, so 100 % zľavou z poplatku za poskytnutie úveru pri čerpaní na účet v Poštovej banke je RPMN vo výške 9,3 % a celková suma, ktorú musí spotrebiteľ zaplatiť, je 9 930,60 €. V úrokovej sadzbe 8,9 % p. a. je už zohľadnená zľava 3 % za prenesený objem v minimálnej výške 5 001 €. Na schválenie a poskytnutie úveru nie je právny nárok. Minimálna výška úrokovej sadzby poskytnutého úveru po zohľadnení zľavy je 7,9 % p. a. 

Poštová banka pôsobí na slovenskom trhu už 23 rokov. S miliónom klientov patrí v oblasti retailu k najsilnejším bankám. Jej vlastnú sieť tvorí 44 pobočiek, 216 bankomatov a svoje služby poskytuje aj na viac ako 1 500 poštách po celom Slovensku. Jej klienti majú k dispozícii viac ako 7 000 miest na výber hotovosti. Štandardnú ponuku bankových produktov a služieb dopĺňajú poistné produkty, podielové fondy a dôchodkové sporenie v druhom pilieri.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40% z ceny

Kedy a komu sa oplatí rezervovať dovolenku s predstihom?

Tlačové správy

7 tipov, ako zariadiť malú kuchyňu

Patríte medzi majiteľov malých kuchýň? Tak určite viete, ako je niekedy ťažké navrhnúť jej priestor tak, aby sa do nej vše vošlo.

Tlačové správy

​​​​​​​Darujte pod stromček stolovú hru o Gorile

Ahoj vtáčik, si tu? Gorila ti radosť z Vianoc nepokazí. Priatelia sa dali dokopy a vyrobili vtipnú kvízovú hru o známych kauzách.