INZERCIA

HELUZ Family 2in1: tehla na hraniciach dokonalosti

Od roku 2011 sa v závode HELUZ v Hevlíne vyrába tehla, ktorá sa dostala na hranicu dokonalosti. Je ňou jedinečná HELUZ Family 50 2in1. Aký bol jej vývoj a čím sa líši od iných tehál?

Tehly HELUZ - na ceste k dokonalosti

Značka HELUZ predstavila od roku 1995 celkovo štyri generácie tehál. Každá z týchto generácií predstavovala vo svojej dobe špičku na česko-slovenskom trhu. Poďme sa pozrieť bližšie na ich vývoj a ukážme si, aké výhody jednotlivé generácie prinášali a prinášajú staviteľom.

 1.     generácia – tehla HELUZ PLUS: sa začala vyrábať v roku 1995. Brúsená tehla HELUZ PLUS 44 už v tom čase dosahovala výborné hodnoty súčiniteľa prechodu tepla U až 0,21 W/m 2K. Tehly prvej generácie HELUZ sa dodnes v niektorých prípadoch používajú na murivo energeticky úsporných a nízkoenergetických domov s dodatočným zateplením, aj keď tento spôsob výstavby je už prekonaný.

1generaceheluz-plus-44-r191_res.jpg

 2.     generácia – tehla HELUZ STI: prichádza na trh v roku 2003. S vylepšenými tepelnoizolačnými vlastnosťami a hodnotami U pri brúsenej tehle HELUZ STI 49 až 0,18 W/m 2K, je táto tehla vhodná na stavbu energeticky úsporných a nízkoenergetických domov bez dodatočného zateplenia. 2. generácia tehly HELUZ okrem lepších tepelnoizolačných vlastností, v porovnaní so svojou predchodkyňou prišla aj s nižšou objemovou hmotnosťou a novým dizajnom pier a drážok.

2generaceheluz-sti-44-r606_res.jpg

3.     generácia – tehla HELUZ Family: spoločnosť HELUZ sa však neuspokojila ani s kvalitou tehál radu STI a vo vývoji pokračovala ďalej. V roku 2009 prišla s opäť vylepšenou tehlou, ktorá sa ukázala ako prelomová. Tretia generácia tehál HELUZ, s prívlastkom Family, spĺňala nároky na nízkoenergetické stavby bez potreby dodatočného zatepľovania. A to už od šírky tehly 380mm. Súčiniteľu prechodu tepla U = 0,14 W/m 2K, ktorú dosahuje tehla HELUZ Family 50, sa nevyrovná žiadna iná neplnená tehla na česko-slovenskom trhu.

3generaceheluz-family-44-r539_res.jpg

4.     generácia – tehla HELUZ Family 2in1: predstavuje vrchol vo vývoji tehál na česko-slovenskom trhu.  HELUZ Family 2in1 sa vyrába od rok 2011. Tento rad tehál obsahuje okrem samotnej tehly aj integrovaný tepelný izolant - guľôčkový polystyrén. Patentovaný spôsob plnenia komôrok polystyrénom znamenali výrazný krok vpred a pre zákazníka, ktorý sa rozhodne stavať z týchto tehlových blokov predstavujú investíciu, ktorá mu zaručuje tie najlepšie vlastnosti tehál, aké sú momentálne na našom trhu dostupné.

4generaceheluz-family-44-2in1-r317_res.jpg

V porovnaní s ostatnými tehlovými blokmi, dosahuje HELUZ Family 2in1 najlepšie hodnoty súčiniteľa prechodu tepla U = 0,11 W/m2K pri tehle HELUZ Family 50 2in1, U=0,13 W/m2K pri tehle HELUZ Family 44 2in1 a hodnotu U = 0,15 W/m2K dosahuje tehla HELUZ Family 38 2in1 . Pre porovnanie: tehla HELUZ Family 50 2in1 má rovnaké tepelnoizolačné vlastnosti ako múr z klasických plných tehál s hrúbkou 7 metrov, alebo ako 37 cm hrubý polystyrén.

Vďaka svojim parametrom je tehla HELUZ Family 2in1 s hrúbkou 380, 440, alebo 500mm vhodná nie len na stavbu nízkoenergetických, ale taktiež pasívnych rodinných domov.

Budúcnosť: HELUZ Family 2in1 neznamená posledné slovo a uspokojenie sa s najlepšími tepelnoizolačnými vlastnosťami týchto tehál spomedzi všetkých porovnateľných produktov. Spoločnosť HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.  neprestajne pracuje na vývoji svojich produktov. Jej súčasným cieľom z pohľadu vývoja tehlových blokov je dosiahnutie ešte lepších hodnôt súčiniteľa prechodu tepla pri zachovaní ostatných kľúčových parametrov ako aj na vlastnosti suroviny a geometrie.

Je ťažké odhadnúť, kde presne sú hranice možností pri výrobe tehál z pohľadu jej vlastností. No je zjavné, že spoločnosti HELUZ sa k nim priblížila zatiaľ najviac. 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Egejská riviéra: Ktoré letovisko je pre vás najlepšie?

Pomôžeme vám rozhodnúť sa, ktorú destináciu na pobreží Egejského mora si vybrať.

Tlačové správy

Slovensko má pralesy, púšť aj kameňopád. Už ste ich videli?

Prinášame vám niekoľko cestovateľských tipov, za ktorými nemusíte cestovať ďaleko.

Tlačové správy

Toto tajomstvo vrcholoví športovci dlho skrývali

Súhlasíte s tým, že na Slovensku sú zimné športy veľmi populárne?

Tlačové správy

Vlani sme si vyberali z vyše pol milióna inzerovaných áut

Oproti ostatným krajinám Vyšehradskej štvorky boli u nás vozidlá najmladšie, no aj raz tak drahé