SME
Pondelok, 3. august, 2020 | Meniny má JergušKrížovkyKrížovky
INZERCIA

HELUZ Family 2in1: tehla na hraniciach dokonalosti

Od roku 2011 sa v závode HELUZ v Hevlíne vyrába tehla, ktorá sa dostala na hranicu dokonalosti. Je ňou jedinečná HELUZ Family 50 2in1. Aký bol jej vývoj a čím sa líši od iných tehál?

Tehly HELUZ - na ceste k dokonalosti

Značka HELUZ predstavila od roku 1995 celkovo štyri generácie tehál. Každá z týchto generácií predstavovala vo svojej dobe špičku na česko-slovenskom trhu. Poďme sa pozrieť bližšie na ich vývoj a ukážme si, aké výhody jednotlivé generácie prinášali a prinášajú staviteľom.

 1.     generácia – tehla HELUZ PLUS: sa začala vyrábať v roku 1995. Brúsená tehla HELUZ PLUS 44 už v tom čase dosahovala výborné hodnoty súčiniteľa prechodu tepla U až 0,21 W/m 2K. Tehly prvej generácie HELUZ sa dodnes v niektorých prípadoch používajú na murivo energeticky úsporných a nízkoenergetických domov s dodatočným zateplením, aj keď tento spôsob výstavby je už prekonaný.

1generaceheluz-plus-44-r191_res.jpg

 2.     generácia – tehla HELUZ STI: prichádza na trh v roku 2003. S vylepšenými tepelnoizolačnými vlastnosťami a hodnotami U pri brúsenej tehle HELUZ STI 49 až 0,18 W/m 2K, je táto tehla vhodná na stavbu energeticky úsporných a nízkoenergetických domov bez dodatočného zateplenia. 2. generácia tehly HELUZ okrem lepších tepelnoizolačných vlastností, v porovnaní so svojou predchodkyňou prišla aj s nižšou objemovou hmotnosťou a novým dizajnom pier a drážok.

2generaceheluz-sti-44-r606_res.jpg

3.     generácia – tehla HELUZ Family: spoločnosť HELUZ sa však neuspokojila ani s kvalitou tehál radu STI a vo vývoji pokračovala ďalej. V roku 2009 prišla s opäť vylepšenou tehlou, ktorá sa ukázala ako prelomová. Tretia generácia tehál HELUZ, s prívlastkom Family, spĺňala nároky na nízkoenergetické stavby bez potreby dodatočného zatepľovania. A to už od šírky tehly 380mm. Súčiniteľu prechodu tepla U = 0,14 W/m 2K, ktorú dosahuje tehla HELUZ Family 50, sa nevyrovná žiadna iná neplnená tehla na česko-slovenskom trhu.

3generaceheluz-family-44-r539_res.jpg

4.     generácia – tehla HELUZ Family 2in1: predstavuje vrchol vo vývoji tehál na česko-slovenskom trhu.  HELUZ Family 2in1 sa vyrába od rok 2011. Tento rad tehál obsahuje okrem samotnej tehly aj integrovaný tepelný izolant - guľôčkový polystyrén. Patentovaný spôsob plnenia komôrok polystyrénom znamenali výrazný krok vpred a pre zákazníka, ktorý sa rozhodne stavať z týchto tehlových blokov predstavujú investíciu, ktorá mu zaručuje tie najlepšie vlastnosti tehál, aké sú momentálne na našom trhu dostupné.

4generaceheluz-family-44-2in1-r317_res.jpg

V porovnaní s ostatnými tehlovými blokmi, dosahuje HELUZ Family 2in1 najlepšie hodnoty súčiniteľa prechodu tepla U = 0,11 W/m2K pri tehle HELUZ Family 50 2in1, U=0,13 W/m2K pri tehle HELUZ Family 44 2in1 a hodnotu U = 0,15 W/m2K dosahuje tehla HELUZ Family 38 2in1 . Pre porovnanie: tehla HELUZ Family 50 2in1 má rovnaké tepelnoizolačné vlastnosti ako múr z klasických plných tehál s hrúbkou 7 metrov, alebo ako 37 cm hrubý polystyrén.

Vďaka svojim parametrom je tehla HELUZ Family 2in1 s hrúbkou 380, 440, alebo 500mm vhodná nie len na stavbu nízkoenergetických, ale taktiež pasívnych rodinných domov.

Budúcnosť: HELUZ Family 2in1 neznamená posledné slovo a uspokojenie sa s najlepšími tepelnoizolačnými vlastnosťami týchto tehál spomedzi všetkých porovnateľných produktov. Spoločnosť HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.  neprestajne pracuje na vývoji svojich produktov. Jej súčasným cieľom z pohľadu vývoja tehlových blokov je dosiahnutie ešte lepších hodnôt súčiniteľa prechodu tepla pri zachovaní ostatných kľúčových parametrov ako aj na vlastnosti suroviny a geometrie.

Je ťažké odhadnúť, kde presne sú hranice možností pri výrobe tehál z pohľadu jej vlastností. No je zjavné, že spoločnosti HELUZ sa k nim priblížila zatiaľ najviac. 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Ručné ovládanie auta – šanca pre vodičov s hendikepom

Niekedy sa človeku zmení život v jednej sekunde - nehoda či choroba ho dokážu obmedziť v pohybe či pripútať na invalidný vozík.

Paralympionička Veronika Vadovičová tiež využíva automobil s úpraveným ovládaním
Tlačové správy

A na týchto miestach ste už boli?

Košický kraj ponúka úžasné množstvo turistických pozoruhodností.

Tlačové správy

Konečne nažive

Zobudenie, znovuzrodenie sú pojmy, ktoré sa dnes často opakujú. Akoby všetci spali a žili v nejakej inej realite.

Znovuzrodenie, Konečně naživu