SME
Pondelok, 17. február, 2020 | Meniny má Miloslava
INZERCIA

Reportáž: Čo je zdravé a čo sa len zdravo tvári?

Potešiť bruško školáka, ktorý po vzore spolužiakov zbožňuje keksíky a čipsy, nie je ľahká úloha. V Poluse sa jej však zhostili na jednotku aj vďaka jedinečnému projektu „Týždeň pre detské brušká“.

Potešiť bruško školáka, ktorý po vzore spolužiakov zbožňuje keksíky a čipsy, nie je ľahká úloha.  V Poluse sa jej však zhostili na jednotku a vďaka jedinečnému projektu „Týždeň pre detské brušká“ odpadla desiatkam slovenských rodičov starosť s prípravou desiaty.

janka-prednasa-r419_res.jpg

Uplynulý týždeň sa v priestoroch bratislavského Polus City Center varilo, pieklo, mixovalo, miešalo, pochutnávalo, diskutovalo a radilo. V rámci akcie „Týždeň pre detské brušká“ boli všetkým zákazníkom Polusu k dispozícii renomovaní odborníci na zdravú stravu s bezplatným poradenstvom.  Profesionálni lektori zo školy varenia Radosť variť, nutriční špecialisti či detská lekárka posunuli verejnosti svoje „know-how“ a ukázali, ako sa zorientovať v mori informácií, no ešte častejšie dezinformácií z oblasti stravovania. Trendov a odporúčaní je neúrekom, ale internet nie je vždy najspoľahlivejší radca. „Týždeň pre detské brušká“ preto nebol zameraný na všeobecné informácie, ale skôr na konkrétne rady s dôrazom na výučbu prostredníctvom zážitku. Tomu zodpovedal bohatý a tematicky pestrý program, pozostávajúci zo šiestich kurzov varenia a siedmich odborných prednášok.

varenie-s-marekom-r980_res.jpg

Kulinársky maratón venovaný detskej výžive sme organizovali po prvýkrát, keďže našou filozofiou je osveta o zdravého životného štýlu a ten začína v kuchyni. Pozitívne ohlasy účastníkov nás utvrdili v tom, že nie naposledy,“ zhodnotila projekt marketingová manažérka Andrea Kováčiková. „V priestoroch tunajšej školy varenia Radosť variť sa nám s pomocou tímu lektorov varenia a lekárov podarilo vytvoriť vyvážené spojenie odbornosti a nadšenia. Účastníci si odtiaľto okrem malého darčeka odniesli aj množstvo užitočných tipov a trikov, ako sa popasovať s povestnou detskou prieberčivosťou či ako pripraviť nutrične bohatý domáci koláč, ktorý bude chutnejším a najmä zdravším variantom balených sladkostí s neraz pochybným zložením.“ 

prednaska-zuzkaf2-r647_res.jpgTýždeň pre detské brušká v číslach

  • účastníkom sa v dopoludňajších a večerných blokoch venovalo 10 odborníkov
  • o zdravej strave sa diskutovalo na 7 prednáškach
  • varilo a pieklo sa na 6 kurzoch varenia
  • pripravilo sa (a s chuťou zjedlo) 30 originálnych receptov
  • umylo sa viac ako 300 tanierov
  • zdravé špeciality ochutnalo vyše 100 účastníkov od škôlkarov až po starých rodičov
  • načerpalo sa nekonečné množstvo inšpirácie

Nazrite do polusáckej školy!

Nestihli ste prísť? Nič sa nedeje! „Týždeň pre detské brušká“ sa síce skončil, ale aktivity v škole varenia Radosť variť pokračujú celoročne. Pripravená je pre vás špičkovo zariadená, presvetlená a priestorná kuchyňa na prvom poschodí Polusu, v uličke medzi kinami a foodcourtom. Z ponuky kurzov si vyberú deti aj dospelí, vegetariáni aj mäsožravci, ľudia zo zdravotných dôvodov odkázaní na špeciálny stravovací režim, ženy bojujúce s kilogramami navyše aj milovníčky sladkej kuchyne, jednoducho –  úplne všetci, ktorí jedia s radosťou. Viac informácií o aktuálnych témach kurzov nájdete na webovej stránke Polus.sk v rubrike Radosť variť alebo na Facebooku: Radosť variť-Škola varenia v Poluse

lektorky-zuzka-a-bylinky-r463_res.jpg

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Potraviny išli ľuďom v núdzi, uvarili 4,7 milióna porcií jedál

Tesco počas minulého roka darovalo ľuďom v núdzi po celom Slovensku rekordné množstvo potravín.

Tlačové správy

Liptov in wintertime

Liptov is an ideal place to relax, get to know Slovak folklore and nature, swim in all weather conditions, but also to try sports.

Tlačové správy

Gambrinus skončil s výrobou piva v plastových fľašiach

Vyzýva ľudí na celom Slovensku: Pridajte sa k nám a zapojte sa do Veľkého jarného upratovania.