SME
Štvrtok, 17. október, 2019 | Meniny má Hedviga
INZERCIA

Účtovníctvo a cloud je nezmysel

Kde sa pozriete, všade je cloud. Cloud je moderným riešením na prevádzku softvéru a uskladnenie dát. Je to, ale dostatočne bezpečné?

Kde sa pozriete, všade je cloud. Cloud je moderným riešením na prevádzku softvéru a uskladnenie dát. Softvér, ktorý potrebujete už nemusíte zdĺhavo inštalovať do svojho počítača. Máte ho k dispozícii cez internet na pár klikov kedykoľvek a odkiaľkoľvek.

Nič neinštalujete, nič nezálohujete, nebudujete žiadne serverovne ani siete. Ktokoľvek s prideleným prístupovým oprávnením môže systém používať. Zastupovanie alebo sprístupnenie informácií a softvéru novým zamestnancom je oveľa efektívnejšie ako v dobách, keď všetko musel nastavovať správca IT.

Dávať citlivé informácie ako hospodárenie firmy alebo osobné údaje do cloudu sa rozhoduje čoraz viac firiem. Aj štátna správa sa otvára obyvateľom, čoraz viac agendy môžeme vybaviť cez internet.

Mnohé firmy prevádzkujú v cloude aj personalistiku, mzdy, dochádzku, či celé účtovníctvo. Rozhodli sa tak, pretože mať ERP systém v cloude sa oplatí. Je to lacnejšie na obstaranie a mnohonásobne lacnejšie na prevádzku. Poskytuje to vyššiu flexibilitu a dostupnosť.

Je to, ale dostatočne bezpečné?

Dať účtovníctvo do cloudu je nebezpečné

Skeptik by vám povedal, že dať účtovníctvo do cloudu je nezmysel. Na vaše dáta sa bude môcť ktokoľvek a kedykoľvek pozrieť.

Áno samozrejme, je to možné. Je to možné, ak bezpečnostný aspekt zanedbáte a nevenujete mu dostatočnú pozornosť. V skutočnosti je to práve naopak. Účtovníctvo v cloude je bezpečnejšie ako účtovníctvo vo vašom vlastnom počítači. Ako je to možné, si môžete prečítať na stránke http://www.bezpecne-uctovnictvo.sk .

Situácia sa dá prirovnať k prelomu 19 a 20 storočia, keď vznikli automobily. Mať automobil znamenalo na jednej strane možnosť rýchlejšej dopravy, čo prinášalo mnohé výhody. Na druhej strane sa ľudia obávali o svoju bezpečnosť, ktorú predstavovali automobily na cestách, kde sa pohybovali ľudia a vozy s koňmi.

Situácia sa vyriešila zavedením dopravných predpisov, pravidiel a dnes sú automobily pre väčšinu ľudí nepostrádateľným pomocníkom.

Podobne aj cloud a softvér v ňom sa vyvíjal spolu s vývojom počítačového priemyslu a internetu. Technológie a zabezpečenie sú už dnes na tak vysokej úrovni, že softvér v cloude vrátane účtovníctva sú pre mnohé firmy jasnou voľbou.

Je to jednoduché, flexibilné, lacnejšie a bezpečnejšie ako prevádzka klasického softvéru, na ktorý sme boli zvyknutí z čias Dosu a Windows.

Účtovníctvo v cloude je ďalším logickým stupňom vývoja ekonomického softvéru. Vyskúšať si ho môžete bezplatne na stránke http://www.humanet.sk .Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Udržateľné úspešné podnikanie na Slovensku a v Bulharsku

Univerzita národného a svetového hospodárstva v Sofii v spolupráci s EU v Bratislave zorganizovali medzinárodnú konferenciu.

Tlačové správy

Slováci sú chlebovým národom

Slováci sú chlebovým národom a až dve tretiny z nás jedia na raňajky chlieb a pečivo.

Tlačové správy

Kedy je správny čas nasťahovať sa do novostavby?

Pozor na znečisťujúce látky v interiéri.