SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Slovenské ikony ovenčené úspechmi

Poznáte výber slovenských klasík a ikonických vín ktoré sa na Slovensku preslávili?

Každá vinárska krajina má svoje poklady, ktoré sa zaraďujú medzi elitu v jednotlivých regiónoch. Hovoríme o vínach, prejavujúcich nezvyčajne plné a elegantné vône, dlhú a nezameniteľnú chuť. Jednoducho všetko čo musí pýcha každého vinára obsahovať. Tieto vína sa nazývajú ikonami.

Samozrejme ide hlavne o odrody a vína, ktoré majú vo svojom regióne pôvod a už od dávna sa im tam prirodzene darí.

Autentické vinárstvo Strekov 1075 z Južnoslovenskej oblasti vytvárajú prírode verné vína a jedným takým je ich skvelý Dunaj. Tento ohnivý Dunaj patrí medzi novošľachtence, no v Strekove ho vyrábajú s citom pre tradíciu a autentickosť.

kúpte si výber slovenských ikonických vín 

Podobne ako krásny a až medzinárodný je aj Cabernet Sauvignon z vinárstva Domin&Kušický, ktorý vyzrieva vo francúzskom dubovom sude. Vína z tohto vinárstva nesú na etikete označenie BIO. Pri zbere úrody žiadajú certifikát bioproduktu na každú odrodu zvlášť a pri fľašovaní vína certifikát biopotraviny. Ich vína dlho vyzrievajú, vyrábajú ich v čistom prostredí, bez chémie a pridaných aromatických látok.

kúpte si výber slovenských ikonických vín 

Ak sa bavíme o vínach, ktoré sa na Slovensku preslávili, nesmieme zabudnúť na známe a oficiálne prvé komerčne vyrobené cuvée z troch odrôd a následne zrejúce v barikovom sude od legendy Malokarpatskej oblasti, pána Pavelku. Víno s názvom Paves je patrí medzi slovenské klasiky a dalo by sa o ňom povedať, že má slovenský temperament a francúzsky šarm.

Medzi slovenské ikonické vína jednoznačne patrí víno ovenčené úspechmi aj mimo našich hraníc. Hovoríme o úspešnej pivnici, sídliacej v kaštieli na južnom Slovensku a o víne dorábanom charizmatickým vinárom p. Petrechom s názvom Riesling Chateau Belá. Toto ikonické víno získalo aj nadmerne vysoké hodnotenie od renomovaného vinárskeho časopisu Wine Spectator v roku 2002, keď ako jediné víno v histórií Slovenka, bolo ohodnotené magickými 94 bodmi.

kúpte si výber slovenských ikonických vín 

V neposlednom rade patrí určite medzi slovenské klenoty Tokaj. 5-putňový Tokajský výber z vinárstva J&J Ostrožovič. Vinárstvo s 25 ročnou tradíciou má nádherné tufové pivnice, ktoré dodávajú tokajským vínam svoju nezameniteľnú chuť a komplexnosť.

Na záver vám odporúčame tieto skvosty, degustovať v spoločnosti dobrých priateľov a milovníkov vína.

Kúpte si výber slovenských ikonických vín.

So someliérmi vino.sme.sk sme pre vás vybrali výber slovenských klasík a ikonických vín, ktoré si môžete kúpiť až do 27. októbra alebo do vypredania zásob s 15% zľavou.

kúpte si výber slovenských ikonických vín 

Prevádzkovateľom internetového obchodu vino.sme.sk a zároveň predávajúcim je spoločnosť CORNER s. r. o.  Vino.sme.sk Vám ponúka viac ako 1000 druhov vynikajúcich vín z najvýznamnejších svetových, ale aj slovenských vinohradníckych oblastí. Starostlivý výber vín do našej ponuky zaručuje, že produkt ktorý si zvolíte je vždy výborným pomerom kvality a ceny a splní očakávania aj náročných milovníkov vína. Zásoby viac ako 150 000 fliaš vína v našom sklade nám umožňujú rýchlosť dodania a zároveň exkluzivitu tovaru. Okrem toho pri objednávke nad 50€ ako jediní na Slovensku ponúkame dopravu zadarmo. Pri objednávke nad 30€ platíte za dopravu len polovicu.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Porovnali sme život v Bratislave na štyroch rôznych miestach.

Tlačové správy

Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA

Značka aj napriek pandémii trhala rekordy.

Predajom kraľovala FABIA, ŠKODA valcovala jednotlivé segmenty. Jednoznačné prvenstvo značky ŠKODA potvrdzujú aj celkové predaje jednotlivých modelov, ktoré suverénne vedie model FABIA – 4 607 ks.
Tlačové správy

PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj

V najrozšírenejšej sieti elektropredajní môžete stále POHODLNE NAKUPOVAŤ A TOVAR mať doma EŠTE DNES. Teraz dokonca ešte lacnejšie.