SME
Pondelok, 15. august, 2022 | Meniny má Marcela

12 + 1 dôvodov, prečo nebývať v centre Bratislavy

Ten, kto život v meste miluje, asi vie prečo. A tých ostatných sa môžeme pokúsiť presvedčiť pádnymi argumentmi, prečo bývanie v centre mesta pre nich naozaj vhodné nie je.

Ten, kto život v meste miluje, asi vie prečo. A tých ostatných sa môžeme pokúsiť presvedčiť pádnymi argumentmi, prečo bývanie v centre mesta pre nich naozaj vhodné nie je.
 

... lebo cesta do práce je každodenným prekvapením

miletičova 60

Každé ráno, len čo sadnete do auta, začínate s jedinou myšlienkou: Ako dlho dnes potrvá tých 15 kilometrov? Prší? Tak minimálne 70 minút. Počasie je ideálne? Možno to stihnete za 20. Možno... a celú cestu pozorne počúvate dopravný servis a flexibilne meníte trasu podľa toho, ako sa vyvíja ranná dopravná špička. Následné pátranie po mieste na parkovanie je už len takou malou rozcvičkou trpezlivosti. Taký zážitok vás pekne naštartuje na najvyšší pracovný výkon, na akúkoľvek poradu alebo na obchodné stretnutie. A to, že roky nie ste schopní prísť ráno nikam načas, je predsa skvelá téma na úvod konverzácie pracovného stretnutia. Viete si predstaviť, že o taký skvelý začiatok dňa by ste prišli len tým, že sa presťahujete zo satelitného mestečka niekam bližšie k centru?
 

... lebo nikde sa tak nezblížite s ľuďmi ako v MHD

miletičova 60

Hlava na hlave, telo na telo. Veď každý sa chce dostať do centra. A vy máte jedinečnú možnosť osloviť slečnu, ktorá vám stojí na nohe. Dozvedieť sa intímne detaily zo života študentiek len tým, že načúvate. Ponaťahovať si telo, keď sa predierate k dverám, pričom spolucestujúci dobrovoľne slúžia ako živá prekážka. A vy by ste sa chceli dostať do práce pešo? Toto vymeniť za pokojnú päťminútovú prechádzku bez akýchkoľvek bližších sociálnych kontaktov? Nie ste predsa blázon.  
 

... lebo v TV je aj tak najlepší kultúrny program

miletičova 60

Úprimne, všetky divadelné hry, ktoré stoja za to, boli už niekedy sfilmované. A s tým najlepším hereckým obsadením. Každý koncert, ktorý stál za to, nakrúcala niektorá z televízií. Tak načo zháňať lístky a platiť nekresťanské peniaze za niečo, o čom neviete, ako nakoniec vypáli? Nebudete riskovať, stavíte na overenú kvalitu. Stačí predsa stlačiť tlačidlo diaľkového ovládania a všetku kultúru si užijete pekne doma v papučiach.
 

... lebo nedostatok možností rozvíja vašu kuchársku kreativitu

miletičova 60

Tam, kde bývate, obchody zatvárajú skôr, ako vy prídete z práce. A že ste chceli na večeru robiť segedín a zistili ste, že vám chýba kyslá kapusta? To nič, budete improvizovať! Tak sa predsa rodia kuchárski majstri. Takú šancu by ste v meste, kde máte pod nosom obchody otvorené pomaly 24 hodín denne, pod oknami fresh market a v blízkom okolí aspoň päť skvelých reštaurácií, nemali.
 

... lebo najlepšiu kávu si aj tak spravíte doma

miletičova 60

Ristretto, espresso, latte... načo hľadať a skúšať, kde ich spravia najlepšie? Vy viete presne, čo vám chutí, a žiadnymi novinkami sa nedáte obalamutiť. Máte svoj vyhranený vkus, a to platí rovnako o kaviarňach, ako o reštauráciách. Nepotrebujete nikam chodiť, veď doma aj tak chutí najlepšie. A ani sa nemusíte báť, že tam stretnete niekoho nového. Pohodička, nie?
 

... lebo spontánnosť kazí radosť z očakávania

miletičova 60

Kamarát vás volá na koncert, ktorý sa začína o hodinu? Baby z kancelárie práve rozbehli najlepší žúr života v nočnom klube a volajú, nech sa pridáte? Takto spontánne a bez prípravy? Našťastie, bývate ďaleko od centra, a tak sa môžete vyhovoriť. Kým by ste dorazili, už je dávno po akcii. Podobné veci treba poriadne naplánovať. Zabezpečiť dopravu, parkovanie, vytvoriť si po práci časovú rezervu minimálne tri hodiny, nech sa stihnete aspoň prezliecť, aby ste na rockovom koncerte nestrašili v obleku... Toto je ten správny postup! Veď čím dlhšie plánujete, čím viac prekážok prekonáte, tým dlhšie a intenzívnejšie sa na akcičku tešíte.
 

... lebo slušné dievčatá a chlapci sú doma vždy pred polnocou

miletičova 60

Večer v klube sa ani nestihol rozbehnúť a vy už utekáte na posledný vlak domov. Nemáte na výber a ste radi. Bohvie, ako sa večer ešte môže zvrtnúť. Nech si to odskáču vaši priatelia, vy sa idete domov pekne vyspať. Veď čo už len zaujímavé by ste mohli zažiť v meste po polnoci?
 

... lebo robiť taxikára priateľom a celej rodine vás, skrátka, baví

miletičova 60

Dieťa treba odviezť do školy a poobede na krúžky. Rodičia v sobotu do mesta na veľký nákup. Manželka k zubárovi. Zajtra zas na kozmetiku. A s celou partiou idete raz za týždeň na hokej. Bola by to nuda mať všetko pod nosom, keď môžete najazdiť týždenne stovky kilometrov, nie? A kde inde by ste sa so všetkými tak dobre porozprávali, nebyť hodín a hodín strávených spolu v aute. Tomu vy hovoríte príjemne strávený voľný čas.
 

... lebo nič nenahradí vzrušenie z neistoty

miletičova 60

Rekonštruovať starý byt je pre vás to pravé. Postupne odhaľovať, čo všetko treba spraviť. Na začiatku netušíte, koľko to bude finálne stáť, či budú susedia súhlasiť, kde zoženiete remeselníkov a či vôbec prídu. A budete bývať o mesiac, o dva, o rok, o dva roky? A čo keď vám pred okná postavia ďalší panelák a zo slnečného bytu bude zrazu tmavá kutica? Predstavte si, že by ste o toto všetko boli ukrátení. Že by ste len kúpili nový byt v dobrej lokalite, len si priniesli osobné veci a začali jednoducho žiť. Ani náhodou!
 

... lebo minimalizmus sídlisk je pre vás to pravé

miletičova 60

Vo svojom živote máte radi poriadok. Chaotická atmosféra centra mesta, kde sa miesi milión štýlov, kaviarničky sú hneď vedľa historických pamiatok, moderné a rušné bizniscentrá pri zelených parkoch a galérie len pár krokov od fitnescentra, všade kopec ľudí – to na vás pôsobí rušivo. Ešteže sa môžete z centra vrátiť domov, na svoje sídlisko, plné čistých a strohých línií, s minimom možností výberu. Že nuda? Pre vás rozhodne nie.
 

... lebo milujete socíkovské retro

miletičova 60

Páči sa vám, ako fungovali rodičia. Mama večne v minikuchyni, otec neustále zabarikádovaný v obývačke. Medzi nimi zavreté dvere. Veď stačí, že sa denne stretli na pár minút pri večeri. A tie súčasné dispozície nových bytov s otvoreným priestorom, kde môžete byť stále spolu? Čím menej spolu budete, tým dlhšie vám vzťah vydrží. Osud netreba pokúšať.
 

... lebo jednoducho cítite, že do centra mesta nepatríte

miletičova 60

Bývanie v centre láka väčšinou mladých, priateľských, otvorených ľudí. Tešiacich sa z každého dňa života v meste.  Milujúcich slobodu výberu. Tých, ktorí chcú bývať v atraktívnej lokalite a na skok od všetkých možností, aké mesto ponúka. Vy rozhodne do tejto katergórie nepatríte. Preto vás nejaký projekt Miletičova 60 vôbec nemusí zaujímať.
 

... lebo ani úspešný projekt vami nehne

miletičova 60

Darmo vám budeme dokazovať, že za pol roka od spustenia predaja sa v projekte Miletičova 60 predali už takmer dve tretiny bytov. Celkom zbytočne vám bude riaditeľ developérskej spoločnosti PROFINEX, pán Roman Kvasnička hovoriť na rovinu, že celý projekt vznikol tak, aby sedel nielen do lokality, ale najmä aby vyhovoval životnému štýlu tých, čo si chú mesto užiť. Pokiaľ necítite tú príťažlivosť slobody, na bývanie v centre mesta radšej rovno zabudnite!

Rezidenčný projekt Miletičova 60 prináša na trh spoločnosť  PROFINEX estate, aktívne pôsobiaca v rámci skupiny PROFINEX holding, ktorá vykonáva svoje  aktivity  na trhu už od roku 2000 predovšetkým ako developér priemyselných a rezidenčných nehnuteľností v rámci celej Európy. V portfóliu developérskych činností sa skupina PROFINEX  holding zaoberá výstavbou rodinných domov, bytov, polyfunkčných objektov a objektov občianskej vybavenosti. Je vlastníkom niekoľkých významných lokalít, osobitne atraktívnych pre klientov zvyknutých na komfort a na zdravé životné prostredie.

Viac o projekte na www.mileticova60.sk

Zdroj foto: PROFINEX a Dollar Photo Club

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Po rekonštrukcii pôvodnej obytnej budovy z roku 1937 pribudlo na Špitálskej ulici 8 bytov.


6 h

Jeden z najväčších folklórnych festivalov v regióne ostáva úrovňou kvality verný svojmu menu.


21 h

O dôvodoch kandidovať, o politike a prešovskom futbalovom štadióne.


22 h
SkryťZatvoriť reklamu