SME
Sobota, 25. jún, 2022 | Meniny má Tadeáš

Obľúbená Laser Game už aj v Prešove

Celosvetovo uznávaná hra Laser Game prichádza už aj do Prešova a svojím návštevníkom od soboty 17.10. ponúka jednu z najdynamickejších a najadrenalínovejších aktivít aké sú v mestách k dispozícii

Celosvetovo uznávaná hra Laser Game prichádza už aj do Prešova a svojím návštevníkom od soboty 17.10. ponúka jednu z najdynamickejších a najadrenalínovejších aktivít aké sú v mestách k dispozícii. Základňou pre túto hru sa stala bývala budova kotolne a to hneď vedľa ZŠ Mirka Nešpora. Po kompletnej rekonštrukcii interiéru získala budova úplne nový charakter a príznačný názov Laser Aréna Pulzar.


 

O čo vlastne ide v hre?

Laser Game (v zahraničí prezentovaná aj ako Laser Tag) je akčná adrenalínová hra s využitím najmodernejších technológií, podobná airsoftu či paintballu. V hre ide o bezbolestné zasiahnutie vesty protihráča laserovým lúčom a jeho dočasné vyradenie z aktívnej hry. Hra má dva základné herné režimy – tímovú hru a hru každého proti každému.

Hra je určená tak pre jednotlivcov ako aj tímy, všetkých aktívnych ľudí, ktorí milujú pohyb, šport, či adrenalín. Vek v tomto prípade nezohráva žiadnu úlohu a je limitovaný iba zdola, kdesi medzi siedmimi a desiatimi rokmi, v závislosti tak od fyzického vzrastu dieťaťa ako aj jeho mentálnej vyspelosti.

 

Aké je ideálne oblečenie pre hru?

Keďže ide o športovú aktivitu a zaručene sa už po pár minútach hry zahrejete, najvhodnejšie je prísť v športovej obuvi, tričku a v nohaviciach umožňujúcich dynamickejší pohyb. Ideálne je, ak bude farba oblečenia čo najtmavšia, nakoľko svetlé oblečenia pod ÚV osvetlením arény budú doslova žiariť a hráč sa tak pre súperov stáva o poznanie ľahším terčom.

 

Čo na hráčov čaká v interiéri arény?

Zbrane - Laser Arénu Pulzar sme vybavili najmodernejšími zbraňami holandského výrobcu Lasermaxx Lasergames. Zasiahnutie protihráča laserom je bezpečné a to aj v prípade priameho zásahu do očí.

Prekážky - V aréne je inštalovaných viac ako 35 rôznych prekážok. Prekážky majú jednotnú výšku2,2 a1,2 m a ich masívna konštrukcia, tak ako aj pevné ukotvenie k podlahe, zabezpečujú ich vysokú stabilitu pri pohybe hráča arénou, ktorý niekedy môže priniesť aj tvrdší vzájomný stret.

Zvuk - V útrobách arény na hráčov striehne dvanásť vysoko kvalitných reproduktorov nemeckého výrobcu Heko o celkovom dynamickom výkone 1320 wattov a dva jedinečné aktívne basové reproduktory japonského výrobcu Yamaha Pro Audio o celkovom dynamickom výkone 1900 wattov.

Dym – súčasťou herného prostredia je aj umelý dym, ktorý umožňuje dokonale vyniknúť laserom vypáleným zo zbraní hráčov, keď ich vykreslí ako kontinuálne lúče, čo výrazne zvyšuje celkový zážitok z hry. Popri tom má aj maskovaciu funkciu, keď znižuje viditeľnosť v aréne. O dostatok kyslíka pre všetkých hráčov sa popri tom stará výkonná vzduchotechnika.

Osvetlenie – v dokonale temnej aréne konštruovanej bez okien resp. iných vonkajších zdrojov svetla sa o potrebnú mieru viditeľnosti starajú desiatky UV trubíc s celkovým výkonom na úrovni dvoch kilowattov.

 

Čo čaká na hráčov po skončení hry?

Fotenie – súčasťou servisu o hráčov je aj ich fotenie po hre, finálne foto im je zasielané mailom a tiež priebežne zverejňované na facebooku Pulzar arény.

Výsledky – hráčom sú k dispozícii podrobné výsledky a detailné štatistiky, kde do detailov vidia nielen úspešnosť každého jednotlivého hráča, ale aj všetkých tímov. Výsledky sú im zobrazované na veľkoplošnej obrazovke, popri tom ich dostávajú aj tlačenej podobe.

Bar -  Po skvelom zážitku z Laser Game čaká na hráčov príjemné prostredie baru, ktoré ponúka nielen možnosť zaslúženého relaxu pri osviežujúcich nápojoch, ale aj a ideálnu príležitosť vydiskutovať si aspekty už odohranej hry, prípadne rovno si dohodnúť stratégiu na ďalšiu, blížiacu sa hru. 

 

Vzájomná kombinácia interiéru arény ako aj použitých najmodernejších technológií tak vytvára pre hráčov jedinečné a nezabudnuteľné prostredie, ktoré generuje prekvapivo intenzívne zážitky motivujúce k opakovaným návštevám Pulzar arény.

 

Viac informácií a rezervácie na www.laserarenapulzar.sk alebo na

www.facebook.com/laserarenapulzar

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 21 h

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24 h

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu