SME
Pondelok, 6. apríl, 2020 | Meniny má Irena
INZERCIA

Jamieson Superbrands

Spoločnosť Jamieson Laboratories Ltd., najstarší a najväčší kanadský výrobca prírodných vitamínov, kráča ku zdraviu už vyše 90 rokov.

Spoločnosť Jamieson Laboratories Ltd., najstarší a najväčší kanadský výrobca prírodných vitamínov, kráča ku zdraviu už vyše 90 rokov. Medzitým sa „zelené” vitamíny stali súčasťou života mnohých generácií na celom svete.

HISTÓRIA

V roku 1922, keď spoločnosť Jamieson začala s vývojom a výrobou „svojich” prírodných vitamínov, zahájila zároveň tradíciu inovácií výrobných procesov so zameraním sa na prevenciu a podporu zdravia. Postupne sa stala svetovou jednotkou vo vývoji a výrobe prelomových výživových doplnkov pre každú generáciu. Jej úspech je postavený na nekompromisne kontrolovanej produkcii najlepších prírodných surovín z ekologických fariem na celom svete, vrátane kanadských pupalkových polí v Saskatchewane, novozélandských pasienkov, austrálskych fariem produkujúcich morské riasy, juhoamerických dažďových pralesov a antarktických morí.

Spoločnosť Jamieson je jedným z mála celosvetových výrobcov prírodných vitamínov s vlastným výskumom. V porovnaní s väčšinou konkurencie, ktorá sa spolieha na externých pracovníkov výskumu a vývoja, produkty Jamieson sú jedinečne navrhnuté, vyrobené a kontrolované internými výskumnými pracovníkmi. Vlastné farmaceutické laboratóriá sú neoddeliteľnou súčasťou spoločnosti.

Od roku 1998, kedy spoločnosť Jamieson zahájila svoje medzinárodné pôsobenie, exportuje produkty do viac ako 100 krajín, vrátane USA, Európy, Číny, Japonska, Hongkongu, Kórey a Singapuru.

Na Slovensku ju zastupuje firma INTERPHARM Slovakia, a.s., ktorá zároveň distribuuje prírodné vitamíny Jamieson po celom území Slovenska i do susedných krajín v EÚ. Objednávky aj rozvozy zaobstaráva vlastnými pracovníkmi a vlastným vozovým parkom, s cieľom zabezpečiť v krátkom čase dodávky vitamínov od výrobcu priamo do lekární.

Spoločnosť INTERPHARM Slovakia, a.s. pôsobí na Slovensku už viac ako 20 rokov. Pri výbere sortimentu, ktorý následne dodáva do lekární, so všetkou odbornosťou prihliada na kvalitu výrobkov, ich čistotu a biologickú dostupnosť v organizme. Dohliada na to, aby do lekární boli ponúkané len tie najlepšie výrobky.

INOVÁCIE

Vďaka programu 360 Pure, ktorým spoločnosť Jamieson v roku 2008 zaviedla do výrobnej praxe najnáročnejšie štandardy, podlieha každý z prírodných vitamínov Jamieson najmenej 360 patentovaným krokom kontroly kvality. Výrobné postupy a kontrolné testy zabezpečujú maximálnu aktivitu a biologickú dostupnosť účinných látok. Najmodernejšia technológia biologicky aktívne látky získané z prírodných zdrojov chemicky nemení a nezbavuje ich prirodzených vlastností. Program 360 Pure pracuje výhradne s najčistejšími surovinami. V každej receptúre sa používajú prvotriedne suroviny dodávané celosvetovou sieťou renomovaných dodávateľov. Napríklad vitamín D3 je najčistejšia dostupná forma vitamínu D, ktorá sa vyrába z bohatého obnoviteľného zdroja tohto vitamínu – zo slnkom zaliatej vlny oviec, ktoré sa chovajú na vysočinách Nového Zélandu. Rovnako aj na výrobu najnovšieho prípravku s obsahom omega-3 nenasýtených mastných kyselín, Omega RED Super Krill, slúži bohatý obnoviteľný zdroj garantovanej čistoty – stopercentný čistý olej extrahovaný priamo z tuku antarktických kôrovcov žijúcich v čistých vodách studených morí.

jamieson

Suroviny používané spoločnosťou Jamieson pri výrobe vitamínov a výživových doplnkov sa testujú, sledujú, kontrolujú a monitorujú pod najprísnejším dohľadom. Pred každou certifikáciou podliehajú analýze ťažkých kovov, pesticídov, rozpúšťadiel a mikrobiologických kontaminantov. Čistota v každom smere sa zabezpečuje aj počas váženia, merania a spracovania produktov. Účinnosť prírodných extraktov chránia technologické postupy bez použitia alkoholu a rozpúšťadiel i tabletovanie prípravkov pod tlakom za sucha, čím sa zabraňuje ich kontaminácii. Pri uskladnení sa každá zložka používaná na výrobu produktov zadeľuje podľa dátumu a šarže.

HODNOTA ZNAČKY

Vitamíny Jamieson ponúkajú zdravie z prírody pre celú rodinu. Svojimi účinkami podporujú liečivé sily organizmu, procesy detoxikácie, ochranu buniek pred oxidačným stresom, posilňujú imunitu a napomáhajú tak predchádzať rozvoju mnohých civilizačných ochorení či pozitívne ovplyvňovať ich liečbu. Prispievajú k odstráneniu vyčerpania a únavy a zvyšovaniu výkonnosti, majú tak priaznivý vplyv na udržanie dobrej fyzickej a psychickej kondície. Keďže prípravky neobsahujú syntetické konzervačné látky, chemické prísady s možnými alergizujúcimi účinkami, ako sú napríklad repný cukor, kuchynská soľ, pšenica, kukuričný škrob či glutén, sú vhodné aj pre diabetikov, alergikov a vegetariánov.

Unikátna je aj galenická forma mnohých z nich (B-komplex, Vitamín C, Železo, Draslík) – vďaka postupnému uvoľňovaniu účinnej látky počas 8-12 hodín, a tým aj ich predĺženému účinku, nezaťažujú natoľko tráviaci trakt, zlepšuje sa ich vstrebávanie, a tým aj biologická účinnosť.

SPOLOČENSKY ZODPOVEDNÉ PODNIKANIE

Výrobné postupy sú naplánované tak, aby sa spotrebovalo podľa možností čo najmenej energie. Spoločnosť podniká kroky aj v znižovaní emisií CO2 – využívaním solárnej energie pomáha minimalizovať účinok skleníkových plynov na životné prostredie. Odpadovú vodu tiež redukuje na minimum a následne ju kompletne čistí. Používaním recyklovateľných plastových obalov radikálne znižuje odpad produkovaný po spotrebovaní balení prírodných vitamínov.

Výzvou roka 2015 „Urobme Slovensko zelenším”, ktorou spolu s firmou INTERPHARM Slovakia, a.s. nabáda k výsadbe nových stromov, sleduje svoj prvoradý cieľ: viac zdravia pre každú rodinu.

V rámci športových aktivít podporuje Jamieson povolenými výživovými doplnkami skupinové tréningové procesy hokejového klubu vo Zvolene, aj individuálne tréningové procesy slovenských bežcov, ktorí reprezentujú portál www.behame.sk. Pomáha tiež klubu slovenských kulturistov.

Firma pociťuje sociálnu zodpovednosť za zdravie svojich zamestnancov – preventívnou starostlivosťou im pomáha predchádzať ochoreniam a v prípade vážneho ochorenia podporuje ich optimálnu liečbu.

RNDr. PAVEL RÁC,
RIADITEĽ SPOLOČNOSI INTERPHARM SLOVAKIA,A.S.:

„Spoločnosť Jamieson Laboratories smeruje neustále k inováciám a dokonalosti svojich produktov. Patentované kroky programu 360 Pure, ktoré sú pečaťou bezpečnosti, kvality a čistoty, posilňujú aj ciele našej spoločnosti – poskytovať najlepšie vitamínové a výživové doplnky na podporu zdravia. Sme hrdí, že si „zelené” vitamíny Jamieson práve vďaka svojej kvalite získali dôveru obyvateľov na Slovensku a za 20 rokov sa stali neodmysliteľnou súčasťou prevencie zdravia všetkých generácií – počnúc deťmi a končiac seniormi. Je to ocenenie 360 krokov ku zdravému spôsobu života, ktoré robia značku Jamieson výnimočnou.”

ZNAČKA A ČÍSLA

93 – UŽ TOĽKO ROKOV SÚ PRÍRODNÉ VITAMÍNY JAMIESON SÚČASŤOU CESTY KU ZDRAVIU PRE MNOHÉ GENERÁCIE

100 – JE POČET KRAJÍN, DO KTORÝCH SPOLOČNOSŤ JAMIESON EXPORTUJE SVOJE PRODUKTY

350 – PRÁVE TOĽKO DRUHOV PRÍRODNÝCH VITAMÍNOV A VÝŽIVOVÝCH DOPLNKOV PRE VŠETKY VEKOVÉ KATEGORIE I DETI TVORÍ PORTFÓLIO FIRMY

360 – CHARAKTERIZUJE PROGRAM 360 PURE, VĎAKA KTORÉMU KAŽDÝ Z VYRÁBANÝCH PRÍRODNÝCH VITAMÍNOV PODLIEHA NAJMENEJ 360 PATENTOVANÝM KROKOM KONTROLY KVALITY

1922 – OD TOHTO ROKU SA DATUJE TRADÍCIA VÝVOJA A VÝROBY PRÍRODNÝCH VITAMÍNOV SPOLOČNOSŤOU JAMIESON. V TOM ISTOM ROKU BOLI VYROBENÉ PRVÉ DOPLNKY VÝŽIVY, OLEJ Z HALIBUTA A KONCENTROVANÉ KRYŠTÁLIKY POMARANČA

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Sú vaše deti teraz viac na nete?Zoberte ich na www.detinanete.sk

Je to tak, momentálne sa podstatná časť bežných aktivít detí presunula do online prostredia.

Tlačové správy

Pri kúpe klimatizácie sa oplatí poznať aj druhý názor

Ak ste si už nechali vypracovať jednu ponuku, využite možnosť získať aj druhý názor od odborníkov. Jednoducho, online a zadarmo.

Tlačové správy

V centre Košíc vyrastá eco-friendly biznis centrum

Splachuje sa podzemnou vodou, vzduch filtrujú a merajú jeho kvalitu.