SME
Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra
INZERCIA

Suchý intímny problém – máte ho aj vy?

Suché intímne prostredie môže trápiť každú ženu. Najviac sa s ním trápia ženy po menopauze a čerstvé matky, ktoré koja.

Suché intímne prostredie môže trápiť každú ženu. Najviac sa s ním trápia ženy po menopauze a čerstvé matky, ktoré koja.

So suchosťou pošvy sa stretávajú najmä ženy s nízkou hladinou estrogénu. „Suchosť pošvy vzniká kvôli hormonálnemu stavu počas dojčenia, kedy žena nemenštruuje a je prirodzene chránená pred ďalším možným otehotnením. Ženy po menopauze často pociťujú suchosť a pálenie najmä pokiaľ ešte chcú sexuálne žiť. Lubrikácia u nich trvá dlhšie alebo je nedostatočná,“ hovorí gynekologička MUDr. Zora Vasiľová. Problémy však môžu trápiť aj ženy podstupujúce rádioterapiu alebo chemoterapiu, tie, ktoré podstúpili gynekologický zákrok alebo ženy dlhodobo užívajúce hormonálnu antikoncepciu.

Čo sa deje pri suchosti pošvy?

Nedostatočná tvorba pošvového sekrétu môže spôsobovať aj odmietanie pohlavného styku. Ten býva pri nedostatočnej vlhkosti bolestivý, čo spôsobuje zranenia na sliznici, ktoré nielen prehlbujú bolesť, ale podporujú aj šírenie infekcií či pohlavných chorôb.

Aké je riešenie problému?

Nový vaginálny gél Hydrofemin obsahuje dve účinné zložky. Kombináciou kyseliny hyalurónovej a kyseliny mliečnej je možné navrátiť príjemnú vlhkosť do intímnej oblasti.

  • Kyselina hyalurónová je prirodzenou súčasťou ľudského tela. Vytvára ochranný povlak, ktorý zvhčuje, chráni, zabraňuje prenikaniu a rastu patogénnej flóry, urýchľuje prirodzený proces hojenia a regeneráciu poškodenej sliznice a podporuje prirodzené protizápalové procesy.
  • Kyselina mliečna vytvára potrebné, prirodzene kyslé prostredie v pošve, a tak udržiava mikrobiálnu rovnováhu a zabraňuje šíreniu patogénnych baktérií.

Doktorka Vasiľová poukazuje aj na pohodlnejšie používanie: „Aplikácia vo forme gélu je pre ženy jednoduchšia a praktickejšia.“

Viac info nájdete na hydrofemin.sk

HYD PR 1115 SK

hydrofemin-skat-490x251-r204_res.jpg

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Slováci sú chlebovým národom

Slováci sú chlebovým národom a až dve tretiny z nás jedia na raňajky chlieb a pečivo.

Tlačové správy

Kedy je správny čas nasťahovať sa do novostavby?

Pozor na znečisťujúce látky v interiéri.

Tlačové správy

Ojazdené pneumatiky odovzdajte, šetríte tak životné prostredie

Trápi vás po každej sezóne otázka, čo robiť s ojazdenými gumami? Riešenie je jednoduché, vráťte ich distribútorom.