SME
Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Závod Danfoss bude európskym centrom pre stredotlakové produkty

Sortiment výrobkov skupiny Danfoss sa využíva v oblastiach ako chladenie potravín, klimatizácia, vykurovanie budov, regulácia elektrických motorov a hydraulické systémy mobilných strojov.

Sortiment výrobkov skupiny Danfoss sa využíva v oblastiach ako chladenie potravín, klimatizácia, vykurovanie budov, regulácia elektrických motorov a hydraulické systémy mobilných strojov.
V našich domácnostiach sa môžeme najčastejšie stretnúť s touto značkou na termostatických radiátorových ventiloch, priestorových termostatoch, regulátoroch teploty či na komponentoch podlahového vykurovania.
Považskobystrický závod Danfoss Power Solutions je členom skupiny od roku 2013, vyrába hydrauliku pre mobilné stroje a čoskoro bude zásobovať stredotlakovými produktmi európskych zákazníkov ešte flexibilnejšie.

Hydraulika všade okolo
Segment Danfoss Power Solutions vyvíja a vyrába hydraulické komponenty a elektronické riadiace jednotky  pre  pohon a zabezpečenie pracovných funkcií mobilných strojov ako sú kombajny, nakladače, traktory, buldozéry a asfaltovacie stroje. Prenos výkonu je však potrebný aj v mnohých ďalších zariadeniach.

„Made in Slovakia“
Závod v Považskej Bystrici je jedným z 19 výrobných závodov segmentu Danfoss Power Solutions vo svete a zamestnáva 570 ľudí. V rámci sériovej výroby sa tu montujú proporcionálne rozvádzače PVG (ventily) a stredotlakové (do 350 barov) axiálne piestové čerpadlá  Série 45 obchodnej jednotky Medium Power. Tieto produkty putujú zo Slovenska priamo finálnym zákazníkom – teda výrobcom mobilných pracovných strojov. Sériovo sú tu vyrábané aj diely pre vysokotlakové (do 480 barov) axiálne piestové čerpadlá a motory, ktoré sa odosielajú na finálnu montáž do Nemecka a USA. Od tohto roku sa v závode nachádza aj kusová výroba náhradných dielov a hydraulických jednotiek pre servisný trh.

Budúcnosť v Medium Power
Závod patrí organizačne do divízie Hydrostatics, konkrétne pod vedenie obchodnej jednotky Medium Power (stredotlakové produkty). Práve pre portfólio tejto obchodnej jednotky by sa mala Považská Bystrica stať hlavným centrom pre starý kontinent a v budúcnosti zásobovať všetkých európskych zákazníkov.
Medium Power vyrába na Slovensku axiálne piestové čerpadlá S45 pre otvorený hydraulický obvod od roku 2003. Pracujú s tlakom 210 až 310 barov a pri 1000 ot/min dokážu dodať 25 až 75 litrov hydraulickej kvapaliny za minútu.  Brány závodu opustí ročne približne 50 000 takýchto čerpadiel.

Zákazníci
Čerpadlá S45 sa používajú v otvorených hydraulických systémoch, ktoré zabezpečujú zdroj oleja pre pohon funkcií pracovnej nadstavby mobilného stroja ako je hydraulická ruka, dopravníkový pás a pod. Medzi významných zákazníkov patrí, okrem iných, napríklad spoločnosť Scania. Tá ich montuje do svojich  autobusov vyrábaných vo Švédsku a v Brazílii, kde sú súčasťou hydraulického pohonu ventilátora na chladenie motora.
V nemeckom kombajne značky CLASS zas zabezpečujú jeho pracovné funkcie - pohon násypníka a žacej lišty.

Vysoká odbornosť
Tím Medium Power v Považskej Bystrici tvorí 100 zamestnancov - od vývojových konštruktérov, pracovníkov vývojového testovacieho laboratória až po ľudí zabezpečujúcich dodávateľský reťazec, technológov
a samozrejme výrobných a montážnych pracovníkov. Najmodernejšie technológie a vysoký stupeň digitalizácie výrobného procesu budú stále viac vyžadovať zmenu kvalifikačného profilu ako u technických, tak aj výrobných pracovníkov.

Lokalizácia novej výroby
Medium Power zaháji začiatkom decembra výrobu troch modelov série motorov L/K, ktorá prinesie približne 15 nových pracovných miest pre technické aj výrobné obsadenie. Doteraz sa tieto motory vyrábali len v USA. Za rozhodnutím lokalizovať výrobu na Slovensku, stáli snahy o skrátenie dodacej doby, zvýšenie flexibility pri dodávkach a v neposlednom rade poskytovanie kompletnej technickej podpory európskym zákazníkom.

danfosfoto-r526_res.jpg

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Moderná vila z betónu

Máme pre vás tip na stavebný materiál, s ktorým to ľahko dosiahnete.


31m

V Bratislave mali okoloidúci možnosť ochutnať 4 druhy vegánskych bagiet, ktoré chutia ako klasické bagety so syrom a šunkou.


INZERCIA 1 h

Výsledky hlasovania verejnosti v ankete Shell Parádna jazda.


5 h
Skryť Zatvoriť reklamu