SME
Piatok, 6. december, 2019 | Meniny má Mikuláš
INZERCIA

Pozor na úrazy na svahu, vyjdú vás aj na stovky eur

Najviac poistných udalostí z cestovného poistenia pri zimných športoch riešime v Rakúsku a Taliansku. Slovákov v minuloročnej zimnej sezóne najviac potrápili úrazy horných končatín.

Bratislava, 25. november 2015 - Slováci riešia najviac poistných udalostí z cestovného poistenia súvisiacich s úrazmi pri zimných športoch v susednom Rakúsku a Taliansku. Podľa štatistík asistenčnej spoločnosti Mondial Assistance až 44 % poistných udalostí z cestovného poistenia v zimnom období sa stane v Rakúsku. Druhou krajinou bolo v minulom roku Taliansko (28,74 %) a treťou  destináciou, kde Slovákov v minuloročnej zimnej sezóne prekvapila nečakaná nehoda spojená
s úrazom bolo Francúzsko (11,94 %).

Môžete byť dlhoroční výborní lyžiari či bežkári, ale zlomiť si nohu či spôsobiť si
úraz hlavy môžete aj pri sánkovaní. Opatrnosti nikdy nie je dosť. Slovákov
v minuloročnej zimnej sezóne najviac potrápili podľa zistení Mondial Assistance úrazy horných končatín, ktoré sa podieľajú až štvrtinou na všetkých prípadoch. Priemerná čiastka vynaložená na ošetrenie tohto úrazu bola pritom 274 eur. Nasledujú ľahké poranenia kolien, kde priemerné náklady na ošetrenie dosahujú 196 eur a poranenia holennej kosti s nákladmi na ošetrenie 437 eur. Medzi ďalšie najčastejšie úrazy pri lyžovaní, či iných zimných športoch patria povrchové zranenia a pomliaždeniny, poranenia hrudníka, tváre, brucha či vyvrtnutie členka.

„Náklady na ošetrenie týchto zranení bývajú v zahraničí neraz výrazne vyššie, ako
doma. Odporúčame preto dovolenkárom, aby si k zimnej výbave pribalili cestovné
poistenie, ktoré zahŕňa aj zimné športy. V porovnaní s ďalšími nákladmi na dovolenku je to minimálna čiastka, ktorá môže ušetriť stovky eur. Prípadné
náklady spojené s liečbou bude totiž znášať poisťovňa,“
zdôrazňuje hovorkyňa Poštovej poisťovne Anna Jamborová.

Najvyššie priemerné náklady pri úrazoch pri zimných športoch eviduje Mondial Assistance vo Švajčiarsku, dosahujú 644 eur. Druhé najdrahšie ošetrenie úrazov je v Rakúsku, vo výške 344 eur. Vo Francúzsku dosahujú priemerné náklady na ošetrenie úrazov pri zimných športoch 248 eur a v Taliansku 199 eur.

Poštová poisťovňa ponúka cestovné poistenie ONLINE, ktoré je
určené na krátkodobé cesty do zahraničia. Je určené pre všetkých, ktorí plánujú
vycestovať do zahraničia, či už na dovolenku alebo pracovnú cestu. V prípade,
že sa plánujú v zahraničí venovať aj rizikovejším športom (ako napr. lyžovanie,
snowboarding, skialpinizmus), je potrebné si ch pripoistiť.

Priemerné náklady na ošetrenie a najčastejšie príčiny poistných udalostí v sezóne 2014/2015


Zranenie


2014/2015


Priemerné náklady


Úraz
horných končatín


25,92
%


274 €


Ľahké
poranenia kolien


21,30
%


196 €


Poranenie
holennej kosti


8,13 %


437 €


Ďalšie


26,66
%


439 €

 

Zdroj:

Mondial Assistance

 

Nešťastie nechodí iba po horách

O tom, že nešťastie nechodí iba po horách, svedčia aj štatistiky zo Slovenska. Iba počas decembra minulého roka evidovalo Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR na Slovensku 158 prípadov, kedy musela byť privolaná k poraneným záchranka. Podľa ich štatistík sa toto číslo vzťahuje najmä k úrazom dolných končatín, hlavy a chrbtice.

„Neraz pritom stačí obyčajné pošmyknutie sa na chodníku cestou do práce alebo pri prechádzke so psom. Okrem zvýšenej pozornosti v tomto ročnom období je preto dobré myslieť aj na úrazové poistenie,“ dopĺňa hovorkyňa Poštovej poisťovne Anna Jamborová.


Úrazovým poistením od Poštovej poisťovne získajú klienti celoročnú finančnú ochranu pri nečakanej finančnej záťaži spôsobenej úrazom a následného liečenia. Pri vybavení úrazového poistenia nepotrebuje klient žiadne lekárske potvrdenia o
zdravotnom stave. Záujemca si môže vybrať jeden z troch prednastavených balíkov úrazového poistenia – základný, rozšírený a komplexný. Úrazové poistenie od Poštovej poisťovne si klient môže vybaviť jednoducho a je dostupné aj na
viac ako 1 500 poštách na celom Slovensku.Poštová poisťovňa, a.s., je súčasťou skupiny Poštovej banky od roku 2008. Na slovenskom trhu je jedným z popredných poisťovateľov úverov pre obyvateľstvo. V rámci svojho portfólia však oblasť poistenia pokrýva komplexne cez: poistenie bývania, poistenie domácnosti, detské poistenie pre nezbedníkov, kapitálové životné poistenie, investičné životné poistenie, cestovné poistenie a poistenie pohrebných nákladov.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40% z ceny

Kedy a komu sa oplatí rezervovať dovolenku s predstihom?

Tlačové správy

7 tipov, ako zariadiť malú kuchyňu

Patríte medzi majiteľov malých kuchýň? Tak určite viete, ako je niekedy ťažké navrhnúť jej priestor tak, aby sa do nej vše vošlo.

Tlačové správy

​​​​​​​Darujte pod stromček stolovú hru o Gorile

Ahoj vtáčik, si tu? Gorila ti radosť z Vianoc nepokazí. Priatelia sa dali dokopy a vyrobili vtipnú kvízovú hru o známych kauzách.