SME
Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Elektrické kúrenie šetrí vaše peniaze

Náklady na vykurovanie a ohrev teplej vody patria vo väčšine domácností medzi tie najvyššie.

Náklady na vykurovanie a ohrev teplej vody patria vo väčšine domácností medzi tie najvyššie. Preto sú pre každého nášho zákazníka síce na začiatku dôležité prvotné vstupné náklady, ale do budúcnosti aj prevádzkové náklady na elektrické kúrenie.

Súčasný trh ponúka veľké množstvo produktov elektrického kúrenia a niekedy je veľmi ťažké sa v ňom zorientovať a vybrať si ten správny.

 

Pri výbere elektrického kúrenia je vždy potrebné zvážiť o aký objekt vykurovania sa jedná a na aké účely sa využíva. Dôležité je aj to, či ide o novostavbu, rekonštrukciu staršieho domu a pod., poprípade aké sú tepelné straty objektu. Všetky tieto informácie nám pomáhajú pri poradenstve našim zákazníkom, ktorí sa rozhodujú aký typ kúrenia je pre nich vhodný. “ vysvetľuje Ján Senderák majiteľ spoločnosti Soleya s.r.o., ktorá prevádzkuje aj internetový obchod www.elektricke-kurenie.sk.

 

Prečo sa rozhodnúť pre elektrické kúrenie?

 

  1. Presná regulácia =  vyššia úspora el. energie
  2. Nízke investičné náklady
  3. Dlhá životnosť
  4. Žiadny servis
  5. Komfort ovládania

 

Základné rozdelenie produktov elektrického vykurovania je podľa ich umiestnenia:

  1. podlahové vykurovanie,
  2. stropné vykurovanie,
  3. nástenné vykurovanie.

 

Neviete ktorý typ je pre Vás vhodný ?

 

Podlahové kúrenie je podľa našich skúseností obľúbeným riešením pri novostavbách, ale aj pri rekonštrukciách. Rozhodnúť  sa môžete pre vykurovacie vodiče alebo pre vykurovaciu fóliu, pričom každé má svoje výhody.

Vykurovacie vodiče sú určené do betónu a ich výhodou  je akumulačná vlastnosť. Vykurovacia fólia sa zase umiestňuje priamo pod plávajúcu podlahu a vďaka tomu je nábehová teplota rýchlejšia ako pri vodičoch, avšak nemá akumulačnú schopnosť. Preto je potrebné pri výbere kúrenia zvážiť, kde sa bude kúrenie používať.

Stropné vykurovanie pomocou stropnej vykurovacej fólie sa využíva prevažne pre drevostavby, nízkoenergetické a malometrážne domy, kde je nedostatočná plocha pre podlahové kúrenie.

 

 

Z produktov nástenného vykurovania sú u nás najžiadanejšie infrapanely a konvektory, ktoré  pracujú na rozdielnom princípe kúrenia. Sú žiadané hlavne majiteľmi objektov  s občasným / nepravidelným využívaním ako sú chaty, objekty na prenájom, ale aj kancelárie a obchodné prevádzky.

Novinkou medzi našimi produktmi je keramický panel HYBRID. Jeho dizajnový vzhľad  a jedinečná funkcia vykurovania sa stane ozdobou každého interiéru.

 

Vedeli  ste o takomto riešení ?

 

Každý rok pred príchodom zimy, ale aj počas nej, s príchodom vysokých mrazov, riešime požiadavku na protimrazovú ochranu potrubia, odkvapov a zvodov.  Zamrznutá voda môže spôsobiť nezvratnú deformáciu vašich žľabov a spolu s padajúcim snehom zo strechy môže ohroziť vás a okoloidúcich. Problémy so snehom a ľadom na chodníku, schodoch či príjazdovej ceste vám pomôžu vyriešiť vykurovacie vodiče  a rohože do exteriéru. Pri takýchto riešeniach odporúčame poradiť sa s odborníkmi.

TIP: Viac informácií nájdete na stránke http://www.elektricke-kurenie.sk/protimrazova-ochrana

 

Prečo je regulácia dôležitá ?

 

Výhodou elektrického kúrenia je presnejšia regulácia, a práve regulácia je to, čo šetrí vaše peniaze. Preto aj výberu termostatov by ste mali venovať zvýšenú pozornosť.

Do popredia sa čoraz viac dostáva  regulácia elektrického kúrenia pomocou internetu. Celý dom si regulujete pohodlne z jedného miesta a máte svoje kúrenie pod kontrolu kdekoľvek sa nachádzate. Vývoj takýchto riadiacich regulácií ide stále dopredu a ich využitie sa rozširuje  na oblasti bezpečnostného systému v dome, reguláciu ohrevu teplej vody a postupne pribúdajú ďalšie oblasti.

 

Tip na záver:

 

Pokiaľ sa neviete rozhodnúť a potrebujete poradiť, radi Vás privítame v našej predajni, kde Vám vieme ukázať jednotlivé druhy tovaru a pomôcť pri rozhodovaní.

 

Viac o nás a našich produktoch nájdete na stránke www.elektricke-kurenie.sk .

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Moderná vila z betónu

Máme pre vás tip na stavebný materiál, s ktorým to ľahko dosiahnete.


3 h

V Bratislave mali okoloidúci možnosť ochutnať 4 druhy vegánskych bagiet, ktoré chutia ako klasické bagety so syrom a šunkou.


INZERCIA 4 h

Výsledky hlasovania verejnosti v ankete Shell Parádna jazda.


8 h
Skryť Zatvoriť reklamu