SME
Sobota, 25. jún, 2022 | Meniny má Tadeáš

Aj mladé rodiny s „bruškom“ môžu bývať na Panoráme

Prípady mamičiek na materskej, mladých párov alebo ľudí, ktorí momentálne nezarábajú dosť na získanie hypotéky, inšpirovali developera obytného komplexu k novinke.

MÔŽU SA NASŤAHOVAŤ A 3,5 ROKA PLATIŤ LEN NÁJOMNÉ

Prípady mamičiek na materskej, mladých párov alebo ľudí, ktorí momentálne nezarábajú dosť na získanie hypotéky, inšpirovali developera obytného komplexu k novinke.

 

KOŠICE. Novostavby v Košiciach pribúdajú a nové byty v nich lákajú mladé rodiny s malými deťmi a mamičkou na materskej, i páry s dieťatkom, ktoré je ešte len „na ceste“, ale aj iných ľudí v podobnej situácii. Teda takých, ktorí ešte nemajú dosť peňazí, aby za byt zaplatili hneď, no o pár rokov sa to zmení, a tak potrebujú len niekoľkoročný odklad úhrady.

 

Keďže kúpu financujú väčšinou hypotékou, v banke zvyknú naraziť na prekážku, ktorou je napríklad  výpadok príjmu jedného z rodičov. Košický developer však na to vymyslel „fígeľ“.

 

Pribudne 73 bytov

„Prichádzame s novinkou na trhu, ktorou je možnosť prenájmu bytu s následným odkúpením,“ vysvetľuje Ján Marušin, konateľ spoločnosti MM Invest Košice.

Tá chystá záverečnú, 4. etapu výstavby obytného komplexu Panoráma.

V rámci nej tam k doterajším 150 rodinným domom a 150 bytom pribudne do novembra 2017 ešte polyfunkčný dom s ďalšími 73 bytmi a obchodnou pasážou, námestie, ihriská, supermarket, pizzeria, kaviareň i ďalšie služby.

Tie vďaka novému dopravnému napojeniu, ktoré vybudujú, budú môcť využívať aj motoristi smerujúci na Zdobu, Košickú Novú Ves či Michalovce.

Práve na niektoré z bytov, ktoré začnú stavať na jar, sa vzťahuje špeciálny finančný produkt.

 

Aj s bruškom to už pôjde

„Inšpirovali nás prípady, s ktorými sme sa stretávali pri predaji bytov na Panoráme i na Aničke, kde tiež staviame," opisuje Marušin.

"Napríklad rodina čaká prírastok, manželka je v siedmom – ôsmom mesiaci, už na materskej, chcú nové bývanie, ale nemajú šancu dostať hypotéku. U nás stačí, ak zložia depozit  15% z ceny bytu, môžu sa nasťahovať a byt užívať, aj si ho zariadiť, akoby už bol ich. Maximálne 3,5 roka nám budú mesačne platiť len nájomné, ktoré je nižšie ako komerčné na trhu. Za 3,5 roka je predpoklad, že manželka sa vráti do práce alebo podnikateľ bude dosahovať taký zisk, že banka im už hypotekárny úver dá a niečo aj usporia.“

Zdôrazňuje však, že ponuka je univerzálne využiteľná pre kohokoľvek, nielen mladé rodiny.

Po doplatení celej kúpnej ceny sa tak už stanú aj vlastníkmi bytu, ktorý predtým 3,5 roka obývali len ako nájomcovia.

Možné sú pritom i čiastočné splátky kúpnej ceny v priebehu obdobia prenájmu, vďaka ktorým sa im hneď alikvótne zníži suma mesačného nájomného.

 

Nemusia sa sťahovať na dvakrát

„Naša ponuka je pre záujemcov o byt výhodná – počas riešenia vlastného bývania, kým nemajú peniaze na kúpu bytu, sa nemusia dočasne sťahovať do drahého prenájmu v cudzom starom byte na sídlisku, ktorý si rodina s deťmi ani nemôže zariadiť, ako chce. A 3,5 roka vopred majú garantovanú fixnú cenu bytu, takže riziko devalvácie znášame my. Nájomné sa pritom platí až od momentu nasťahovania a odvtedy plynie aj 3,5-ročná lehota.“

Uviedol, že napríklad pri dvojizbovom novom byte na Panoráme s rozlohou 56 m2, ktorý stojí 63 800 eur, stačí vopred zložiť 9 570 eur.

Mesačné nájomné, mimo elektriny, vody a ďalších služieb spojených s bývaním, by bolo 201 eur.

Pritom bežné trhové nájomné v dvojizbových bytoch sa pohybuje od 350 do 500 eur a v novostavbách od 480 až po 800 eur, vrátane médií. 

 

Projekt Panoráma finišuje

Marušin dodal, že klientom ponúkajú i sprostredkovanie hypotéky. Moderné, vzdušné byty s veľkými balkónmi či terasami naprojektovali vo vysokom štandarde a zo šiestich podlaží obsadia druhé až šieste.

Pri rezervácii bytu do konca tohto roka dávajú bonus 2 000 eur na kúpu pivnice alebo parkovacieho miesta.

V ponuke je 73 jeden- až štvorizbových bytov s výmerou 33,5 až 133 m 2, 42 pivníc, 32 garážových státí v podzemnom parkovisku, pričom vonku bude ďalších 89 vonkajších parkovacích miest, z toho 30 zastrešených.

 

Stavebné stroje začnú kopať v apríli 2016

Byty komplet pripravené na nasťahovanie odovzdajú novým vlastníkom a nájomcom v novembri 2017.

Vtedy už bude dostavaná aj druhá prístupová cesta, supermarket i upravené okolie a zeleň.

Informácie o bývaní v prírode 3 km od centra nájdu záujemcovia aj na www.byty-kosice.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 22 h

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24. jún

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu