INZERCIA

Volkswagen sa v roku 2015 mimoriadne snažil

Či už ide o manažérske limuzíny, praktické crossovery či rodinné vany, Volkswagen prišiel v roku 2015 s niečím pre každého.

Či už ide o manažérske limuzíny, praktické crossovery či rodinné vany, Volkswagen prišiel v roku 2015 s niečím pre každého.

Všetko sa začalo novou generáciou VW Passat, ktorá sa k nám dostala začiatkom roka. Prešiel hádam najväčšou zmenou za celý svoj život. Nie len, že vyzerá vynikajúco, dostal množstvo inovatívnych bezpečnostných prvkov a asistenčných systémov, z ktorých ťažia aj jeho nasledovníci v iných triedach. Tento manažérsky sedan je zároveň etalónom v ponuke motororizácii a k dispozícii je aj s pohonom všetkých štyroch kolies 4Motion. Vyberú si aj rodinne zameraní, pretože Passat je v ponuke aj v kombi verzii Variant s objemom kufra takmer 640 litrov.

Volkswagen myslel aj na dobrodruhov, ktorí so sebou radi berú svoju rodinu a kopec batožiny. Pre nich je tu trojica Golfov Variant, pričom každý z nich je výnimočný. Najprv je tu Golf Alltrack, ktorý láka milovníkov prírody, fotografov, turistov, či imidžovo založených ľudí... Skrátka každého, komu sa páči zvýšený podvozok, plastové ochranné lemy blatníkov, jedinečný vzhľad a pohon 4Motion doplnený o špeciálny terénny režim. Je to pohodové auto s komfortne nastaveným podvozkom, ktoré toho dokáže v teréne viac, než by človek čakal. Druhým z trojice je Golf GTD Variant, ktorý oslovuje zas milovníkov nafty a športovej jazdy. Má znížený a upravený podvozok, aby ste si na výletoch mohli riadne užiť pekné kľukaté cesty, keď na ne natrafíte. Každodenný komfort pritom zostal zachovaný. Lákadlom je tu motor 2,0 TDI s výkonom 135 kW (184 k), ktorý má mohutný záťah, ale zároveň sa s ním dá jazdiť veľmi úsporne. Bonusom je zaujímavý športový zvuk v športovom režime. Tretí Golf je absolútny vrchol – verzia Golf R Variant s 300-koňovým motorom 2,0 TSI a športovo optimalizovaným pohonom 4Motion. Aj pretekári majú právo mať rodinu, no nie?

Verejnosť prijala Golf Alltrack veľmi dobre a preto sa nemožno čudovať, že krátko za ním nasledoval aj Passat Alltrack. Recept zostal taký istý, len auto je väčšie a ešte štýlovejšie. Prednosťou je aj rozšírená bezpečnostná výbava a výber silných motorov spolu s geniálnym 2,0 BiTDI s výkonom 176 kW (240 k).

Volkswagen potešil aj vyslovene rodinne zameraných zákazníkov s celkom novým Touranom. Jeho nádherný dizajn je spojený s rozsiahlou bezpečnostnou výbavou známou z Passatu. Navyše sú tu tri individuálne posuvné, nastaviteľné a sklopné sedadlá v druhom rade, umožňujúce využiť obrovský batožinový priestor naplno. Na každé z nich sa zmestí detská sedačka. Ak si priplatíte za ďalšie dve sedadlá v treťom rade, môžete sedačky umiestniť aj tam. Všade sú totiž úchyty ISOFIX.


Maximalistov zas najviac poteší nový Sharan. Je ešte väčší a priestrannejší, než Touran, pričom nedávno dostal nové bezpečnostné prvky a nový infotainment systém, schopný komunikácie so smartfónmi. Jeho najväčšou devízou sú posuvné zadné dvere, ktoré uľahčujú prácu s detskými sedačkami alebo nastupovanie aj v stiesnených priestoroch.

Nasleduje ťažká otázka, ktorý z menovaných modelov si dopriať pod stromček. Fanúšikom SUV sa možno oplatí počkať do jari, pretože vtedy príde na trh celkom nový Volkswagen Tiguan.

Viac si prečítajte na blogu www.dasauto.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou

Spoznajte kráľovské mestá a neobjavený vidiek Maroka s pôsobivou atmosférou.

Tlačové správy

MiddleCap Equity Partners a Mayfair Assets ukončili fúziu

Spoločnosti MiddleCap Equity Partners, a.s. a Mayfair Assets Ltd. oficiálne zmluvne uzatvorili 10 mesiacov trvajúci proces fúzie.

Tlačové správy

Súboj olympionikov na Malom Dunaji

Slovenský vodný slalomár Matej Beňuš a úspešní zjazdoví lyžiari Adam Žampa a Andreas Žampa si zmerali svoje sily na malom Dunaji.

Tlačové správy

5 tipov ako využiť ľahké priečky pri rekonštrukcii bytu

Pripravujete rekonštrukciu bytu? Využite ľahké priečky, ušetríte čas a vyhnete sa prachu i hluku. Poradíme vám, podľa čoho vyberať.