SME
Streda, 29. jún, 2022 | Meniny má Peter, Pavol, Petra

Najlepší someliér odporúča vína pre skutočného fajnšmekra

Či už rozmýšľate nad darčekom pre niekoho blízkeho alebo si sami chcete dopriať na vianočnom stole niečo špeciálne, tento výber odporúčame brať vážne.

Najlepší slovenský someliér Rastislav Šuták pre vás vybral 12 naozaj skvelých a ikonických vín, ktoré potešia skutočných milovníkov vína. Či už rozmýšľate nad darčekom pre niekoho blízkeho alebo si sami chcete dopriať na vianočnom stole niečo špeciálne, tento výber odporúčame brať vážne a siahnuť po jednej alebo všetkých fľašiach.
 

Chamagne Ayala - Perle d'Ayala Brut AOC
 

Značka Ayala stála pri zrode klasického suchého štýlu šampanských. Ročník, ktorý pre vás someliér vybral je v súčasnosti veľkou raritou. V roku 2001 veľa champagne značiek vôbec nevyrobilo svoje ročníkové šampanské. Skvelý darček pre zberateľov.

>> Kúpiť za 93,22 €


Ca'del Bosco - Cuvée Prestige bianco DOCG
 

Víno pochádza z talianskej Lombardie a slovamí nášho someliéra je to jeden z mála regiónov mimo Champagne, ktorý je schopný produkovať šumivé vína s charakterom.

>> Kúpiť za 24,13 €  


Bucci - Riserva Verdicchio dei Castelli di Jes
 

Víno akoby z inej planéty. Hrozno pochádza z 40 ročného vinohradu a je to definitívne najlepšie víno z odrody Verdicchio na svete!

>> Kúpiť za 42,37 €


Domaine Laporte Pouilly-Fumé La Vigne de Beaussoppet
 

Domain Laporte je unikátna vinica. Už v 15. storočí sa o nej zmieňovalo. Je to takmer dokonalé „Fumé".

>> Kúpiť za 23,95 € 

 

Chateau Ste.Michelle Eroica Riesling
 

Eroica Riesling je jasným dôkazom, že skvelé rizlingy sa dajú vyrobiť aj v teplejších oblastiach. Víno dostalo skvelých 91 bodov od magazínu The Wine Advocate.

>> Kúpiť za 24,95 €

 

Louis Latour Château Corton Grancey
 

„Late Blend" štyroch najlepších parciel Grand Cru Corton. Toto víno je prevtelený poklad v podobe vína.

>> Kúpiť za 98,99 €

 

Stag's Leap Wine Cellars Fay Cabernet Sauvignon
 

Klasický štýl z vinárstva Stag's Leap Wine Cellars. Toto vinártvo sa podieľalo na formovaní „kultu" kalifornských kabernetov.

>> Kúpiť za 90,66 €

 

Clarendelle Rouge AOC
 

Môžete nájsť ikonické víno do 20 €? Nepochybne. Haut - Brion nebude predsa ponúkať hocijaký priemer. Navyše zo skvelého ročníka 2009. Ikonické víno za skvelú cenu.

>> Kúpiť za 16,97 €

 

Prunotto Bussia Barolo DOCG
 

Hovorí sa, že Antinori kúpil Prunotta, aby sa stal vlastníkom vinice Bussia, z ktorého pochádza toto víno. Famózne a klasické Barolo do zbierky.

>> Kúpiť za 59,78 €

 

Žitavské vinice Rizling rýnsky 36
 

Dokonalá transkripcia z pevného skupenstva do kvapalného. Toto víno vyhralo The Best of Kempinski Master Tasting 2015!

>> Kúpiť za 19,32 €

 

Romate Fino DO
 

Víno, ktoré je povinnou „destináciou" každej reštaurácie vo svete, ktorá to s vínami myslí skutočne vážne, vrátane nášho someliéra.

>> Kúpiť za 10,97 €

 

Graham's 30 Y.O. Tawny Port
 

30 ročné ikonické portské z Doura. Toto víno je referencia pre krásne vyzreté Tawny. K tomuto vínu sa hodí len Vivaldi....

>> Kúpiť za 85,00 €

Prevádzkovateľom internetového obchodu vino.sme.sk a zároveň predávajúcim je spoločnosť CORNER s. r. o.  Vino.sme.sk Vám ponúka viac ako 1000 druhov vynikajúcich vín z najvýznamnejších svetových, ale aj slovenských vinohradníckych oblastí. Starostlivý výber vín do našej ponuky zaručuje, že produkt ktorý si zvolíte je vždy výborným pomerom kvality a ceny a splní očakávania aj náročných milovníkov vína. Zásoby viac ako 150 000 fliaš vína v našom sklade nám umožňujú rýchlosť dodania a zároveň exkluzivitu tovaru. Okrem toho pri objednávke nad 50€ ako jediní na Slovensku ponúkame dopravu zadarmo. Pri objednávke nad 30€ platíte za dopravu len polovicu.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Slovenská pobočka spoločnosti Atos je skvelé miesto na prácu. Potvrdil to prieskum medzinárodnej organizácie Great Place to Work.


INZERCIA 1 h
5. ročník kurzu Technológia a konštrukcia v praxi - MTF STU a Schaeffler Skalica

Vysoká škola je pre študentov dobrým odrazovým mostíkom. A keď sa môžu zapojiť aj do programu, ich šance na uplatnenie sa vzrastú.


INZERCIA 13 h

Hocikde ich nekúpite.


INZERCIA 13 h
SkryťZatvoriť reklamu