SME
Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Filozofická fakulta PU v Prešove -sloboda, rozmanitosť, poznanie

Z hľadiska záujmu o štúdium patrí FF PU do prvej desiatky fakúlt v SR a je najväčšou fakultou svojho zamerania na východe SR.

Z hľadiska záujmu o štúdium patrí FF PU do prvej desiatky fakúlt v SR a je najväčšou fakultou svojho zamerania na východe SR.

 

Výsledky komplexnej akreditácie potvrdili, že dlhodobo patrí k slovenskej špičke. V oblasti humanitných vied dosiahla najlepšie hodnotenie spomedzi všetkých fakúlt slovenských univerzít. Vynikajúce výsledky dosiahla tiež v oblasti spoločenských a behaviorálnych vied i v oblasti historických vied.

FF PU má bohatú tradíciu – je druhou najstaršou filozofickou fakultou na Slovensku. Počas svojej existencie vychovala viacero generácií uznávaných vedcov, pedagógov, expertov v rôznych oblastiach spoločenskej praxe. Mnohí z nich pôsobia ako špičkoví odborníci na významných postoch doma i v zahraničí.

ff-pu-foto-v-texte2-r222_res.jpg Autor fotografie: Jaroslav Ondo

Fakulta ponúka široké spektrum humanitných a spoločenskovedných študijných programov. Aktuálne má akreditovaných 35 programov na bakalárskom stupni, 33 programov na magisterskom stupni a 16 programov na doktorandskom stupni. Na fakulte študuje cca 2100 študentov na bakalárskom a magisterskom stupni a vyše 150 študentov na doktorandskom stupni štúdia. Na svoju profesionálnu kariéru sa tu pripravujú prekladatelia a tlmočníci, psychológovia, mediálni pracovníci, archivári a historici, jazykovedci, učitelia a ďalší odborníci. Časť svojho štúdia môžu študenti absolvovať pobytom na zahraničných univerzitách, s ktorými má fakulta podpísané bilaterálne dohody umožňujúce študentské mobility a stáže. Desiatky študentov FF PU každoročne vycestujú do Českej republiky, Poľska, Rakúska, Maďarska, Slovinska, Srbska, Rumunska, Bulharska, Grécka, Turecka, Talianska, Španielska, Francúzska, Nemecka, Veľkej Británie, Fínska, Švédska, alebo Estónska.

ff-pu-foto-v-texte1-r776_res.jpg Autor fotografie: Jaroslav Ondo

Prešovská univerzita Vás srdečne pozýva na Deň otvorených dverí 10. 2. 2016. Bližšie informácie o jednotlivých študijných programoch a o prijímacom konaní sú dostupné na webovom sídle fakulty: http://www.unipo.sk/filozoficka-fakulta/informacie-pre-uchadzacov

qrcodeffpu-main-r739_res.jpg

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pokusy, diskusie aj 10 fascinujúcich nových objavov, ktoré môžu zachrániť život.


15m
Moderná vila z betónu

Máme pre vás tip na stavebný materiál, s ktorým to ľahko dosiahnete.


10 h

V Bratislave mali okoloidúci možnosť ochutnať 4 druhy vegánskych bagiet, ktoré chutia ako klasické bagety so syrom a šunkou.


INZERCIA 11 h
Skryť Zatvoriť reklamu