SME
Piatok, 26. apríl , 2019
INZERCIA

Filozofická fakulta PU v Prešove -sloboda, rozmanitosť, poznanie

Z hľadiska záujmu o štúdium patrí FF PU do prvej desiatky fakúlt v SR a je najväčšou fakultou svojho zamerania na východe SR.

Z hľadiska záujmu o štúdium patrí FF PU do prvej desiatky fakúlt v SR a je najväčšou fakultou svojho zamerania na východe SR.

 

Výsledky komplexnej akreditácie potvrdili, že dlhodobo patrí k slovenskej špičke. V oblasti humanitných vied dosiahla najlepšie hodnotenie spomedzi všetkých fakúlt slovenských univerzít. Vynikajúce výsledky dosiahla tiež v oblasti spoločenských a behaviorálnych vied i v oblasti historických vied.

FF PU má bohatú tradíciu – je druhou najstaršou filozofickou fakultou na Slovensku. Počas svojej existencie vychovala viacero generácií uznávaných vedcov, pedagógov, expertov v rôznych oblastiach spoločenskej praxe. Mnohí z nich pôsobia ako špičkoví odborníci na významných postoch doma i v zahraničí.

ff-pu-foto-v-texte2-r222_res.jpg Autor fotografie: Jaroslav Ondo

Fakulta ponúka široké spektrum humanitných a spoločenskovedných študijných programov. Aktuálne má akreditovaných 35 programov na bakalárskom stupni, 33 programov na magisterskom stupni a 16 programov na doktorandskom stupni. Na fakulte študuje cca 2100 študentov na bakalárskom a magisterskom stupni a vyše 150 študentov na doktorandskom stupni štúdia. Na svoju profesionálnu kariéru sa tu pripravujú prekladatelia a tlmočníci, psychológovia, mediálni pracovníci, archivári a historici, jazykovedci, učitelia a ďalší odborníci. Časť svojho štúdia môžu študenti absolvovať pobytom na zahraničných univerzitách, s ktorými má fakulta podpísané bilaterálne dohody umožňujúce študentské mobility a stáže. Desiatky študentov FF PU každoročne vycestujú do Českej republiky, Poľska, Rakúska, Maďarska, Slovinska, Srbska, Rumunska, Bulharska, Grécka, Turecka, Talianska, Španielska, Francúzska, Nemecka, Veľkej Británie, Fínska, Švédska, alebo Estónska.

ff-pu-foto-v-texte1-r776_res.jpg Autor fotografie: Jaroslav Ondo

Prešovská univerzita Vás srdečne pozýva na Deň otvorených dverí 10. 2. 2016. Bližšie informácie o jednotlivých študijných programoch a o prijímacom konaní sú dostupné na webovom sídle fakulty: http://www.unipo.sk/filozoficka-fakulta/informacie-pre-uchadzacov

qrcodeffpu-main-r739_res.jpg

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Stavebná fakulta STU a energeticky úsporné alternatívy

Stavebná fakulta organizuje okrúhle stoly zamerané na koncepty Obnovy a rozvoja Obchodnej ul. Bratislava a sídliska Malacky – Juh

Tlačové správy

Tipy od sprievodkyne: Ako si užiť dovolenku na nádhernej Ischii?

Hodinky odložte, čas tu nikomu nič nehovorí, hovorí sprievodkyňa.

Tlačové správy

Arca Brokerage House mala úspešný rok 2018

Obchodník s cennými papiermi Arca Brokerage House pokračoval v roku 2018 s výrazným rastom aktív pod svojou správou.

Tlačové správy

5 funkcií ČSOB SmartBankingu, ktoré vám ušetria čas

ČSOB svoje mobilné bankovníctvo zdokonaľuje už 9 rokov.