SME
Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Za štúdiom už nie je potrebné odchádzať do zahraničia

Tak ako je u niektorých slovenských vysokých škôl pojem kvalita neznámou, sú aj niektoré školy, ktoré patria k svetovej špičke.

Tak ako je u niektorých slovenských vysokých škôl pojem kvalita neznámou, sú aj niektoré školy, ktoré patria k svetovej špičke.

Prírodovedecká fakulta Univerzity Komenského je jednou z nich. Je to fakulta
so 75-ročnou tradíciou, špičkovou vedou, úspešnými zahraničnými projektmi a laboratórnym vybavením za milióny EUR nakúpeným v posledných desiatich rokoch, ktoré sú nepochybne základom kvalitného univerzitného vzdelávania. Prírodovedecká fakulta bola doteraz vôbec najúspešnejšou z hľadiska získavania prostriedkov z Európskej únie a na rozdiel od niektorých slovenských fakúlt sa na prístrojoch zakúpených z EÚ robí reálny výskum a nezapadajú prachom. Nie je to iba reklamné klišé.

20130424ukprifpanorama101-r256_res.jpg

Pracovníci Prírodovedeckej fakulty UK ročne publikujú viac ako 300 štúdií v prestížnych svetových časopisoch, s vysokým impakt faktorom, niekoľkokrát  aj v časopisoch Nature a Science. Z tohto pohľadu Prírodovedecká fakulta je plne porovnateľná s najlepšími českými fakultami podobného zamerania. Veď Akreditačná komisia SR identifikovala 6 výskumných tímov z tejto fakulty ako špičkové. Agentúra ARRA zaradila až 5 výskumných tímov Prírodovedeckej fakulty medzi 0,1% najlepších na svete vo svojom odbore, a niektoré ďalšie medzi najlepšie 1%. Znamená to, že 99,9% resp. 99% výskumných tímov vo svete je horších ako tie z Prírodovedeckej fakulty. Už zaradenie medzi 10% najlepších by bolo nesporným úspechom, avšak toto je ešte omnoho dominantnejšia pozícia.

dsc4169-r952_res.jpg

Aj keď špičková veda je základ, Prírodovedecká fakulta UK dbá aj na kvalitu štúdia ako takého. Má prepracovaný elektronický systém hodnotenia učiteľov, ktorého sa zúčastňuje aj viac ako 30% študentov fakulty. Kvalifikačná štruktúra učiteľov je taká, že fakulta garantuje akreditáciu desiatok študijných programov a ich pestrú štruktúru. Okrem toho absolventi majú istotu zamestnania, čo potvrdzuje existujúce verejne dostupné analýzy.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Kvôli kríze spojenej s ochorením COVID-19 čelia mnohí naši podnikatelia skutočne ťažkej situácii.

6 h

DOXX ako špecialista na stravné prináša stravovanie pre živnostníkov vo forme balíka s najžiadanejšími službami.

22. jan

Slovenská investičná skupina pôsobí na trhu od roku 2009.

22. jan