SME
Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Za štúdiom už nie je potrebné odchádzať do zahraničia

Tak ako je u niektorých slovenských vysokých škôl pojem kvalita neznámou, sú aj niektoré školy, ktoré patria k svetovej špičke.

Tak ako je u niektorých slovenských vysokých škôl pojem kvalita neznámou, sú aj niektoré školy, ktoré patria k svetovej špičke.

Prírodovedecká fakulta Univerzity Komenského je jednou z nich. Je to fakulta
so 75-ročnou tradíciou, špičkovou vedou, úspešnými zahraničnými projektmi a laboratórnym vybavením za milióny EUR nakúpeným v posledných desiatich rokoch, ktoré sú nepochybne základom kvalitného univerzitného vzdelávania. Prírodovedecká fakulta bola doteraz vôbec najúspešnejšou z hľadiska získavania prostriedkov z Európskej únie a na rozdiel od niektorých slovenských fakúlt sa na prístrojoch zakúpených z EÚ robí reálny výskum a nezapadajú prachom. Nie je to iba reklamné klišé.

20130424ukprifpanorama101-r256_res.jpg

Pracovníci Prírodovedeckej fakulty UK ročne publikujú viac ako 300 štúdií v prestížnych svetových časopisoch, s vysokým impakt faktorom, niekoľkokrát  aj v časopisoch Nature a Science. Z tohto pohľadu Prírodovedecká fakulta je plne porovnateľná s najlepšími českými fakultami podobného zamerania. Veď Akreditačná komisia SR identifikovala 6 výskumných tímov z tejto fakulty ako špičkové. Agentúra ARRA zaradila až 5 výskumných tímov Prírodovedeckej fakulty medzi 0,1% najlepších na svete vo svojom odbore, a niektoré ďalšie medzi najlepšie 1%. Znamená to, že 99,9% resp. 99% výskumných tímov vo svete je horších ako tie z Prírodovedeckej fakulty. Už zaradenie medzi 10% najlepších by bolo nesporným úspechom, avšak toto je ešte omnoho dominantnejšia pozícia.

dsc4169-r952_res.jpg

Aj keď špičková veda je základ, Prírodovedecká fakulta UK dbá aj na kvalitu štúdia ako takého. Má prepracovaný elektronický systém hodnotenia učiteľov, ktorého sa zúčastňuje aj viac ako 30% študentov fakulty. Kvalifikačná štruktúra učiteľov je taká, že fakulta garantuje akreditáciu desiatok študijných programov a ich pestrú štruktúru. Okrem toho absolventi majú istotu zamestnania, čo potvrdzuje existujúce verejne dostupné analýzy.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje

Chcete si konečne kúpiť novú kuchynskú linku či potrebujete dať auto do opravy, ale chýbajú vám peniaze?

Tlačové správy

Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím

Sledujte naživo dnes od 12:00.

Tlačové správy

Pandémia spomaľuje inovácie. Spoločnosti šetria

Podniková mobilita rieši základné potreby firmy aj to, akým spôsobom bude spravovať dopravnú politiku i politiku vozového parku.