SME
Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

30. výročie MTF STU

Materiálovotechnologická fakulta STU so sídlom v Trnave oslavuje v roku 2016 tridsiate výročie svojho vzniku. V priebehu jej života sa stala uznávanou fakultou výskumného typu, ktorá ponúka široké ...

V tomto roku si Materiálovotechnologická fakulta STU so sídlom v Trnave pripomína 30. výročie svojho vzniku. Bola zriadená nariadením vlády ČSSR č. 94 z 10.10.1985, s účinnosťou od 1.1.1986 pod pôvodným názvom Strojárskotechnologická fakulta Slovenskej vysokej školy technickej so sídlom v Trnave.  

Spoločenské zmeny a rozvoj fakulty vyvolali nové potreby a pred fakultu postavili požiadavku upriamiť jej orientáciu na technologickú fakultu na širšej báze. V roku 1991 sa mení názov fakulty na Materiálovotechnologickú fakultu Slovenskej technickej univerzity so sídlom v Trnave. Fakulta sa zamerala na vzdelávanie absolventa univerzitného typu pre širokú oblasť priemyselnej výroby. Menia sa jej študijné odbory tak, aby sa zabezpečila univerzálnosť vzdelania a široká uplatniteľnosť absolventov v praxi. Zvýšený dôraz sa kladie na ich adaptabilnosť a operatívnosť, aby sa zvýšilo ich odborné a spoločenské uplatnenie v prostredí trhovej ekonomiky.

Zmeny nastali aj v jednotlivých oblastiach rozvoja a výskumnej činnosti fakulty: začali sa využívať iné zdroje financovania – fakulta bola úspešná v získavaní prostriedkov Európskej únie v operačných programoch Výskum a vývoj, Vzdelávanie a získala prostriedky na budovanie infraštruktúry a modernizáciu. Vznikli centrá excelentnosti a Univerzitný vedecký park.

MTF STU je Ocenený finalista Národnej ceny SR  za kvalitu  v kategórii organizácie verejného sektora.

V súčasnosti je fakulta akreditovaná ako univerzitná fakulta vysokoškolskej inštitúcie univerzitného typu  v procese komplexnej akreditácie vysokých škôl SR. Profil fakulty umožňuje záujemcom o štúdium študovať v oblastiach materiálového inžinierstva, strojárskych výrobných technológií, aplikovanej informatiky a automatizácie ,integrovanej bezpečnosti, priemyselného inžinierstva. V súčasnosti fakulta zabezpečuje štúdium vo všetkých troch stupňoch štúdia. Počas svojej existencie vychovala viac ako 20 000 absolventov.

sme2a-r945_res.jpg

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu

Trvanlivé potraviny a drogériu ľuďom v núdzi môžete darovať v predajniach alebo cez Tesco Online nákupy do 3. decembra.

Tlačové správy

Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Niektorí prišli o odmeny, iným sa znížil plat.

Tlačové správy

METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde

Bývanie v novom centre hlavného mesta prezentujúce mestský životný štýl.