SME
Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

30. výročie MTF STU

Materiálovotechnologická fakulta STU so sídlom v Trnave oslavuje v roku 2016 tridsiate výročie svojho vzniku. V priebehu jej života sa stala uznávanou fakultou výskumného typu, ktorá ponúka široké ...

V tomto roku si Materiálovotechnologická fakulta STU so sídlom v Trnave pripomína 30. výročie svojho vzniku. Bola zriadená nariadením vlády ČSSR č. 94 z 10.10.1985, s účinnosťou od 1.1.1986 pod pôvodným názvom Strojárskotechnologická fakulta Slovenskej vysokej školy technickej so sídlom v Trnave.  

Spoločenské zmeny a rozvoj fakulty vyvolali nové potreby a pred fakultu postavili požiadavku upriamiť jej orientáciu na technologickú fakultu na širšej báze. V roku 1991 sa mení názov fakulty na Materiálovotechnologickú fakultu Slovenskej technickej univerzity so sídlom v Trnave. Fakulta sa zamerala na vzdelávanie absolventa univerzitného typu pre širokú oblasť priemyselnej výroby. Menia sa jej študijné odbory tak, aby sa zabezpečila univerzálnosť vzdelania a široká uplatniteľnosť absolventov v praxi. Zvýšený dôraz sa kladie na ich adaptabilnosť a operatívnosť, aby sa zvýšilo ich odborné a spoločenské uplatnenie v prostredí trhovej ekonomiky.

Zmeny nastali aj v jednotlivých oblastiach rozvoja a výskumnej činnosti fakulty: začali sa využívať iné zdroje financovania – fakulta bola úspešná v získavaní prostriedkov Európskej únie v operačných programoch Výskum a vývoj, Vzdelávanie a získala prostriedky na budovanie infraštruktúry a modernizáciu. Vznikli centrá excelentnosti a Univerzitný vedecký park.

MTF STU je Ocenený finalista Národnej ceny SR  za kvalitu  v kategórii organizácie verejného sektora.

V súčasnosti je fakulta akreditovaná ako univerzitná fakulta vysokoškolskej inštitúcie univerzitného typu  v procese komplexnej akreditácie vysokých škôl SR. Profil fakulty umožňuje záujemcom o štúdium študovať v oblastiach materiálového inžinierstva, strojárskych výrobných technológií, aplikovanej informatiky a automatizácie ,integrovanej bezpečnosti, priemyselného inžinierstva. V súčasnosti fakulta zabezpečuje štúdium vo všetkých troch stupňoch štúdia. Počas svojej existencie vychovala viac ako 20 000 absolventov.

sme2a-r945_res.jpg

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov

K svojim 10. narodeninám dostal aj darček: až 3 ocenenia zo 14. ročníka ASB Gala.

Milan Murcko pri preberaní ceny verejnosti
Tlačové správy

Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje

Ako a kde ho môžete získať?

Tlačové správy

Pomáhajte čítaním

Kúpou predplatného SME.sk podporíte projekt OMAMA.