SME
Piatok, 19. apríl , 2019
INZERCIA

Chcete študovať farmárstvo? Máte možnosť!

Fakulta agrobiológie a potravinových zdrojov Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre ponúka nový akreditovaný bakalársky študijný program farmárstvo. Záujemcovia ho budú môcť študovať od septe

Fakulta agrobiológie a potravinových zdrojov Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre ponúka nový akreditovaný bakalársky študijný program farmárstvo. Záujemcovia ho budú môcť študovať od septembra tohto roku.

Ako nás informoval garant ŠP farmárstvo doc. Ing. Radovan Kasarda, PhD., absolvent uvedeného ŠP získa teoretické vedomosti o princípoch a podstatných faktoch vzťahujúcich sa k poľnohospodárskym systémom. Nadobudnuté praktické zručnosti a schopnosti mu umožnia  navrhovať a realizovať poľnohospodárske systémy v konkrétnych agroklimatických podmienkach, riadiť technologické procesy v poľnohospodárskej sústave a hodnotiť poľnohospodárske systémy podľa stanovených parametrov kvality. Zároveň získa aj poznatky o manažmente.

V rámci výučby budú študenti absolvovať také predmety ako je napr. botanika, zoológia, morfológia stavovcov, pedológia a základy geológie, všeobecná rastlinná výroba, ochrana a tvorba životného prostredia, všeobecná zootechnika, výživa zvierat, krmovinárstvo, všeobecná zoohygiena, manažment chovu hovädzieho dobytka, ošípaných, oviec, hydiny a malých HZ,  mechanizácia živočíšnej a rastlinnej výroby, hodnotenie poľnohospodárskych produktov konzervovanie a úprava krmív a ďalšie.

Odborník tohto zamerania nájde uplatnenie ako stredný riadiaci a výkonný pracovník v technicko-hospodárskej oblasti poľnohospodárskych podnikov zaoberajúcich sa rastlinnou alebo živočíšnou produkciou, v technologickom procese poľnohospodársko–potravinárskych podnikov a v samostatnom podnikaní v oblasti agropotravinárskeho komplexu spôsobom farmového hospodárenia. Zároveň bude platným odborníkom v podnikoch biologických a chemických služieb a komerčných inštitúciách, ako aj vo vedeckovýskumných a vzdelávacích inštitúciách.

V danom študijnom programe prakticky všetci absolventi bakalárskeho štúdia majú možnosť pokračovať v štúdiu na 2. stupni.

dsc1225-r848_res.jpg
   Slovenská poľnohospodárska univerzita ponúka vzdelanie budúcim farmárom

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019

Rozmanité Grécko a jeho ostrovy budú aj tento rok obľúbený cieľ dovolenkárov.

Tlačové správy

Bim Challenge 2019

4. Majstrovstvá Slovenska v rýchlosti projektovania

Tlačové správy

Čerpacie stanice OMV Slovensko budú otvorené aj počas sviatkov

Čerpacie stanice OMV budú v plnej prevádzke aj počas dní, keď v bežných obchodoch nenakúpite.

Tlačové správy

Z Fondu malých projektov je možné získať až 50-tisíc eur

Miestne samosprávy, školy, cirkvi aj neziskové organizácie majú šancu získať príspevok od 20.000 do 50.000 eur.