SME
Utorok, 23. apríl , 2019
INZERCIA

Technologické múzeum na MTF STU v Trnave

Pozývame vás na návštevu Technologického múzea na MTF STU so sídlom v Trnave. Poukazuje na historické zázemie technickej inteligencie a zázemie, z ktorého čerpáme súčasné vedomosti.

Materiálovotechnologická fakulta STU so sídlom v Trnave otvorila v roku 2010 Technologické múzeum. Stalo sa miestom, kde sú prezentované artefakty technického významu, poukazuje na historické zázemie našej technickej inteligencie, na silnú erudíciu našich predchodcov, na zázemie z ktorého čerpajú naše súčasné vedomosti. Ukázať študentom na písomnostiach, ako aj na skutočných exponátoch ako postupoval technický rozvoj, ako pracovali a na čom pracovali naši predchodcovia bola investícia, ktorá sa vypláca. Vytvára sa tým hrdosť na školu na ktorej pracujeme a kde študujú mladí ľudia, umocňuje sa presvedčenie, že univerzita bez histórie nie je univerzita. V poslednom období sa stalo Technologické múzeum príležitosťou aj pre prezentáciu vlastných umeleckých diel, napr. nedávna výstava Umeleckých bronzov, ktorá sa stretla s veľkým záujmom. Pravidelne aktualizujeme stálu expozíciu múzea o prepožičané panelové výstavy venované nestorom slovenskej vedy a techniky, ako napr. Aurelovi Stodolovi, alebo pripravovaná výstava Jozefa Murgaša- Wireless World. Prejaviť úctu osobnostiam, ktoré sa zaslúžili o odhaľovanie zákonitostí tohto sveta, nie je nikdy neskoro. Materiálovotechnologická fakulta STU je hrdá, že môže byť hostiteľom prezentácie vedcov, ale i histórie odvetví strojárstva.

Technologické múzeum je verejne dostupné v priestoroch Materiálovotechnologickej fakulty STU so sídlom v Trnave na ul. Jána Bottu 25.

sme7a-r352_res.jpg

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Dokonalá záhrada? Nezabudnite na prísun vody.

Ako na zavlažovanie a prísun vlahy pre vaše rastlinky?

Tlačové správy

Tip na japonskú klimatizáciu s výhodnejšou elektrinou

Klimatizácie sa v poslednej dobe stali bežnou súčasťou slovenských domácností.

Tlačové správy

Tohtoročný Autosalon? Najväčšie SUV na svete aj lietajúce auto

Automobilová udalosť roka láka na viaceré NAJ. Organizátori sľubujú, že bude silnejší a štýlovejší než kedykoľvek predtým.

Tlačové správy

Women in business

Social & business event about all women in business, female professionals and entrepreneurs.