SME
Streda, 10. august, 2022 | Meniny má Vavrinec

#SIEŤ vyzýva vládu, aby zrušila zmluvu s masérom Kostkom

Peniaze pre maséra by stačili na zvýšenie platov pre 1500 sestier.

BRATISLAVA - #SIEŤ vyzvala predsedu vlády Roberta Fica, aby okamžite zabezpečil zrušenie zmluvy Všeobecnej zdravotnej poisťovne s "miliónovým" masérom Pavlom Kostkom. V prípade, že tak neurobí, spraví to #SIEŤ bezodkladne po svojom nástupe do vlády.

„Vláde sa zatiaľ podarilo vyhnať vyše 500 zdravotných sestier. Zdroje, ktoré idú zo Všeobecnej zdravotnej poisťovne na jedného konkrétneho maséra, by však stačili na požadované zvýšenie platov pre 1500 sestier,“ povedal dnes predseda #SIETE Radoslav Procházka.

Štát, ktorý zlyháva v plnení svojich základných funkcií, podľa neho nefunguje. „Stav slovenského zdravotníctva a školstva je výsledkom pôsobenia všetkých doterajších vlád a týka sa celej politickej generácie. Zároveň však za osem z posledných desiatich rokov niesla výlučnú zodpovednosť strana Smer,“ upozornil Procházka.

"Slovenskí poistenci sa dnes, v tejto chvíli, každý deň skladajú na osobný profit doktora Kostku vo výške 5000 eur denne," vyhlásil podpredseda #Siete a poslanec Národnej rady SR Miroslav Beblavý. Podotýka, že sa tak deje za pôsobenia premiéra, ktorý odmieta zisk v zdravotníctve. "Biznismodel „kliniky“ Kostka je totiž postavený na tom, že Pavol Kostka si vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni vybavil samostatný, unikátny kód výkonu zdravotnej starostlivosti pod názvom „cielená dlhodobá terapia – CDT00“. Inými slovami, štátna VŠZP platila Kostkovi za niečo, za čo neplatí nikomu inému na svete," doplnil Beblavý.

#SIEŤ pripomína, že premiér poskytol zo svojej osobnej rezervy aj 20-tisíc eur neziskovke spolupodnikateľky pána Kostku, pani Slávke Kostkovej. Podľa medializovaných informácií využívali služby maséra viacerí členovia vlády či ich rodinní príslušníci. "Robert Fico navyše doteraz nevysvetlil, ako sa mohlo stanovisko doktora Kostku na informácie #SIETE upraviť v počítači jeho osobnej asistentky," hovorí Beblavý.

Robert Fico počas svojej prvej vlády opakovane zdôrazňoval nemorálnosť zisku v zdravotníctve z verejných zdrojov. „Miera zisku však robí z vládneho maséra jedného z najziskovejších podnikateľov na Slovensku vôbec. Zisk doktora Kostku vzrástol za dva roky z 8 000 eur na 794 482 a z jedného eura zarobí 54 centov. To je viac, ako zarobia Pažinkovci, Penta, či v inom sektore špičková slovenská firma Eset. Ešte aj legendárna teta Anka bledne závisťou,“ dodal Beblavý.

Dnešné sľuby ministrov Smeru, že sa po voľbách začnú svojim rezortom náležite venovať, neznamenajú podľa #SIETE nič, ak im chýba osobný zástoj premiéra a ministra financií. „Ministra financií nevidieť, asi počíta, kde a ako by sa ešte dalo zobrať strednej vrstve, a premiér sa podľa vlastných slov vyhýba slovenským nemocniciam ako čert krížu. Preto sme už niekoľkokrát povedali, že zdravotníctvo a školstvo musia byť osobnými prioritami predsedu vlády, ministra financií a rezortných ministeriek,“ uzavrel Procházka.

http://siet.sk/vyzyvame-predsedu-vlady-aby-okamzite-zabezpecil-zrusenie-zmluvy-s-milionovym-maserom/

tabulka-kostka-zisk-r358_res.jpg

objednávateľ: #Sieť, Röntgenova 28, 851 01 Bratislava, IČO: 42 362 644

dodávateľ: LP Promotion, s.r.o., Uránová 2, 821 02 Bratislava, IČO: 36 658 197

dodávateľ priestoru: Petit Press, a.s., Lazaretská 12, Bratislava 1 811 08, IČO:  35 790 253

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Shell predstavil svoju stratégiu rozvoja Powering Progress, ktorá v sebe spája enviromentálne aj spoločenské ciele.


9 h

Sladké, extra veľké maliny či melóny bez jadierok nájdete v BILLA.


11 h

Jesenné cesty do exotiky sa oplatia teraz. Pomôžeme vám ich získať so zľavou.


INZERCIA 22 h
SkryťZatvoriť reklamu