SME
Nedeľa, 17. november, 2019 | Meniny má Klaudia
INZERCIA

Elektronické skriptá pre študentov

Študenti Materiálovotechnologickej fakulty STU so sídlom v Trnave majú k dispozícii elektronické skriptá, ktoré eliminujú nedostupnosť základnej študijnej literatúry

Materiálovotechnologická fakulta STU so sídlom v Trnave realizuje od roku 2007 projekt vydávania skrípt v elektronickej podobe. Všetky skriptá sú pre študentov fakulty prístupné prostredníctvom AIS (akademický informačný systém). Elektronické skriptá sú vydávané na základe schváleného edičného plánu fakulty, autorského súhlasu so spôsobom šírenia a využívania učebných textov na vzdelávacie účely, v súlade s príslušným autorským zákonom a platnou legislatívou v tejto problematike.

sme8a-r585_res.jpg

Výhody elektronického vydávania skrípt v porovnaní s pôvodnými tlačenými skriptami priniesli niekoľko výhod:   rýchlosť vydania skrípt, okamžité zabezpečenie študijnej literatúry pre študentov, dostupnosť skrípt a eliminácia nedostatočného počtu kusov. Nemalý význam majú aj znížené finančné nároky na vydanie skrípt. Okrem toho elektronické skriptá znamenajú výhodu aj v oblasti skladovania skrípt, pretože elektronické dokumenty nevyžadujú v podstate žiadne priestorové nároky na skladovanie a obsluhu. Ďalšou výhodou pre autorov je neobmedzený rozsah zverejňovaných textov, ktorý, samozrejme, vždy súvisí s didaktickými cieľmi, ale v elektronickom prostredí už nie je obmedzujúcim faktorom. Pri elektronických skriptách je rýchlosť zverejnenia takmer okamžitá; multimediálny charakter elektronických skrípt, resp. hypertextová štruktúra garantuje, že sa v elektronickom dokumente môžeme dostať k iným zdrojom, ktoré súvisia s riešenou témou.

Študenti MTF STU so sídlom v Trnave tak majú výhodu pred ostatnými – nemusia stáť v radách v knižnici, nemusia mať obavu, že sa im skriptá neujdú. Navyše si môžu elektronické skriptá stiahnuť a študovať z nich kdekoľvek a kedykoľvek.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Sloboda na Slovensku oslavuje 30 rokov

Dnes je to už 30 rokov, čo si Slováci a Česi vybojovali niečo nepredstaviteľné.

Tlačové správy

O2 opäť pripomína, že sloboda nie je samozrejmosť

Tentokrát konceptom „Krajiny, do ktorej sa nechceme vrátiť“ a desiatkou ďalších projektov zameraných na 17. november.

Tlačové správy

Čo funguje v českom obchodnom registri lepšie ako na Slovensku

V Českej republike majú notári s účinnosťou od 1. januára 2015 právomoc na žiadosť oprávnenej osoby vykonať zápis do VR.