SME
Sobota, 20. apríl , 2019
INZERCIA

HORIZONT 2020 a MTF STU

HORIZONT 2020 je novým programom Európskej únie na financovanie výskumu a inovácií. V nasledujúcich rokoch by mal byť zásadným nástrojom na financovanie výskumu, bez ktorého sa univerzity nezaobídu.

HORIZONT 2020 je novým programom Európskej únie na financovanie výskumu a inovácií. V nasledujúcich rokoch by mal byť zásadným nástrojom na realizáciu hlavnej iniciatívy únie – inovácie. HORIZONT 2020 spája všetky existujúce zdroje financovania únie v oblasti výskumu a inovácií (vrátane rámcového programu pre výskum), činnosti súvisiace  s inováciou v rámci rámcového programu pre konkurencieschopnosť a aktivity Európskeho inovačného a technologického inštitútu. Základným predpokladom úspechu je napojenie sa na kľúčových partnerov zo zahraničia, ktorí majú potenciál byť v jednotlivých výzvach úspešní.

Materiálovotechnologická fakulta STU so sídlom v Trnave je jedna z najaktívnejších spomedzi ostatných fakúlt Slovenskej technickej univerzity v etape podávania žiadostí. V roku 2015 ich podala 24. Kritériá výberu a hodnotenia sú mimoriadne náročné. Napriek tomu sme boli úspešní - projekt Slovenského iónového centra získal podporu v schéme Teaming for Excellence začiatkom roka 2015. Európska komisia ho hodnotila ako 8. najlepší v konkurencii 162  projektov z pätnástich krajín Európskej únie.  Schéma TEAMING je zameraná na podporu najlepších výskumných inštitúcií v EÚ a ich zapojenie  do medzinárodnej spolupráce. sme11druha-moznost-r371_res.jpg

Výskumné aktivity fakulty sa finančne zabezpečujú najmä grantovými projektami VEGA, KEGA APVV. MTF STU sa však taktiež zapája do európskych programov spolupráce vo vede a technike, vyhľadáva a získava nové finančné zdroje z programov EÚ, najmä zo 7. rámcového programu Európskej únie.  Fakulta preukazuje svoje poslanie ako významná vedecká inštitúcia univerzitného typu.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019

Rozmanité Grécko a jeho ostrovy budú aj tento rok obľúbený cieľ dovolenkárov.

Tlačové správy

Bim Challenge 2019

4. Majstrovstvá Slovenska v rýchlosti projektovania

Tlačové správy

Čerpacie stanice OMV Slovensko budú otvorené aj počas sviatkov

Čerpacie stanice OMV budú v plnej prevádzke aj počas dní, keď v bežných obchodoch nenakúpite.

Tlačové správy

Z Fondu malých projektov je možné získať až 50-tisíc eur

Miestne samosprávy, školy, cirkvi aj neziskové organizácie majú šancu získať príspevok od 20.000 do 50.000 eur.