SME
Streda, 13. november, 2019 | Meniny má Stanislav
INZERCIA

HORIZONT 2020 a MTF STU

HORIZONT 2020 je novým programom Európskej únie na financovanie výskumu a inovácií. V nasledujúcich rokoch by mal byť zásadným nástrojom na financovanie výskumu, bez ktorého sa univerzity nezaobídu.

HORIZONT 2020 je novým programom Európskej únie na financovanie výskumu a inovácií. V nasledujúcich rokoch by mal byť zásadným nástrojom na realizáciu hlavnej iniciatívy únie – inovácie. HORIZONT 2020 spája všetky existujúce zdroje financovania únie v oblasti výskumu a inovácií (vrátane rámcového programu pre výskum), činnosti súvisiace  s inováciou v rámci rámcového programu pre konkurencieschopnosť a aktivity Európskeho inovačného a technologického inštitútu. Základným predpokladom úspechu je napojenie sa na kľúčových partnerov zo zahraničia, ktorí majú potenciál byť v jednotlivých výzvach úspešní.

Materiálovotechnologická fakulta STU so sídlom v Trnave je jedna z najaktívnejších spomedzi ostatných fakúlt Slovenskej technickej univerzity v etape podávania žiadostí. V roku 2015 ich podala 24. Kritériá výberu a hodnotenia sú mimoriadne náročné. Napriek tomu sme boli úspešní - projekt Slovenského iónového centra získal podporu v schéme Teaming for Excellence začiatkom roka 2015. Európska komisia ho hodnotila ako 8. najlepší v konkurencii 162  projektov z pätnástich krajín Európskej únie.  Schéma TEAMING je zameraná na podporu najlepších výskumných inštitúcií v EÚ a ich zapojenie  do medzinárodnej spolupráce. sme11druha-moznost-r371_res.jpg

Výskumné aktivity fakulty sa finančne zabezpečujú najmä grantovými projektami VEGA, KEGA APVV. MTF STU sa však taktiež zapája do európskych programov spolupráce vo vede a technike, vyhľadáva a získava nové finančné zdroje z programov EÚ, najmä zo 7. rámcového programu Európskej únie.  Fakulta preukazuje svoje poslanie ako významná vedecká inštitúcia univerzitného typu.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.

Výška fixného výnosu sa mení podľa výšky a dĺžky investície

Tlačové správy

Vysokoškolský bedeker: Na ktorú univerzitu poslať prihlášku?

Už dnes si môžete kúpiť SME so špeciálnou prílohou pre budúcich vysokoškolákov.

Tlačové správy

Ako efektívne doplniť železo? Odpovedá MUDr. Radovan Juríček

Trápili vás pri dopĺňaní železa kŕče či iné nepríjemné tráviace ťažkosti? Asi preto, že ste správne nevyužili silu prírody.