SME
Pondelok, 17. február, 2020 | Meniny má Miloslava
INZERCIA

HORIZONT 2020 a MTF STU

HORIZONT 2020 je novým programom Európskej únie na financovanie výskumu a inovácií. V nasledujúcich rokoch by mal byť zásadným nástrojom na financovanie výskumu, bez ktorého sa univerzity nezaobídu.

HORIZONT 2020 je novým programom Európskej únie na financovanie výskumu a inovácií. V nasledujúcich rokoch by mal byť zásadným nástrojom na realizáciu hlavnej iniciatívy únie – inovácie. HORIZONT 2020 spája všetky existujúce zdroje financovania únie v oblasti výskumu a inovácií (vrátane rámcového programu pre výskum), činnosti súvisiace  s inováciou v rámci rámcového programu pre konkurencieschopnosť a aktivity Európskeho inovačného a technologického inštitútu. Základným predpokladom úspechu je napojenie sa na kľúčových partnerov zo zahraničia, ktorí majú potenciál byť v jednotlivých výzvach úspešní.

Materiálovotechnologická fakulta STU so sídlom v Trnave je jedna z najaktívnejších spomedzi ostatných fakúlt Slovenskej technickej univerzity v etape podávania žiadostí. V roku 2015 ich podala 24. Kritériá výberu a hodnotenia sú mimoriadne náročné. Napriek tomu sme boli úspešní - projekt Slovenského iónového centra získal podporu v schéme Teaming for Excellence začiatkom roka 2015. Európska komisia ho hodnotila ako 8. najlepší v konkurencii 162  projektov z pätnástich krajín Európskej únie.  Schéma TEAMING je zameraná na podporu najlepších výskumných inštitúcií v EÚ a ich zapojenie  do medzinárodnej spolupráce. sme11druha-moznost-r371_res.jpg

Výskumné aktivity fakulty sa finančne zabezpečujú najmä grantovými projektami VEGA, KEGA APVV. MTF STU sa však taktiež zapája do európskych programov spolupráce vo vede a technike, vyhľadáva a získava nové finančné zdroje z programov EÚ, najmä zo 7. rámcového programu Európskej únie.  Fakulta preukazuje svoje poslanie ako významná vedecká inštitúcia univerzitného typu.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Potraviny išli ľuďom v núdzi, uvarili 4,7 milióna porcií jedál

Tesco počas minulého roka darovalo ľuďom v núdzi po celom Slovensku rekordné množstvo potravín.

Tlačové správy

Liptov in wintertime

Liptov is an ideal place to relax, get to know Slovak folklore and nature, swim in all weather conditions, but also to try sports.

Tlačové správy

Gambrinus skončil s výrobou piva v plastových fľašiach

Vyzýva ľudí na celom Slovensku: Pridajte sa k nám a zapojte sa do Veľkého jarného upratovania.