SME
Utorok, 4. august, 2020 | Meniny má Dominik, DominikaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Výstava fotografií z histórie fakulty

Výstava fotografií z histórie Materiálovotechnologickej fakulty STU so sídlom v Trnave začína v jej priestoroch na ul. Jána Bottu 25 od 15. februára 2016. Prispejte svojimi fotografiami do archívu a..

Materiálovotechnologická fakulta STU so sídlom v Trnave oslavuje tento rok 30. výročie svojho vzniku. Pri tejto príležitosti organizuje viacero podujatí. Jedným z nich je i výstava fotografií z histórie fakulty. Snažíme sa priblížiť život, ľudí a priestory fakulty od jej vzniku.

MTF STU vznikla v priestoroch bývalej Pedagogickej fakulty Univerzity Komenského v Trnave, ktorá sa presťahovala v roku 1986 do Bratislavy.  Zdedili sme výučbové miesta na ul. Jána Bottu 25. Odvtedy fakulta prešla mnohými zmenami a dnes sústreďuje všetky svoje kapacity práve v campuse na ulici Jána Bottu.

sme12a-r642_res.jpg

So začiatkom technologických disciplín na fakulte (ale i pôvodnej SVŠT, dnes STU – Slovenskej technickej univerzite) zostane navždy späté meno nestora mechanických technológií akademika J. Čabelku, špičkového odborníka v oblasti technológie zvárania. Rozvoj týchto technológií gestorovali profesori J. Nebeský a J. Ondra. Zakladateľom štúdia ekonomiky a riadenia strojárskych výrob bol doc. L. Pavelka.

Výstavou fotografií z histórie fakulty chceme uctiť nielen jej začiatky, ale najmä priblížiť atmosféru života na fakulte.  Napriek obmedzenému času výstavy budeme radi ak aj po jej skončení prispejete Vašimi fotografiami z minulosti. Takto budeme môcť budovať archív, ktorý rozhodne nezapadne prachom.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Najväčší karibský ostrov ukrýva výnimočné investície

Kuba má obrovský potenciál na výnimočné výnosy

Tlačové správy

Pochod smrti

Hrôzy druhej svetovej vojny sú aj dnes ešte stále živé a je potrebné si ich neustále pripomínať.

Prežil som pochod smrti
Tlačové správy

Ručné ovládanie auta – šanca pre vodičov s hendikepom

Niekedy sa človeku zmení život v jednej sekunde - nehoda či choroba ho dokážu obmedziť v pohybe či pripútať na invalidný vozík.

Paralympionička Veronika Vadovičová tiež využíva automobil s úpraveným ovládaním