SME
Štvrtok, 25. apríl , 2019
INZERCIA

Výstava fotografií z histórie fakulty

Výstava fotografií z histórie Materiálovotechnologickej fakulty STU so sídlom v Trnave začína v jej priestoroch na ul. Jána Bottu 25 od 15. februára 2016. Prispejte svojimi fotografiami do archívu a..

Materiálovotechnologická fakulta STU so sídlom v Trnave oslavuje tento rok 30. výročie svojho vzniku. Pri tejto príležitosti organizuje viacero podujatí. Jedným z nich je i výstava fotografií z histórie fakulty. Snažíme sa priblížiť život, ľudí a priestory fakulty od jej vzniku.

MTF STU vznikla v priestoroch bývalej Pedagogickej fakulty Univerzity Komenského v Trnave, ktorá sa presťahovala v roku 1986 do Bratislavy.  Zdedili sme výučbové miesta na ul. Jána Bottu 25. Odvtedy fakulta prešla mnohými zmenami a dnes sústreďuje všetky svoje kapacity práve v campuse na ulici Jána Bottu.

sme12a-r642_res.jpg

So začiatkom technologických disciplín na fakulte (ale i pôvodnej SVŠT, dnes STU – Slovenskej technickej univerzite) zostane navždy späté meno nestora mechanických technológií akademika J. Čabelku, špičkového odborníka v oblasti technológie zvárania. Rozvoj týchto technológií gestorovali profesori J. Nebeský a J. Ondra. Zakladateľom štúdia ekonomiky a riadenia strojárskych výrob bol doc. L. Pavelka.

Výstavou fotografií z histórie fakulty chceme uctiť nielen jej začiatky, ale najmä priblížiť atmosféru života na fakulte.  Napriek obmedzenému času výstavy budeme radi ak aj po jej skončení prispejete Vašimi fotografiami z minulosti. Takto budeme môcť budovať archív, ktorý rozhodne nezapadne prachom.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Obchodník roka: Najvyššie ocenenie si šiestykrát odnáša Martinus

Už po šiestykrát si ocenenie Absolútny víťaz Mastercard Obchodník roka odnáša kníhkupectvo Martinus.

Tlačové správy

Fixný výnos až 7 % ročne. Bezpečné investície už od 10.000 eur

Investície do kvalitných investičných projektov prostredníctvom korporátnych cenných papierov sú medzi investormi obľúbené.

Tlačové správy

Športový deň Stavebnej fakulty STU v Bratislave

V rámci tradície sa na Stavebnej fakulte STU konal už 19. ročník Športového dňa, kde sa stretli zamestnanci proti študentom.

Tlačové správy

Festival IXPO otvorí brány už tento piatok. Čo všetko prináša?

Na bratislavskom Tyršovom nábreží vyrástol obrovský stan, ktorý bude hostiť unikátny technologický festival.