SME
Streda, 29. jún, 2022 | Meniny má Peter, Pavol, Petra

Informačný deň EU v Bratislave

EU v Bratislave privítala 5. februára v aule univerzity záujemcov o štúdium. Záujem o štúdium na EU v Bratislave potvrdila aj účasť viac ako tisíc záujemcov z radov stredoškolských študentov.

Ekonomická univerzita v Bratislave privítala 5. februára v aule univerzity záujemcov o štúdium, prevažne maturantov. Počas každoročného informačného dňa pre uchádzačov o štúdium na EU v Bratislave im predstavila všetky možnosti štúdia, ako aj novinky v štúdiu pre budúci akademický rok. V súčasnosti univerzita zabezpečuje štúdium v 63 akreditovaných programoch ekonomického a manažérskeho zamerania.

infoden050220162329-r638_res.jpg

Záujem o štúdium na EU v Bratislave potvrdila aj účasť viac ako tisíc záujemcov z radov stredoškolských študentov, maturantov z celého Slovenska. Hostí v aule privítal rektor EU v Bratislave Ferdinand Daňo a prorektorka pre vzdelávanie Zuzana Juhászová za prítomnosti ďalších akademických funkcionárov jednotlivých fakúlt. Za študentov univerzity sa prihovoril k prítomným prezident Študentského parlamentu EU v Bratislave Lukáš Takáč. Prorektorka pre vzdelávanie po úvodných slovách rektora informovala prítomných o možnostiach štúdia na jednotlivých fakultách EU v Bratislave, o ponúkaných študijných programoch, ako aj o forme a priebehu prijímacích skúšok. Záujemcovia mohli následne navštíviť jednotlivé fakulty, ktoré im pripravili vlastný program, napr. simulované prednášky alebo priame diskusie s predstaviteľmi fakúlt a zástupcami študentov, v ktorých sa mohli bližšie oboznámiť s ponúkanými študijnými programami.

infoden050220162434-r923_res.jpg

Prostredníctvom svojich siedmich fakúlt ponúka univerzita 20 študijných programov na 1. stupni štúdia, z toho je študijný program Ekonómia a právo organizovaný v spolupráci s Právnickou fakultou Univerzity Komenského v Bratislave a študijný program  Ekonomika a manažment podniku je vyučovaný v anglickom jazyku.

EU v Bratislave vysiela ročne cca 350 študentov na študijné pobyty do zahraničia a približne rovnaký počet študentov zo zahraničia každý rok študuje na univerzite. Absolventi univerzity nachádzajú veľmi dobré uplatnenie na trhu práce v rámci SR a v zahraničí, čo potvrdzujú štatistiky zamestnanosti a prehľady priemerných miezd absolventov.

Počas informačného dňa EU v Bratislave ponúkala svoje služby aj Bratislavská Business School, ktorá je organizačnou zložkou univerzity. Záujemcovia o štúdium majú možnosť zúčastniť sa prípravných kurzov na prijímacie skúšky z predmetov matematika, základy ekonómie a ekonomiky, nemecký a anglický jazyk.

infoden050220162670-r410_res.jpg

Tento rok sa prijímacie skúšky na 1. stupeň štúdia uskutočnia 13. až 17. júna 2016 bez možnosti náhradného termínu. Prihlášky je potrebné odovzdať do 31. marca 2016, pričom je možné dať prihlášku aj na viacero fakúlt. Poplatok pri podaní prihlášky iba v tlačenej verzii je 40,- €, pri prihláške v elektronickej aj tlačenej forme je 32,- €.

Prax dokazuje, že o absolventov Ekonomickej univerzity v Bratislave dnes majú zamestnávatelia vysoký záujem. Je preto výzvou do budúcnosti zabezpečiť, aby sa ďalším zvyšovaním kvality vzdelávania a pokračujúcou spoluprácou so zahraničnými univerzitami a odborníkmi z praxe jej absolventi dokázali presadiť nielen na slovenskom, ale aj európskom pracovnom trhu.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

5. ročník kurzu Technológia a konštrukcia v praxi - MTF STU a Schaeffler Skalica

Vysoká škola je pre študentov dobrým odrazovým mostíkom. A keď sa môžu zapojiť aj do programu, ich šance na uplatnenie sa vzrastú.


INZERCIA 5 h

Hocikde ich nekúpite.


INZERCIA 5 h

Siemens Healthineers je už 30 rokov synonymom precíznej medicíny na Slovensku


INZERCIA 5 h
SkryťZatvoriť reklamu