SME
Štvrtok, 14. november, 2019 | Meniny má Irma
INZERCIA

Petra Denková z SPU v Nitre sa stala najkrajšou Európankou

Študentka Fakulty ekonomiky a manažmentu SPU v Nitre Petra Denková, druhá vicemiss Slovensko 2015, sa stala najkrajšou ženou Európy. Na svetovom finále v Poľsku získala titul Miss Europe Supranational

Študentka Fakulty ekonomiky a manažmentu SPU Petra Denková, druhá vicemiss Slovensko 2015, sa stala najkrajšou ženou Európy. Na svetovom finále, ktoré sa konalo 4. decembra 2015 v Poľsku, získala titul Miss Europe Supranational 2015. Okrem tohto titulu sa dostala aj do výberu desiatich najkrajších dievčat v rámci kategórie TOP model a Best Body. Je to jeden z najväčších úspechov Sloveniek na medzinárodných súťažiach krásy. Prezradila nám, prečo sa prihlásila do súťaže a aký je to pocit, byť najkrajšou Európankou.

Bolo tvojím detským snom stať sa „misskou“, ako túži väčšina dievčat?

Priznám sa, že toto nebol môj detský sen. Ako malá som vždy chcela byť učiteľkou v škôlke alebo kozmetičkou.

Prečo si sa rozhodla prihlásiť na Miss Slovensko?

Mala si už nejaké skúsenosti so súťažami krásy? Nemala, ale rozhodla som sa kvôli svojmu okoliu, ktoré ma niekoľko rokov nabádalo, aby som to skúsila. Keď som potom v televízii sledovala finále Miss Slovensko 2014, povedala som si, že v živote nič nechcem ľutovať a išla som na kasting do Žiliny.

Si študentkou FEM SPU a prípravy na takúto súťaž sú priam „vojenskou školou“ pre dievčatá. Ako sa ti podarilo skĺbiť všetky povinnosti? Mala si čas sedieť aj v školskej lavici?

To bolo asi to najnáročnejšie. Každý si myslí, že súťaž je iba o tom, aby ste dobre vyzerali, usmievali sa, ale nie je to celkom tak. Z každej strany ste pod obrovským tlakom. Na svetovom finále som počas troch týždňov spala len tri hodiny denne. Program bol tak nabitý, že som nemala čas ani komunikovať s rodinou a blízkymi. Celý deň sme mali tanečné nácviky, nehovoriac o tom, že treba byť na topánkach s podpätkami, stále zdvorilá a s úsmevom na tvári, či sa vám chce, alebo nechce. Prípravy na Miss Slovensko alebo Miss Europe Supranational boli skutočne veľmi náročné. Stálo však za to vydržať ten kolotoč, ale vrátila som sa rovno do zápočtového týždňa. Viete si predstaviť, čo nasledovalo. Popri štúdiu som každý druhý deň v Bratislave absolvovala rôzne stretnutia s fotografmi alebo novinármi. Chcela by som sa však poďakovať vedeniu SPU a FEM, že mi vyšli v ústrety s individuálnym plánom a teraz sa už len budem snažiť dohnať zameškané učivo.

Na Miss Slovensko si získala krásne tretie miesto a postúpila na Miss Europe Supranational, kde si získala titul Miss Europe Supranational. Aký je to pocit byť najkrajšou Európankou?

Tento titul si veľmi vážim, ale za najkrajšiu Európanku sa sama nepovažujem. Viem, že existujú stovky krajších žien v Európe. Na týchto súťažiach sa však nehodnotí len krása dievčat, ale vyžaduje sa najmä mentálna vyspelosť, reprezentatívnosť. Ste vzorom pre stovky mladých dievčat, to je obrovská zodpovednosť. Hodnotí sa samozrejme aj sčítanosť a znalosť spoločenskej etikety. Okrem toho veľkú úlohu zohráva aj charizma, lebo charizmatické, inteligentné a sčítané dievčatá sú často krajšie ako tie, ktoré dostali krásu do vienka od prírody.

Ako si si užívala samotný finálový večer na Miss Europe Supranational?

Najviac, ako sa dalo. Bol to nádherný pocit stáť tam s vedomím, že reprezentujem našu krásnu krajinu, a že ma sledujú tisícky ľudí z celého sveta.

Aké sú tvoje plány do budúcnosti?

V prvom rade úspešne doštudovať. Pritom sa chcem naďalej venovať príjemným povinnostiam, ktoré plynú z môjho úspechu a veľa cestovať. Snažím sa vo veľkej miere zapájať aj do charitatívnych akcií, lebo v blízkej budúcnosti si chcem založiť vlastnú nadáciu a pomáhať tým, ktorí nemali toľko šťastia, ako som mala ja.

miska-roz-r297_res.jpg

Petra Denková, študentka Fakulty ekonomiky a manažmentu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre sa stala víťazkou európskej súťaže krásy Miss Europe Supranational 2015.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Raj prírodného snehu Aflenzer Bürgeralm v regióne HOCHsteiermark

Stredisko zimných športov pre milovníkov prírodného snehu

Tlačové správy

Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.

Výška fixného výnosu sa mení podľa výšky a dĺžky investície

Tlačové správy

Vysokoškolský bedeker: Na ktorú univerzitu poslať prihlášku?

Už dnes si môžete kúpiť SME so špeciálnou prílohou pre budúcich vysokoškolákov.