SME
Pondelok, 22. apríl , 2019
INZERCIA

S novým vedením Konfuciovho inštitútu o rozvoji spolupráce

Zhodnotiť doterajšiu spoluprácu a prediskutovať možnosti jej ďalšieho rozvoja bolo cieľom stretnutia nového vedenia Konfuciovho inštitútu v Bratislave s rektorom SPU v Nitre.

Zhodnotiť doterajšiu spoluprácu a prediskutovať možnosti jej ďalšieho rozvoja bolo cieľom stretnutia nového vedenia Konfuciovho inštitútu v Bratislave - čínskeho riaditeľa prof. Li Quinfenga a riaditeľky Petry Kotuliakovej s rektorom Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre prof. Petrom Bielikom. Konalo sa 2. februára na pôde univerzity.

Prítomná bola aj prorektorka pre vzdelávaciu činnosť a ECTS prof. Zdenka Gálová, prodekanka FEM pre zahraničné vzťahy a prácu s verejnosťou doc. Natália Turčeková a vedúci Kancelárie zahraničných vzťahov a MVP Mgr. Vladislav Valach. 
V rámci programu stretnutia sa hovorilo o princípoch otvorenia Konfuciovej triedy na SPU, vzdelávacích aktivitách, výučbe čínskeho jazyka na SPU, organizovaní čínsko-slovenskej letnej školy. O úspešnom priebehu a prínose 1. ročníka letnej školy Chinese Studies & European Studies in Agribusiness, ktorú organizovala Fakulta ekonomiky  a manažmentu SPU v spolupráci s Tianjinskou univerzitou (TU) v Číne, informovala prodekanka N. Turčeková. Diskutovalo sa aj o možnostiach a spôsoboch prijatia ďalších študentov z čínskych univerzít na SPU v Nitre, na ktorej v súčasnosti študujú piati čínski študenti. Traja študenti z SPU zase prejavili záujem dlhodobo študovať na TU v anglickom jazyku. Tiež boli prerokované možnosti spolupráce vo výskumnej a projektovej oblasti, organizovania študentských a pedagogických mobilít a pod. Na záver prof. Li Quinfeng informoval, že TU plánuje na prelome septembra a októbra 2016 na svojej pôde organizovať Slovenský deň. Rektor P. Bielik sa vyjadril, že SPU bude delegovať na podujatie svojho zástupcu, ktorý bude prezentovať jej činnosť.

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Women in business

Social & business event about all women in business, female professionals and entrepreneurs.

Tlačové správy

TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019

Rozmanité Grécko a jeho ostrovy budú aj tento rok obľúbený cieľ dovolenkárov.

Tlačové správy

Bim Challenge 2019

4. Majstrovstvá Slovenska v rýchlosti projektovania

Tlačové správy

Čerpacie stanice OMV Slovensko budú otvorené aj počas sviatkov

Čerpacie stanice OMV budú v plnej prevádzke aj počas dní, keď v bežných obchodoch nenakúpite.