SME
Štvrtok, 14. november, 2019 | Meniny má Irma
INZERCIA

Technická fakulta SPU ponúka nové bakalárske študijné programy

Zaujíma vás biohospodárstvo, technické služby, odpadové hospodárstvo či výrobné technológie?

Zaujíma vás biohospodárstvo, technické služby, odpadové hospodárstvo či výrobné technológie?

Technická fakulta Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre ponúka štyri nové akreditované bakalárske študijné programy. Záujemcovia ich budú môcť študovať od septembra tohto roku. Absolventi Bc. štúdia budú môcť pokračovať v štúdiu na 2. stupni.

Technika pre biosystémy

Absolventi dokážu analyzovať a riešiť problémy a možnosti pri uplatnení techniky v rôznych biologických systémoch ako je poľnohospodárska (rastlinná a živočíšna) produkcia, potravinárstvo, bioenergetika, úprava a údržba krajiny, zber a spracovania odpadov biologického pôvodu a ďalšie oblasti spracovania biomateriálov na priemyselné použitie. Uplatnia sa na pozícii technického manažéra. Garantom študijného programu je prof. Štefan Mihina.

Obchodovanie a podnikanie s technikou

Absolventi budú pripravovaní pre oblasť podnikania, obchodovania s technikou a riadenia prevádzky strojov a technických systémov vo výrobných a obchodných firmách a výrobných podnikoch najmä agropotravinárskeho komplexu. Dôraz sa kladie hlavne na štúdium možností a spôsobov nadobudnutia techniky a jej efektívneho prevádzkovania. Posilnená jazyková príprava dáva možnosti pre obchodovanie so zahraničnými subjektmi. Absolvent nájde uplatnenie v podnikoch a firmách zameraných na poskytovanie komerčných technických služieb, v obchode so strojmi a technických zariadeniami, leasingu a prenajímania technických prostriedkov v rezorte priemyslu, ale aj  v štátnej správe a v regionálnych inštitúciách zaoberajúcich sa problematikou investičnej politiky a pod. Garantom ŠP je doc. Jozef Ďuďák.

Technika pre odpadové hospodárstvo

Absolventi dokážu analyzovať problémy a možnosti v rôznych oblastiach poľnohospodárskej (rastlinnej a živočíšnej) výroby, bioenergetiky, v oblasti spracovania biomateriálov na priemyselné využitie a spracovania kovových a nekovových odpadov  (zber, zhodnocovanie, spracovanie jednotlivých druhov odpadov). Uplatnia sa ako technickí manažéri. Garantom ŠP je prof. Roman Gálik.

 Kvalita a bezpečnosť vo výrobných technológiách

Absolventi budú mať potrebné znalosti na zabezpečenie racionálnej prevádzky výrobno-technologických systémov pri zachovaní požadovanej kvality produkcie. Poznatky budú mať rozšírené o vedomosti z počítačovej techniky, CAx systémov a CAx technológií používaných pri príprave a riadení výroby.

Uplatnia sa ako výrobní technológovia, konštruktéri výrobných pomôcok v TPV a v kontrole kvality výroby. Garantom ŠP je prof. Vladimír Kročko.                                                                                                       

tf-r230_res.jpg

Technická fakulta Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre ponúka v akademickom roku 2016/2017 štyri nové akreditované bakalárske študijné programy.

Foto: archív SPU v Nitre

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Raj prírodného snehu Aflenzer Bürgeralm v regióne HOCHsteiermark

Stredisko zimných športov pre milovníkov prírodného snehu

Tlačové správy

Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.

Výška fixného výnosu sa mení podľa výšky a dĺžky investície

Tlačové správy

Vysokoškolský bedeker: Na ktorú univerzitu poslať prihlášku?

Už dnes si môžete kúpiť SME so špeciálnou prílohou pre budúcich vysokoškolákov.