SME
Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Prvý roll to roll systém od Konica Minolta na Slovensku

Prvý funkčný model nového produkčného zariadenia od spoločnosti Konica Minolta s názvom bizhub PRESS C71cf bol ako prvý na svete nainštalovaný na Slovensku.

Prvý funkčný model nového produkčného zariadenia od spoločnosti Konica Minolta s názvom bizhub PRESS C71cf bol ako prvý na svete nainštalovaný na Slovensku. Tento stroj je špecifický najmä možnosťou produkovať farebnú tlač prostredníctvom systému roll to roll, čo predstavuje výraznú pomoc v situácii, keď objem zákaziek od klientov klesá a tradičný spôsob ofsetovej tlače sa stáva neefektívnym. Zariadenie bolo umiestnené do bratislavského sídla tlačiarenskej prevádzky Litograf.

"Produkčné zariadenie Konica Minolta bizhub PRESS C71cf je digitálne zariadenie schopné tlačiť farebne na rôzne druhy povrchov, pričom kvalita je porovnateľná s ofsetom. Je vhodné najmä pre výrobcov, ktorí chcú splniť rôzne rastúce požiadavky klientov týkajúce sa redukcie množstva, personalizácie či rýchlosti dodania produktu," povedal Peter Lauko, obchodný manažér Konica Minolta Slovakia, a dodal: "Model bizhub PRESS C71cf môže byť cenným partnerom nielen pri prispôsobovaní sa nárokom zákazníkov, ale aj pri rozširovaní celkového portfólia služieb."

Zariadenie C71cf dokáže tlačiť rýchlosťou až 18,9 bm/min, vďaka čomu sa radí medzi najrýchlejšie vo svojej triede. Pracuje s rozlíšením 1200x3600 dpi/8bit, čo ho značne približuje ku kvalitatívnej úrovni ofsetovej tlače. Medzi jeho benefity patrí aj jednoduchá obsluha vrátane možnosti kalibrácie či ekologický toner Simitri HD E. 

"Hľadali sme zariadenie, ktoré by nám umožnilo prispôsobiť sa požiadavkám klientov, ktoré boli čoraz náročnejšie. Najmä pri tlači etikiet, na ktoré sa naša tlačiareň špecializuje, je dôležitá možnosť tlačiť menšie množstvá pri porovnateľnej kvalite s ofsetom," povedal majiteľ tlačiarne Litograf Jaroslav Vidra, a dodal: "Okrem toho sme si chceli byť istí, že farba vytlačená na tomto zariadení je kvalitná, dobre drží na povrchu, neodliepa sa či nemá iné nedostatky. Ďalším kritériom pri rozhodovaní o kúpe bola stabilita tlače a neskresľovanie rozmeru grafiky, čo je dôležité pre ďalšie dokončovacie práce ako zlatá razba, reliéfna razba alebo aplikácia 3D laku."

O spoločnosti Konica Minolta

Konica Minolta, Inc. patrí medzi celosvetových lídrov na trhu poskytovateľov produktov, služieb a riešení v oblasti tlače, dokumentov a ich spracovania. Pôsobí v 49 krajinách po celom svete a zamestnáva dokopy 41 600 zamestnancov. Hlavnou filozofiou spoločnosti je vytvárať nové hodnoty inováciami a uľahčovať tak ľuďom prácu a skvalitňovať život aj pre budúce generácie spoločnosť. Jej hlavná centrála sídli v Tokiu, európska centrála sa nachádza v Hannoveri. Rýchly vývoj všetkých technológií zaisťuje viac než 26 vývojových a technických centier.

O Konica Minolta Slovakia

Konica Minolta Slovakia pôsobí na Slovensku od roku 1990. Jej hlavným poslaním je poskytovanie komplexných tlačových riešení a technológií. Multifunkčné zariadenia a produkčné zariadenia sú vhodné tak pre kancelárske prostredie, ako aj pre profesionálne tlačiarne. V ponuke spoločnosti je taktiež integrácia softvéru pre digitalizáciu dokumentov, ich obeh a dlhodobú archiváciu.
Spokojnosť klientov sa znova potvrdila aj formou prvenstva v trhových podieloch v rámci Slovenskej republiky: 74% produkčné zariadenia a 46% multifunkčné zariadenia A3 (Zdroj: InfoSource).

Centrála spoločnosti je v Bratislave, odkiaľ sú riadené filiálky v Bratislave, Žiline, Banskej Bystrici a Košiciach.

Ďalšie informácie o spoločnosti nájdete na www.konicaminolta.sk.
Katalóg s fotografiami produktov je k dispozícii na www.konicaminolta-images.eu.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody

Téma posilňovania zdravia je v dnešnej dobe veľmi populárna. Avšak, dosiahnutie perfektného zdravia vôbec nemusí byť tak náročné.

Tlačové správy

Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo

Platíte odvody a dúfate, že ak ochoriete, zaplatia vám potrebnú liečbu? Pandémia a zlý návrh štátneho rozpočtu môžu veľa zmeniť.

Tlačové správy

1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?

Komunita alebo Bookmakeri?