SME
Štvrtok, 14. november, 2019 | Meniny má Irma
INZERCIA

Pristarý na internet? Polus dáva „stopku“ generačným predsudkom

Máte doma staršieho rodinného príslušníka, čo namiesto internetu hovorí o „internetoch“? Pomôžte mu preklenúť nedôveru z neznámeho. V digitálnej ére nie je miesto pre generačné predsudky.

Máte doma staršieho rodinného príslušníka, čo namiesto internetu hovorí o „internetoch“? Pomôžte mu preklenúť nedôveru z neznámeho. V digitálnej ére nie je miesto pre generačné predsudky a aj dôchodcovia môžu vyťažiť maximum z neustále sa zvyšujúceho potenciálu online sveta. V Poluse vedia, ako na to.

Zdokonaliť sa v počítačovej gramotnosti  budú mať možnosť  v rámci špeciálneho  projektu Vnúčik, ktorý sa uskutoční v dňoch 15. a 16. marca 2016 od 10.00 v priestoroch Digipointu v Polus City Center pod záštitou spoločnosti Learn2Code. Vítaní sú všetci najmä vo veku od 50 rokov s intenzívnym záujmom o dianie naokolo, chuťou učiť sa nové veci a odhaľovať expanzívne rozmery kybersveta. Predchádzajúce skúsenosti s internetom nie sú pritom podmienkou.

Súčasťou projektu Vnúčik bude workshop „Ako plávať v mori internetu a neutopiť sa” so začiatkom vždy o 11:00.

Tento kurz dá prítomným odpovede na otázky, čo je prehliadač, čo internet a internetová reklama, a ako s danými pojmami narábať v praxi. Záujemcovia sa priamo od kvalifikovaných lektorov dozvedia, ako sa rýchlo a efektívne orientovať vo virtuálnom priestore bez toho, aby na nich doľahla ťarcha informačného pretlaku.   

Počas dvoch dní sa návštevníci oboznámia so základnou prácou s internetom, naučia sa, ako na internete vyhľadať  praktické informácie – správy, počasie, televízny program, recepty alebo zábavu. „Cieľom kurzu je zvýšiť komfort seniorov, pre ktorých práca s počítačom nie je intuitívna záležitosť, ako je to u neskôr narodených, a môžu mať preto zábrany voči ich používaniu. Projekt spúšťame v súlade s filozofiou Polusu počúvať potreby svojich zákazníkov, neustále im ponúkať nové typy nadštandardného servisu, a v neposlednom rade – myslieť pri tom na všetky vekové kategórie,“ uviedla online marketingová manažérka Polus City Center Zuzana Špičková. 

Inštruktori kurzu budú pripravení odpovedať na doplňujúce otázky účastníkov a ponúknu im tak poradenstvo na odbornej, pritom však zrozumiteľnej úrovni s dôrazom na individuálny prístup. Vstup na akciu je bezplatný, laptopy a drobné občerstvenie budú k dispozícii priamo na mieste. 

Ak vás informácia o kurze pre seniorov zaujala, prípadne zvažujete, že by sa hodil vašim rodičom či starým rodičom, stačí prísť 15. a 16. marca od 10:00 do priestoru Digipoint na 1. poschodí v Poluse.  

www.digipoint.sk, www.polus.sk

 

vnucik-vertikal-r725_res.jpg

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Raj prírodného snehu Aflenzer Bürgeralm v regióne HOCHsteiermark

Stredisko zimných športov pre milovníkov prírodného snehu

Tlačové správy

Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.

Výška fixného výnosu sa mení podľa výšky a dĺžky investície

Tlačové správy

Vysokoškolský bedeker: Na ktorú univerzitu poslať prihlášku?

Už dnes si môžete kúpiť SME so špeciálnou prílohou pre budúcich vysokoškolákov.