SME
Pondelok, 18. november, 2019 | Meniny má Eugen
INZERCIA

Výber vysokej školy je dôležitý medzník v živote stredoškolákov

Každý rok sa študenti stredných škôl rozhodujú, na ktorú vysokú školu a fakultu si podajú prihlášky. Pedagógovia Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov SPU v Nitre sa vybrali priamo za nimi.

Výber vysokej školy a fakulty je dôležitým životným medzníkom veľkej väčšiny stredoškolákov. Každý rok sa študenti a absolventi stredných škôl rozhodujú, na ktorú vysokú školu a fakultu si podajú prihlášky.

S cieľom priblížiť stredoškolákom štúdium na našej alma mater, sa takmer 20 pedagógov Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov SPU v Nitre  zúčastnilo na propagačných prezentáciách pre žiakov študujúcich na stredných školách. Záujemcovia získali podrobné informácie o  akreditovaných študijných programoch ponúkaných v akademickom roku 2016-2017, a to nielen na úrovni bakalárskych, ale aj chronologicky nadväzujúcich inžinierskych a doktorandských stupňov štúdia. Zároveň sa zoznámili s priebehom prijímacieho konania, termínmi podávania tlačených a elektronických formulárov prihlášok a  vysokoškolskou legislatívou. Otázky uchádzačov o štúdium boli najčastejšie zamerané na možnosti uplatnenia, dopyt zo strany zamestnávateľov, ponuku zahraničných mobilít, možnosti využívania výpočtovej techniky v rámci výučby, účasť pri riešení aktuálnych výskumných problémov s možnosťou ďalšieho odborného rastu v priebehu doktorandského štúdia, ale aj na vybavenie študentských domovov či ponuku  kultúrnych a športových aktivít.

Okrem realizovaných náborov sa prodekani FAPZ v januári a februári zúčastnili na výstavách Kam na vysokú školu (v Trnave, Prešove, Žiline), ktoré pomáhajú návštevníkom - žiakom stredných škôl, pedagógom a rodičom -  rozhodnúť sa, na ktorú univerzitu si podať prihlášku. Okrem našej fakulty sa tu prezentovali univerzity zo Slovenska i zahraničia. Záujemcovia o štúdium mali počas výstav možnosť absolvovať množstvo sprievodných aktivít na úrovni výberových prednášok, okrúhlych stolov a osobných rozhovorov.

dsc04734-r119_res.jpg

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Tatras guide: A fresh take on the stunning soul of Slovakia

This brand new, pocket-sized guide includes a mountain load of information.

Tlačové správy

Changes to the Public Procurement Law – Take Two

Changes in life and law hardly ever stop.

Tlačové správy

Rýchly úver sa dá získať aj bez zložitých zmlúv

Náhlu potrebu peňazí môžete vyriešiť rýchlo a jednoducho.