SME
Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

V Žiari vzniká výberový maturitný odbor - Technické lýceum

Triedu Technického lýcea budú tvoriť nadaní študenti, ktorí plánujú pokračovať v štúdiu technických odborov na vysokej škole a neskôr nájsť uplatnenie vo firmách žiarskeho priemyselného parku.

Triedu Technického lýcea budú tvoriť nadaní študenti, ktorí plánujú pokračovať v štúdiu technických odborov na vysokej škole a neskôr nájsť uplatnenie vo firmách žiarskeho priemyselného parku. Podnet na rozbeh nového odboru prichádza práve od firiem v združení InTech, ktoré je od roku 2008 zriaďovateľom žiarskej odbornej školy.

Súkromná stredná odborná škola technická (SSOŠT) v Žiari nad Hronom od budúceho školského roka otvára nový študijný odbor – Technické lýceum. Záujemcovia o štúdium si môžu podať prihlášky do 10. apríla 2016

Otvorením nového odboru chceme podchytiť  najlepších žiakov základných škôl, podporiť ich kvalitným vzdelaním a skúsenosťami  z praxe, pripraviť ich tak dobre na vysoké školy a neskôr ich aj zamestnať v našich spoločnostiach,“ hovorí Marcel Pecník, riaditeľ združenia InTech. Mladý človek, ktorý má nadanie a ambíciu pôsobiť v priemyselnom svete moderných technológií, tak dostane podporu silných firiem, a zároveň garanciu budúceho zamestnania. Spoločnosti si tým vychovávajú budúcich špecialistov, ktorí sa s prácou vo firmách zoznámia už počas štúdia na Technickom lýceu a po štátniciach na univerzite sa budú môcť vrátiť do známeho prostredia. Firmy InTechu plánujú do konca roka prijať do zamestnania v rôznych profesiách  spolu viac ako 150 nových pracovníkov.

foto-v-ziari-nad-hronom-vznika-vyberovy-odbor-technicke-lyceum-page-001-r306_res.jpg

SSOŠT ako jediná škola svojho druhu v regióne otvára výberový odbor pre šikovných študentov, ktorým poskytne počas štvorročného bezplatného štúdia individuálny prístup, ako aj možnosť pracovať s najmodernejšími technológiami priamo na škole. Jednou z výhod štúdia na Technickom lýceu bude možnosť zostaviť si vlastný študijný program. Žiaci získajú všeobecné vzdelanie v kombinácii s odbornými technickými predmetmi, ktoré gymnázia neponúkajú. Prvé dva ročníky budú pre všetkých žiakov spoločné. Žiaci v nich získajú veľmi dobré základy najmä z matematiky, fyziky, informatiky, cudzích jazykov, ale aj základov  techniky, mechaniky, elektrotechniky, grafických systémov a programovania. Od 3. ročníka si každý žiak vyskladá svoj vlastný program so zameraním na strojárstvo alebo elektrotechniku, ktorý si doplní výberom zo širokej ponuky voliteľných predmetov.

Príďte sa pozrieť na Dni otvorených dverí na SSOŠT, ktoré budú venované práve predstaveniu nového odboru Technické lýceum, a to v dňoch 17. a 18. marca 2016, v čase od 10.00 do 14.00.

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Anna Boleynová bola asi najznámejšia zo šiestich žien anglického kráľa Henricha VIII.


18. jún

Odpovedá lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca.


18. jún

Nemusíme dlho bádať, aby sme prišli na to, že strava postavená na čerstvých plodoch je tá najzdravšia.


18. jún