SME
Sobota, 2. júl, 2022 | Meniny má Berta

Päť dôvodov prečo mať virtuálne sídlo už teraz

Vďaka virtuálnemu sídlu môžete ušetriť hneď v niekoľkých oblastiach a ešte pri tom získať niečo navyše.

Vďaka virtuálnemu sídlu môžete ušetriť hneď v niekoľkých oblastiach a ešte získate benefity navyše.

Virtuálne adresy sú už niekoľko rokov obľúbeným spôsobom, ako posúvať svoje podnikanie ku stanoveným cieľom, zefektívňovať náklady a ušetrené peniaze investovať do rozvoja firmy. O výhodách, ale aj nástrahách prenajímaných adries sme sa rozprávali s Ing. Jurajom Lešom z realitnej spoločnosti DANUBIAREAL.SK, ktorá okrem komplexných realitných služieb ponúka aj služby virtuálnej kancelárie.

1.)    Šetrenie nákladov

Okamžitú úsporu a zlepšenie cash flow môžu dosiahnuť firmy, ktoré už teraz platia drahé prenájmy vo väčších mestách. „Mnohí naši klienti sa odsťahovali na okraj mesta a v centre si ponechali len oficiálne sídlo. Ostali teda stále staromestskou firmou, ale ich mesačné náklady na prevádzku kancelárie prudko klesli,“ vysvetľuje Juraj Lešo a dodáva, „mesačné poplatky virtuálneho sídla sa u nás hýbu od 8 eur, a tak si môže každý podnikateľ rýchlo vyrátať, koľko by ušetril.“

2.)    Zvýšenie lukratívnosti značky

Podľa J. Leša je úplne najčastejším dôvodom to, že firma chce vylepšiť vnímanie svojej značky. Ak napríklad predáva diamanty alebo dizajnérske originály či poskytuje advokátske služby, je dôležité, aby pôsobila luxusne a na úrovni. „DANUBIAREAL.SK ponúka virtuálne sídlo priamo v centre Bratislavy. Našich klientov láka možnosť stať sa staromestskou firmou a pridať sa tak k prestížnym advokátskym kanceláriám, top kreatívnym agentúram a bankám,“ hovorí konateľ realitnej spoločnosti.

3.)    Etablovaná spoločnosť

Dobrá adresa neodškriepiteľne pomáha imidžu spoločnosti, aby nepôsobila ako garážová firma. Podobne, ako keď podnikatelia kupujú spoločnosť s históriou, aby ich dátum založenia nediskriminoval pri potenciálnych spoluprácach, tak si aj presúvajú sídla na mesta, ktoré hovoria o istej úrovni organizácie. „Najmä pri nadväzovaní nových obchodných stykov a rozširovaní biznisu je dôležité pôsobiť etablovane. Aj v komunikácii s bankami môže zavážiť adresa,“ potvrdzuje na základe skúseností konateľ DANUBIAREAL.SK.

4.)    Administratíva na kľúč

Virtuálne sídlo nie je len adresa, ako si mnohí myslia, ale prevádzkovatelia k nej ponúkajú aj voliteľné balíčky rozsiahlych služieb ako spracovanie, skenovanie a preposielanie pošty, preberanie a prepájanie hovorov, služba virtuálnej asistentky či spracovanie účtovníctva. Zaujímavá pre vznikajúce firmy môže byť komplexná služba založenia eseročky s registračnou adresou už na zvolenej luxusnej adrese.

5.)    Hodinová kongresová miestnosť, hodinová kancelária

DANUBIAREAL.SK sa rozhodli vyriešiť aj častú situáciu, kedy má klient síce luxusné virtuálne sídlo, ale dohodnúť stretnutie si musí niekde v kaviarni. „Podľa nás by mal mať zákazník možnosť stretnúť sa so svojím obchodným partnerom v reprezentatívnych priestoroch v sídle spoločnosti. Preto už čoskoro spúšťame možnosť krátkodobého prenájmu kongresovej miestnosti a kancelárie,“ hovorí Lešo. Spoločnosť pripravuje dokonca novinku na trhu a tou je tzv. sleeping office, teda miesto, kde môžete krátkodobo pracovať, vybaviť všetky stretnutia, a dokonca aj prenocovať. Vyhnete sa tak drahým hotelom.

Na čo treba dať pozor

Juraj Lešo ešte upozorňuje záujemcov o virtuálnu adresu, aby si overili, či poskytovateľ služby nehnuteľnosť aj vlastní. „Našťastie, priestory, v ktorých prevádzkuje naša spoločnosť služby virtuálnej kancelárie, sú zároveň aj vo vlastníctve majiteľov. Ale nebýva to samozrejmosťou. Problémy nastávajú, ak sa rozhodne skutočný majiteľ nájomnú zmluvu ukončiť. Vtedy príde o miesto nielen poskytovateľ virtuálneho sídla, ale aj niekoľko desiatok firiem naraz,“ objasňuje negatívne dopady Ing. Lešo. Firmy potom čaká nepríjemná tortúra v podobe zmeny adresy nielen v obchodnom registri, ale aj iných úradoch a hľadanie nového sídla.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

MiVue 886 – vůbec první 4K UHD autokamera od Mio

Má tiež 1,7x väčší snímač a ULTRA nočné snímanie. Rýchlejší prenos záberov do telefónu zabezpečuje 5 GHz WiFi


20 h

Tankujeme približne o 10 – 50 centov lacnejšie ako v západnej Európe.


INZERCIA 1. júl

Letná kupónová a SMS súťaž o 3 letecké zájazdy v celkovej hodnote 10 000 €.


INZERCIA 1. júl
SkryťZatvoriť reklamu