SME
Utorok, 19. november, 2019 | Meniny má Alžbeta
INZERCIA

Kam na univerzitu? Poľnohospodárstvo je IN!

Blíži sa koniec marca, čo pre väčšinu maturantov znamená najvyšší čas na podanie prihlášky na vysokú školu. Čo budúcim študentom ponúkajú fakulty Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre?

Blíži sa koniec marca, čo pre väčšinu maturantov znamená najvyšší čas na podanie prihlášky na vysokú školu. Prinášame krátky prehľad študijných programov, ktoré ponúkajú fakulty Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre.

Budúci študenti Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov SPU v Nitre si môžu vybrať z ôsmich študijných programov na bakalárskom  stupni: hipológia, manažment rastlinnej výroby, manažment živočíšnej výroby, špeciálne chovateľstvo, udržateľné poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka, všeobecné poľnohospodárstvo, výživa ľudí. Novinkou na bakalárskom stupni je študijný program farmárstvo. Na inžinierskom stupni ponúka fakulta deväť študijných programov: agroekológia, genetické technológie v agrobiológii, manažment rastlinnej výroby, manažment živočíšnej výroby, špeciálne chovateľské odvetvia, udržateľné poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka, výživa ľudí, výživa a ochrana rastlín, výživa zvierat a krmivárstvo.

Termín podania prihlášky na 1. stupeň štúdia na FAPZ je 30. apríl 2016, prijímacie pohovory budú 6. - 7. júna. 2016.

Fakulta biotechnológie a potravinárstva SPU v Nitre  ponúka budúcim študentom bakalárskeho štúdia päť študijných programov: agrobiotechnológie, agropotravinárstvo, aplikovaná biológia, bezpečnosť a kontrola potravín, vinárstvo. Na inžinierskom stupni sú to štyri študijné programy: aplikovaná biológia, agrobiotechnológie, bezpečnosť a kontrola potravín (študijný program aj v anglickom jazyku), technológia potravín.

Termín podania prihlášky na 1. stupeň štúdia na FBP je 30. apríl 2016. Prijímacie konanie bude 9. a 10. júna 2016.

Na Fakulte ekonomiky a manažmentu SPU v Nitre si uchádzači môžu vybrať z ôsmich študijných programov na bakalárskom stupni: ekonomika podniku, manažment podniku, medzinárodné podnikanie s agrárnymi komoditami, International Business with Agrarian Commodities (študijný program aj v anglickom jazyku), obchodné podnikanie, účtovníctvo, kvantitatívne metódy v ekonómii, environmentálna ekonomika a manažment. Na inžinierskom stupni štúdia FEM ponúka sedem študijných programov: ekonomika podniku, Business Economics (študijný program dvojitých diplomov vrátane študijného pobytu na univerzite v Krakove), manažment podniku, agrárny obchod a marketing, Agrarian Trade and Marketing (študijný program dvojitých diplomov v anglickom a ruskom jazyku, tzv. EURUS AGRI vrátane študijného pobytu na univerzite v Moskve), kvantitatívne metódy v ekonómii, International Economics and Development (študijný program v anglickom jazyku).

Termín podania prihlášky na 1. stupeň štúdia na FEM je 15. apríl 2016, prijímacie skúšky budú 14. - 16. júna 2016.

Fakulta európskych štúdií a regionálneho rozvoja SPU v Nitre ponúka na bakalárskom aj inžinierskom stupni tri študijné programy: environmentálne manažérstvo, regionálny rozvoj a politiky EÚ, rozvoj vidieka a vidieckeho turizmu.

Termín podania prihlášky na 1. stupeň štúdia na FEŠRR 31. marec 2016,  prijímacie konanie bude 15. - 16. júna 2016.

Budúci študenti  Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre si na bakalárskom stupni  môžu vybrať z troch študijných programov: krajinné inžinierstvo, záhradníctvo, krajinná a záhradná architektúra. Na inžinierskom stupni ponúka FZKI päť študijných programov: botanika parkových a krajinných úprav, krajinné inžinierstvo, záhradníctvo, záhradná a krajinná architektúra. Novinkou je International Master of Horticultural Science, spoločný študijný program v anglickom jazyku realizovaný s Mendelovou univerzitou v Brne a Poľnohospodárskou univerzitou v Krakove, ktorý je v ponuke inžinierskeho štúdia.

Termín podania prihlášky na 1. stupeň štúdia na FZKI na študijné programy krajinné inžinierstvo a záhradníctvo je do 30. apríla 2016 (študijný program krajinná a záhradná architektúra mal uzávierku prihlášok vo februári). Prijímacia komisia zasadne 27. mája 2016.

Technická fakulta SPU v Nitre ponúka šesť študijných programov: prevádzka dopravných a manipulačných strojov, riadiace systémy vo výrobnej technike, v septembri 2016 začínajú nové študijné programy  technika pre biosystémytechnika pre odpadové hospodárstvo, obchodovanie a podnikanie s technikou (študijný program aj v anglickom jazyku) a kvalita a bezpečnosť vo výrobných technológiách. Na inžinierskom stupni ponúka päť študijných programov: technika pre biosystémy, poľnohospodárska technika, prevádzka dopravných strojov a zariadení, kvalita a bezpečnosť vo výrobných technológiách, riadiace systémy vo výrobnej technike.

Termín podania prihlášky na 1. stupeň štúdia na TF je do 31. marca 2016, (pre júlový termín do 28. júna 2016), prijímacie pohovory sa uskutočnia 7. a 8. júna 2016, (14. júla 2016).

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Pozrite sa, ako fungujú asistenčné systémy Volkswagenu

Volkswagen Slovensko pokračuje v produkcii zaujímavých videí, ktoré odhaľujú technologickú výbavu modelov VW.

Tlačové správy

Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.

Výška fixného výnosu sa mení podľa výšky a dĺžky investície

Tlačové správy

Známe osobnosti prezradili, do ktorej krajiny sa nechcú vrátiť

Influenceri si v kampani O2 pripomenuli 30. výročie Nežnej revolúcie.