SME
Utorok, 23. apríl , 2019
INZERCIA

Ako maximálne zhodnotiť svoje peniaze?

Čo je základným princípom bankovníctva? Zjednodušene to je získanie lacných cudzích finančných prostriedkov a ich následné požičiavanie s cieľom vysokého výnosu. Banky to praktizujú už roky.

Čo je základným princípom bankovníctva? Zjednodušene to je získanie lacných cudzích finančných prostriedkov a ich následné požičiavanie s cieľom vysokého výnosu. Banky to praktizujú už roky. Zatiaľ čo investori dostávajú za svoje peniaze nízke úroky, banky ich investície ďalej speňažujú a ponúkajú svojim klientom za premrštené úroky, ktoré dosahujú 12 až 17 % plus poplatky. 


Tento systém dlho a bez zásadnej zmeny úspešne funguje, o čom svedčí aj veľa nebankových inštitúcií, ktoré fungujú na rovnakom princípe. Až donedávna nebol spôsob, akým by sa bežní ľudia dostali k tomuto typu investícií. 

S érou informačných technológií, ktorá mení svet a zaužívané praktiky všade okolo nás, prichádzajú aj nové podoby bankovníctva a menia pohľad naň nielen v odborných kruhoch, ale aj u širokej verejnosti. Keď pred 11 rokmi vznikla prvá spoločnosť na kolektívne požičiavanie, jej hlavným cieľom bolo, aby ľudia požičiavali svoje peniaze priamo ľuďom. Vďaka tomu dosiahnu vyšší zisk, než by im ponúkla banka. Na druhej strane sú ľudia, ktorí si potrebujú požičať, a ak si požičajú priamo od ľudí, dostanú nižší úrok. Systém, na ktorom kolektívne požičiavanie stojí, je naozaj jednoduchý, ľudia robia to, čo praktizujú banky celé desaťročia, s tým rozdielom, že tentoraz nezapoja banku, ale profitujú oni sami. Bez použitia banky sú operatívne náklady stlačené na minimum, z čoho profitujú všetci zúčastnení. Vďaka možnostiam, ktoré nám prinášajú nové informačné technológie, je tento systém veľmi jednoduchý, rýchly a hlavne transparentný. Spája ľudí ponúkajúcich finančné služby s ľuďmi, ktorí tieto služby práve potrebujú. 

Kolektívne požičiavanie sa vo svete teší veľkému úspechu a popularite pre jeho nespočetné výhody. Svedčí o tom celosvetový rast na úrovni 85 %, ako aj prívlastok jedného z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich biznisov súčasnosti. Kolektívne pôžičky vo Veľkej Británii sú na úrovni viac ako 6 % celého trhu a naďalej rastú. Dokonca cez ne pravidelne investuje britská vláda, aby podporila miestnu ekonomiku. V USA sa za posledný rok na trhu s kolektívnymi pôžičkami preinvestovalo takmer 10 mld. USD a zapojili sa doň velikáni ako Google alebo spoluzakladateľ Microsoftu Paul Allen. 

Kolektívne požičiavanie dnes už funguje vo väčšine vyspelých krajín. Na Slovensko ho po prvý krát priniesol v roku 2012 portál www.zltymelon.sk, ktorý je priekopníkom v tejto oblasti a cez ktorý Slováci poskytli pôžičky v hodnote takmer 4 mil. EUR. O jeho úspechu svedčí aj získanie investície od prestížneho európskeho investičného fondu Jeremie a príchod nového investora Hendrika Bremera, uznávaného odborníka v oblasti finančných služieb. Portál www.zltymelon.sk ako jediný na svete poskytuje investorom možnosť investovať do pôžičiek v rôznych krajinách a rôznych menách v rámci spoločnej platformy. Čistú výnosnosť viac ako 10 % p. a. dosahuje neuveriteľných 91 % klientov, zatiaľ čo 46 % klientov dosahuje čistú výnosnosť dokonca viac ako 15 % p. a. Žltý melón má vo svojom portfóliu na výber z viacerých investičných produktov, od plne garantovaných až po tie s vyšším rizikom, ale aj potenciálom vysokého zárobku. 

Ľudia na Slovensku sa môžu jednoducho pridať k tejto finančnej revolúcii už dnes. 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Dokonalá záhrada? Nezabudnite na prísun vody.

Ako na zavlažovanie a prísun vlahy pre vaše rastlinky?

Tlačové správy

Tip na japonskú klimatizáciu s výhodnejšou elektrinou

Klimatizácie sa v poslednej dobe stali bežnou súčasťou slovenských domácností.

Tlačové správy

Tohtoročný Autosalon? Najväčšie SUV na svete aj lietajúce auto

Automobilová udalosť roka láka na viaceré NAJ. Organizátori sľubujú, že bude silnejší a štýlovejší než kedykoľvek predtým.

Tlačové správy

Women in business

Social & business event about all women in business, female professionals and entrepreneurs.