SME
Sobota, 2. júl, 2022 | Meniny má Berta

Z Brna až do Silicon Valley

Andrej Pančík po vyštudovaní Fakulty informatiky Masarykovej univerzity založil niekoľko veľmi úspešných startupov. Pôsobil aj v Silicon Valley, Mekke počítačového priemyslu.

Andrej Pančík po vyštudovaní Fakulty informatiky Masarykovej univerzity založil niekoľko veľmi úspešných startupov. Pôsobil aj v Silicon Valley, Mekke počítačového priemyslu.

Andrej Pančík bol po vyštudovaní brnianskej Fakulty informatiky Masarykovej univerzity prijatý na doktorské štúdium v Oxforde, kde založil startup Prizeo. Vďaka prijatiu do prestížneho startup inkubátoru sa na čas presunul so svojím podnikaním až do Silicon Valley. Teraz pôsobí v Los Angeles. Jeho hviezda stále stúpa a svoj druhý startup Represent predal so svojimi dvoma obchodnými partnermi za deväťmiestnu čiastku. Andreja nedávno prijal aj slovenský prezident Kiska.

Prečo ste se rozhodli ísť študovať do Brna a nepodali ste si prihlášku rovno niekam do sveta?

Mal som veľa referencií o kvalite Fakulty informatiky Masarykovej univerzity. Vyhovovala mi možnosť študovať predmety rôzne po univerzite, a tak si vlastne sformovať štúdium. Tiež mi imponoval kvalitný Informačný systém MU a možnosť elektronického zápisu bez nezmyselného čakania v rade.

Za svoje doterajšie štúdium ste vystriedali tri univerzity. Ako vyzerajú v porovnaní?

To sa porovnáva dosť ťažko. Na každej z nich som študoval iný program a počas neho som mal iné osobné a profesné ciele. Všetky tri univerzity zamestnávajú učiteľov, ktorým záleží na študentoch a robia všetko preto, aby ich naučili, čo je potrebné pre život v odbore. To, že na to používajú inú stratégiu, je len dôsledok kultúrnych rozdielov a inej úrovne materiálneho zabezpečenia.

Čím vás pre zahraničné univerzity vybavila Masarykova univerzita?

Umožnila mi do hĺbky študovať oblasti, ktoré ma zaujímajú. Tiež mi pomohla perfektná výuka angličtiny a dobrý podiel teoretických a praktických predmetov.

 Fakulta informatiky práve aktualizovala web, na ktorom si uchádzači o štúdium môžu vybrať pre seba ten najlepší odbor. Navštívte obory.fi.muni.cz.

andrejpanciksme3-r365_res.jpg

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

MiVue 886 – vůbec první 4K UHD autokamera od Mio

Má tiež 1,7x väčší snímač a ULTRA nočné snímanie. Rýchlejší prenos záberov do telefónu zabezpečuje 5 GHz WiFi


19 h

Tankujeme približne o 10 – 50 centov lacnejšie ako v západnej Európe.


INZERCIA 1. júl

Letná kupónová a SMS súťaž o 3 letecké zájazdy v celkovej hodnote 10 000 €.


INZERCIA 1. júl
SkryťZatvoriť reklamu