SME
Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Z Brna až do Silicon Valley

Andrej Pančík po vyštudovaní Fakulty informatiky Masarykovej univerzity založil niekoľko veľmi úspešných startupov. Pôsobil aj v Silicon Valley, Mekke počítačového priemyslu.

Andrej Pančík po vyštudovaní Fakulty informatiky Masarykovej univerzity založil niekoľko veľmi úspešných startupov. Pôsobil aj v Silicon Valley, Mekke počítačového priemyslu.

Andrej Pančík bol po vyštudovaní brnianskej Fakulty informatiky Masarykovej univerzity prijatý na doktorské štúdium v Oxforde, kde založil startup Prizeo. Vďaka prijatiu do prestížneho startup inkubátoru sa na čas presunul so svojím podnikaním až do Silicon Valley. Teraz pôsobí v Los Angeles. Jeho hviezda stále stúpa a svoj druhý startup Represent predal so svojimi dvoma obchodnými partnermi za deväťmiestnu čiastku. Andreja nedávno prijal aj slovenský prezident Kiska.

Prečo ste se rozhodli ísť študovať do Brna a nepodali ste si prihlášku rovno niekam do sveta?

Mal som veľa referencií o kvalite Fakulty informatiky Masarykovej univerzity. Vyhovovala mi možnosť študovať predmety rôzne po univerzite, a tak si vlastne sformovať štúdium. Tiež mi imponoval kvalitný Informačný systém MU a možnosť elektronického zápisu bez nezmyselného čakania v rade.

Za svoje doterajšie štúdium ste vystriedali tri univerzity. Ako vyzerajú v porovnaní?

To sa porovnáva dosť ťažko. Na každej z nich som študoval iný program a počas neho som mal iné osobné a profesné ciele. Všetky tri univerzity zamestnávajú učiteľov, ktorým záleží na študentoch a robia všetko preto, aby ich naučili, čo je potrebné pre život v odbore. To, že na to používajú inú stratégiu, je len dôsledok kultúrnych rozdielov a inej úrovne materiálneho zabezpečenia.

Čím vás pre zahraničné univerzity vybavila Masarykova univerzita?

Umožnila mi do hĺbky študovať oblasti, ktoré ma zaujímajú. Tiež mi pomohla perfektná výuka angličtiny a dobrý podiel teoretických a praktických predmetov.

 Fakulta informatiky práve aktualizovala web, na ktorom si uchádzači o štúdium môžu vybrať pre seba ten najlepší odbor. Navštívte obory.fi.muni.cz.

andrejpanciksme3-r365_res.jpg

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Anna Boleynová bola asi najznámejšia zo šiestich žien anglického kráľa Henricha VIII.


18. jún

Odpovedá lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca.


18. jún

Nemusíme dlho bádať, aby sme prišli na to, že strava postavená na čerstvých plodoch je tá najzdravšia.


18. jún