SME
Utorok, 19. november, 2019 | Meniny má Alžbeta
INZERCIA

Z Brna až do Silicon Valley

Andrej Pančík po vyštudovaní Fakulty informatiky Masarykovej univerzity založil niekoľko veľmi úspešných startupov. Pôsobil aj v Silicon Valley, Mekke počítačového priemyslu.

Andrej Pančík po vyštudovaní Fakulty informatiky Masarykovej univerzity založil niekoľko veľmi úspešných startupov. Pôsobil aj v Silicon Valley, Mekke počítačového priemyslu.

Andrej Pančík bol po vyštudovaní brnianskej Fakulty informatiky Masarykovej univerzity prijatý na doktorské štúdium v Oxforde, kde založil startup Prizeo. Vďaka prijatiu do prestížneho startup inkubátoru sa na čas presunul so svojím podnikaním až do Silicon Valley. Teraz pôsobí v Los Angeles. Jeho hviezda stále stúpa a svoj druhý startup Represent predal so svojimi dvoma obchodnými partnermi za deväťmiestnu čiastku. Andreja nedávno prijal aj slovenský prezident Kiska.

Prečo ste se rozhodli ísť študovať do Brna a nepodali ste si prihlášku rovno niekam do sveta?

Mal som veľa referencií o kvalite Fakulty informatiky Masarykovej univerzity. Vyhovovala mi možnosť študovať predmety rôzne po univerzite, a tak si vlastne sformovať štúdium. Tiež mi imponoval kvalitný Informačný systém MU a možnosť elektronického zápisu bez nezmyselného čakania v rade.

Za svoje doterajšie štúdium ste vystriedali tri univerzity. Ako vyzerajú v porovnaní?

To sa porovnáva dosť ťažko. Na každej z nich som študoval iný program a počas neho som mal iné osobné a profesné ciele. Všetky tri univerzity zamestnávajú učiteľov, ktorým záleží na študentoch a robia všetko preto, aby ich naučili, čo je potrebné pre život v odbore. To, že na to používajú inú stratégiu, je len dôsledok kultúrnych rozdielov a inej úrovne materiálneho zabezpečenia.

Čím vás pre zahraničné univerzity vybavila Masarykova univerzita?

Umožnila mi do hĺbky študovať oblasti, ktoré ma zaujímajú. Tiež mi pomohla perfektná výuka angličtiny a dobrý podiel teoretických a praktických predmetov.

 Fakulta informatiky práve aktualizovala web, na ktorom si uchádzači o štúdium môžu vybrať pre seba ten najlepší odbor. Navštívte obory.fi.muni.cz.

andrejpanciksme3-r365_res.jpg

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Pozrite sa, ako fungujú asistenčné systémy Volkswagenu

Volkswagen Slovensko pokračuje v produkcii zaujímavých videí, ktoré odhaľujú technologickú výbavu modelov VW.

Tlačové správy

Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.

Výška fixného výnosu sa mení podľa výšky a dĺžky investície

Tlačové správy

Známe osobnosti prezradili, do ktorej krajiny sa nechcú vrátiť

Influenceri si v kampani O2 pripomenuli 30. výročie Nežnej revolúcie.