SME
Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Rokovali aj o spoločných projektoch

Pracovné stretnutie hejtmana Zlínskeho kraja a župana Trenčianskeho kraja bolo nielen o spoločných projektoch.

Pracovné stretnutie hejtmana  Zlínskeho kraja a župana Trenčianskeho kraja bolo nielen o spoločných projektoch.

Trenčiansky župan Jaroslav Baška a hejtman Zlínskeho kraja Stanislav Mišák sa stretli na pôde Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja v piatok 15. apríla  nielen ku zhodnoteniu projektov v rámci trinásť rokov trvajúceho partnerstva krajov. V Trenčianskych Tepliciach navštívili zrekonštruované kúpalisko Zelená žaba, neváhali podporiť celoslovenskú zbierku Deň narcisov.

Nosnou témou stretnutia bolo zhodnotenie spolupráce krajov, ako aj subjektov pôsobiacich v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) a v Zlínskom kraji (ZLK). Tá je aktívna aj vďaka Programu cezhraničnej spolupráce 2004-2006 a 2007-2013, z ktorého bolo zrealizovaných celkom 83 projektov a 167 mikroprojektov.

Medzi úspešne zrealizované projekty možno zaradiť projekty „Rekonštrukcia cesty Lazy pod Makytou, Čertov (SR) - Javorníky (ČR)“, kde sa zlepšil prístup k turistickému centru Kohútka z oboch strán hranice, „Rekonštrukciu cesty Nedašova Lhota – Červený Kameň“, ale aj projekty školských a kultúrnych zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK a ZLK, ako napr. Přeshraniční systém inovačního vzdělávání ve středním odborném školství“, „Společné poznávání Bílých - Bielych Karpat“, „Vzděláváním a spoluprací za socio - kulturní rozvoj a zachování tradic“  ale aj pekný projekt „Obloha na dlani“, v rámci ktorého Hvezdáreň v Partizánskom spolupracovala s Hvězdárnou vo Valašskom Meziříčí.

TSK má snahu nadviazať na úspešné projekty z minulého programovacieho obdobia. Napríklad na jestvujúcu cyklotrasu Bečva-Vlára-Váh (BEVLAVA) vedúcu  z Valašských Klobouk po Nemšovú. Už pripravuje projekt dobudovania cyklotrasy BEVLAVA od Nemšovej cez Skalku nad Váhom a Zamarovce až po Trenčiansky hrad, čím spojí dve turistiky významné destinácie: hrad Brumov a Trenčiansky hrad. Kraj predpokladá spoluprácu s cezhraničným partnerom mestom Brumov-Bylnice a fnancovaním zo zdrojov EÚ z programu Interreg V-A SK-CZ 2014-2020. Medzi niektoré ďalšie pripravované projekty TSK a ZLK patria  „Cyrilo-metodská cesta“  a podpora sieťovania v procese deinštitucionalizácie poskytovania sociálnych služieb  a pod.

Obaja predstavitelia krajov prejavili solidaritu a snahu pomôcť tým, ktorých zdravie podlomila choroba. Spoločne podporili zbierku vyhlásenú Ligou proti rakovine - Deň narcisov. Neváhali prerušiť pracovné stretnutie aby vyšli  v ústrety dobrovoľníkom do vestibulu Úradu TSK. 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

V Bratislave mali okoloidúci možnosť ochutnať 4 druhy vegánskych bagiet, ktoré chutia ako klasické bagety so syrom a šunkou.


INZERCIA 21m

Výsledky hlasovania verejnosti v ankete Shell Parádna jazda.


4 h

Ako dopadlo testovanie špičkových schodolezov? Najväčšou bariérou, s ktorou sa stretávajú imobilní ľudia, sú schody.


5 h
Skryť Zatvoriť reklamu