SME
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Rokovali aj o spoločných projektoch

Pracovné stretnutie hejtmana Zlínskeho kraja a župana Trenčianskeho kraja bolo nielen o spoločných projektoch.

Pracovné stretnutie hejtmana  Zlínskeho kraja a župana Trenčianskeho kraja bolo nielen o spoločných projektoch.

Trenčiansky župan Jaroslav Baška a hejtman Zlínskeho kraja Stanislav Mišák sa stretli na pôde Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja v piatok 15. apríla  nielen ku zhodnoteniu projektov v rámci trinásť rokov trvajúceho partnerstva krajov. V Trenčianskych Tepliciach navštívili zrekonštruované kúpalisko Zelená žaba, neváhali podporiť celoslovenskú zbierku Deň narcisov.

Nosnou témou stretnutia bolo zhodnotenie spolupráce krajov, ako aj subjektov pôsobiacich v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) a v Zlínskom kraji (ZLK). Tá je aktívna aj vďaka Programu cezhraničnej spolupráce 2004-2006 a 2007-2013, z ktorého bolo zrealizovaných celkom 83 projektov a 167 mikroprojektov.

Medzi úspešne zrealizované projekty možno zaradiť projekty „Rekonštrukcia cesty Lazy pod Makytou, Čertov (SR) - Javorníky (ČR)“, kde sa zlepšil prístup k turistickému centru Kohútka z oboch strán hranice, „Rekonštrukciu cesty Nedašova Lhota – Červený Kameň“, ale aj projekty školských a kultúrnych zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK a ZLK, ako napr. Přeshraniční systém inovačního vzdělávání ve středním odborném školství“, „Společné poznávání Bílých - Bielych Karpat“, „Vzděláváním a spoluprací za socio - kulturní rozvoj a zachování tradic“  ale aj pekný projekt „Obloha na dlani“, v rámci ktorého Hvezdáreň v Partizánskom spolupracovala s Hvězdárnou vo Valašskom Meziříčí.

TSK má snahu nadviazať na úspešné projekty z minulého programovacieho obdobia. Napríklad na jestvujúcu cyklotrasu Bečva-Vlára-Váh (BEVLAVA) vedúcu  z Valašských Klobouk po Nemšovú. Už pripravuje projekt dobudovania cyklotrasy BEVLAVA od Nemšovej cez Skalku nad Váhom a Zamarovce až po Trenčiansky hrad, čím spojí dve turistiky významné destinácie: hrad Brumov a Trenčiansky hrad. Kraj predpokladá spoluprácu s cezhraničným partnerom mestom Brumov-Bylnice a fnancovaním zo zdrojov EÚ z programu Interreg V-A SK-CZ 2014-2020. Medzi niektoré ďalšie pripravované projekty TSK a ZLK patria  „Cyrilo-metodská cesta“  a podpora sieťovania v procese deinštitucionalizácie poskytovania sociálnych služieb  a pod.

Obaja predstavitelia krajov prejavili solidaritu a snahu pomôcť tým, ktorých zdravie podlomila choroba. Spoločne podporili zbierku vyhlásenú Ligou proti rakovine - Deň narcisov. Neváhali prerušiť pracovné stretnutie aby vyšli  v ústrety dobrovoľníkom do vestibulu Úradu TSK. 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Na jeho budúcnosť sme sa opýtali Mareka Mičienku, obsahového manažéra Seduo.sk

6 h

Paneurópska VŠ sa môže pochváliť ďalším úspechom. Absolventi jej fakúlt patria medzi najlepšie zarábajúcich vo svojom odbore.

6 h

Kvôli kríze spojenej s ochorením COVID-19 čelia mnohí naši podnikatelia skutočne ťažkej situácii.

16 h