SME
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Tiguan je SUV plné technológií

Volkswagen Tiguan prináša čerstvý vietor do svojho segmentu vďaka novým technológiám a priekopníckym prístupom ku konektivite. Slovákom sa predstaví na bratislavskom autosalóne.

Volkswagen Tiguan prináša čerstvý vietor do svojho segmentu vďaka novým technológiám a priekopníckym prístupom ku konektivite. Slovákom sa predstaví na bratislavskom autosalóne.

Auto už dávno nie je iba karoséria, motor a kolesá. Vo Volkswagene si to uvedomujú a aj keď na železnom základe si dávajú náramne záležať, nezanedbávajú ani iné oblasti. Konštruktérom sa síce podarilo postaviť auto, ktoré je väčšie, pevnejšie, bezpečnejšie a zároveň ľahšie, než jeho predchodca. Aj v interiéri má viac priestoru, ktorý je navyše lepšie využiteľný. Je variabilnejšie – po sklopení operadiel sedadiel uvoľní pre batožinu objem až 1 655 litrov a otvoriť sa dá jednoduchým mávnutím nohy popod zadným nárazníkom. Poľahky ho otvoríte aj s plnými rukami. Nový pohon 4Motion Active Control s rôznymi režimami mu prepožičiava skvelé vlastnosti v teréne. Napriek tomu všetkému sa konštruktéri neuspokojili a neprestali vymýšľať, ako spraviť Tiguan ešte lepším a príťažlivejším.

Bezpečnosť nadovšetko

Všetko sa začalo bezpečnostnou výbavou. Crash-testy sú jedna vec, ale lepšie je, ak k nehode radšej vôbec nedôjde. Preto je Tiguan vybavený systémom predkolízneho brzdenia Front Assist, ktorý dokáže pomocou monitorovania situácie pred vozidlom zabrániť alebo aspoň zmierniť dôsledky čelnej zrážky. V nižších rýchlostiach funguje zas systém City Brake, ktorý dáva pozor aj na chodcov. Je tu aj asistent udržiavania v jazdnom pruhu Lane Assist a adaptívny radarový tempomat, schopný udržiavať zvolenú vzdialenosť od auta pred vami. V kombinácii s automatickou prevodovkou DSG dokáže auto sám zastaviť aj rozbehnúť. To je užitočné najmä v zápchach. Zaujímavosťou je Emergency Assist, ktorý v prípade nečinnosti vodiča po niekoľkých upozorneniach sám a bezpečne zastaví auto na krajnici a zapne výstražné osvetlenie. Tiguan dokáže celkom sám zaparkovať a vaše manévre uľahčí zas systém AreaView s virtuálnym 360° náhľadom na auto. V noci svieti Tiguan na cestu inteligentnými vysokovýkonnými LED svetlami.

Svet v sieti

Vybavenie auta s Bluetooth hands-free je len začiatok. Tiguan zvláda konektivitu na oveľa vyššej úrovni. Všetko je založené na systéme Car-Net s jeho online službami. Guide & Inform vám poskytne aktuálne informácie o cenách pohonných hmôt, možnostiach parkovania či dopravnej situácii. Car-Net App-Connect je zas bránou pre prepojenie Tiguanu s mobilnými zariadeniami. Cez MirrorLink je možné zobraziť obrazovku mobilu na displeji navigačného systému. Všetky aplikácie tak môžete ovládať priamo z auta. Za jazdy sú však niektoré z bezpečnostných dôvodov zablokované. Inovatívnou funkciou je Cam-Connect. S autom sa totiž dá spárovať Go-Pro kamera a v nízkych rýchlostiach jej obraz môžete naživo sledovať na displeji. Vo vyšších rýchlostiach môžete pomocou kamery sledovať situáciu napríklad na zadných sedadlách tak, že stlačením tlačidla pošlete na displej aktuálnu fotografiu z kamery.

Volkswagen Tiguan patrí aj vďaka týmto vymoženostiam medzi najpokrokovejšie autá v triede. Navyše vyhovie dobrodruhom, aj štýlovo založeným ľuďom. Na výber je totiž robustná terénna verzia, ako aj vyšperkovaný mestský variant. Keď si ho chcete pozrieť naživo v plnej kráse, stačí navštíviť stánok Volkswagenu na bratislavskom autosalóne. Viac si prečítajte na www.volkswagenblog.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Na jeho budúcnosť sme sa opýtali Mareka Mičienku, obsahového manažéra Seduo.sk

6 h

Paneurópska VŠ sa môže pochváliť ďalším úspechom. Absolventi jej fakúlt patria medzi najlepšie zarábajúcich vo svojom odbore.

6 h

Kvôli kríze spojenej s ochorením COVID-19 čelia mnohí naši podnikatelia skutočne ťažkej situácii.

17 h