SME
Pondelok, 18. november, 2019 | Meniny má Eugen
INZERCIA

Ako bezpečne presunúť vozičkára do bazéna?

Máte doma bazén, ale Váš zdravotný stav Vám nedovoľuje dostať sa doň? Nezúfajte a doprajte si rehabilitáciu vďaka nášmu bazénovému zdviháku Delfín.

Bazénový zdvihák Delfín slúži na prepravu ťažko chodiacich alebo imobilných osôb do bazénov a má maximálnu nosnosť do 110kg. Ide o moderný, technicky vyspelý výrobok, ktorý zodpovedá súčasným požiadavkám na ovládanie a bezpečnú prevádzku. Jeho prednosťou je jednoduchá montáž a hlavne obsluha. Je zasadený v nerezovej pätici, ktorá je pevne zafixovaná do podlahy pri bazéne. Osadením viacerých pätíc je možné bazénový zdvihák jednoducho preniesť. 

Na svoj pohon využíva vodu z bežného vodovodného rádu a môže byť ovládaný dvomi spôsobmi:

1.) Pomocou ovládacej páky, ktorá je umiestnená na riadiacom ventile. 

2.) Priamo z bazénu pomocou tiahla, ktoré je spojené s pákou ventilu.

 

Ovládanie páky ventilu je prispôsobené buď pre prepravovanú alebo pre sprevádzajúcu osobu. Užívateľ má možnosť nastaviť si výšku sedačky uvoľnením skrutiek. Pohyb sedačky je zaistený tlakom vody, ktorý uvoľní bezpečnostný zámok v hornej polohe zdviháku. Na prianie môže byť Delfín vybavený bezpečnostným pásom.

ÚDRŽBA A SERVIS

Bazénový zdvihák vyžaduje minimálnu údržbu. Pri primeranej starostlivosti bude zariadenie slúžiť niekoľko rokov bez poruchy. Bazénový zdvihák používa ako mazadlo vodu, a ak sa zdvihák dlhší čas nepoužíva, je potrebné ho odpojiť od prívodu vody, napr. v zime a uskladniť.

 

SKLADOVANIE

Zariadenie musí byť uskladnené v suchom, čistom a bezprašnom uzatvorenom priestore pri teplote od +5 až +40° C s relatívnou vlhkosťou menšou ako 80% a nesmie byť vystavené pôsobeniu chemických vplyvov.

 

Skúsenosti s pomocou

Pomoci telesne postihnutým a seniorom sa venujeme už 22 rokov. Dodávame, vyrábame a konštruujeme všetky druhy zdvíhacích zariadení ako sú plošiny, stoličkové výťahy, schodolezy, stropné zdviháky, bazénové zdviháky, výťahy a výťahové plošiny.
Okrem toho upravujeme motorové vozidlá. Upravené automobily môžu hendikepovaní riadiť alebo sa v nich bez problémov prepravovať.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Tatras guide: A fresh take on the stunning soul of Slovakia

This brand new, pocket-sized guide includes a mountain load of information.

Tlačové správy

Changes to the Public Procurement Law – Take Two

Changes in life and law hardly ever stop.

Tlačové správy

Rýchly úver sa dá získať aj bez zložitých zmlúv

Náhlu potrebu peňazí môžete vyriešiť rýchlo a jednoducho.