INZERCIA

Tretí ročník Girl´s Day s novými firmami a dievčatami

Pod záštitou prezidenta SR Andreja Kisku sa na Slovensku uskutočnilo podujatie Girl´s Day 2016.

Vo štvrtok 28. apríla 2016 sa Slovensko opätovne pridalo k celosvetovej iniciatíve na podporu žien v IT pod názvom Girl´s Day. Deň žien v informačno-komunikačných technológiách si pripomínajú ľudia vo viac ako 16 krajinách na celom svete. Slovensko sa k celosvetovej iniciatíve pridalo prvýkrát v roku 2014. Pravidlom je, že Girl´s Day sa koná vždy vo štvrtý štvrtok štvrtého mesiaca v roku.

dekanka-fiit-maria-bielikova-a-vzacny-host-z-technickej-univerzity-vo-viedni-prof-geraldina-fitzpatr_res.jpg

Tretí ročník Girl´s Day na Slovensku tak ako po ostatné roky organizovalo občianske združenie Aj TY v IT v spolupráci s vedeckými inštitúciami, firmami a organizáciami od Bratislavy až po Košice. Aj Ty v IT vzniklo v čase, keď počet dievčat na IT fakultách dlhodobo atakoval 3% - 5% z celkového počtu študentov týchto škôl. Dnes je ich počet na úrovni 10%.

girls6-r111_res.jpg

Cieľom AJ Ty v IT, ako aj samotného projektu Girl´s Day, je, prezentovať informatiku ako zaujímavý študijný program, ukázať dievčatám perspektívny životný smer a atraktívne povolanie.

dscn4038-r278_res.jpg

Tento rok sa do Girl´s Day zapojilo 108 škôl z takmer 60 miest Slovenska. A čo je najdôležitejšie, viac ako 910 dievčat. Všetky čakal vo vopred prihlásených spoločnostiach, inštitúciách a firmách zaujímavý a inšpirujúci program. Najviac dievčat v počte 62 prijala firma spoločnosť T–Systems v Košiciach. Medzi strednými školami „zvíťazilo“ Gymnázium Ladislava Sáru v Bratislave, ktoré vyslalo do podnikov 110 dievčat. Girl´s Day 2016 sa uskutočňuje pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku.

girls5-r433_res.jpg

Celosvetová iniciatíva na podporu žien v komunikačno-informačných technológiách, vďaka ktorej Girl´s Day vôbec vznikol, štartovala pôvodne v Spojených štátoch amerických ešte v roku 1993 pod názvom „Take our daughters to work“. Školáčky navštevovali zamestnania svojich rodičov a známych. Prostredníctvom žien, aktívnych v technologických odboroch, sa iniciatíva, ale už pod zmeneným názvom dostala aj do Európy. Štartovacou európskou krajinou bolo Nemecko, ktoré Girl´s Day organizovalo prvýkrát v roku 2001. Dodnes sa celosvetového dňa žien v informačno-komunikačných technológiách zúčastnilo dovedna 1,5 milióna dievčat.

dscn4061-r874_res.jpg

Viac o nás: www.ajtyvit.sk, www.girlsday.sk

girls7-r303_res.jpg

kotuliakova@ajtyvit.sk, jancigova@ajtyvit.sk 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Talent - vzdelanie - úspech

Atraktívna Fakulta manažmentu na Prešovskej univerzite v Prešove a jej ponuka, v ktorej sa snúbi štúdium, vedecký výskum a prax.

Tlačové správy

Príbeh tradičného družstva - príbeh Iva Hlisnikovského

Seriál referencií radových členov Nášho finančného družstva, 5. vydanie.

Tlačové správy

Fasáda hotela Danube sa nekolauduje, investor predložil návrhy

Rekonštrukcia hotela Danube je ukončená, kolauduje sa však len interiér.

Tlačové správy

Európske univerzity a podnikatelia spoločne

Riešiť problémy s klesajúcou životnou úrovňou, nezamestnanosťou a migráciou vo vidieckych regiónoch EÚ je cieľom projektu ERDI.