SME
Štvrtok, 14. november, 2019 | Meniny má Irma
INZERCIA

Tretí ročník Girl´s Day s novými firmami a dievčatami

Pod záštitou prezidenta SR Andreja Kisku sa na Slovensku uskutočnilo podujatie Girl´s Day 2016.

Vo štvrtok 28. apríla 2016 sa Slovensko opätovne pridalo k celosvetovej iniciatíve na podporu žien v IT pod názvom Girl´s Day. Deň žien v informačno-komunikačných technológiách si pripomínajú ľudia vo viac ako 16 krajinách na celom svete. Slovensko sa k celosvetovej iniciatíve pridalo prvýkrát v roku 2014. Pravidlom je, že Girl´s Day sa koná vždy vo štvrtý štvrtok štvrtého mesiaca v roku.

dekanka-fiit-maria-bielikova-a-vzacny-host-z-technickej-univerzity-vo-viedni-prof-geraldina-fitzpatr_res.jpg

Tretí ročník Girl´s Day na Slovensku tak ako po ostatné roky organizovalo občianske združenie Aj TY v IT v spolupráci s vedeckými inštitúciami, firmami a organizáciami od Bratislavy až po Košice. Aj Ty v IT vzniklo v čase, keď počet dievčat na IT fakultách dlhodobo atakoval 3% - 5% z celkového počtu študentov týchto škôl. Dnes je ich počet na úrovni 10%.

girls6-r111_res.jpg

Cieľom AJ Ty v IT, ako aj samotného projektu Girl´s Day, je, prezentovať informatiku ako zaujímavý študijný program, ukázať dievčatám perspektívny životný smer a atraktívne povolanie.

dscn4038-r278_res.jpg

Tento rok sa do Girl´s Day zapojilo 108 škôl z takmer 60 miest Slovenska. A čo je najdôležitejšie, viac ako 910 dievčat. Všetky čakal vo vopred prihlásených spoločnostiach, inštitúciách a firmách zaujímavý a inšpirujúci program. Najviac dievčat v počte 62 prijala firma spoločnosť T–Systems v Košiciach. Medzi strednými školami „zvíťazilo“ Gymnázium Ladislava Sáru v Bratislave, ktoré vyslalo do podnikov 110 dievčat. Girl´s Day 2016 sa uskutočňuje pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku.

girls5-r433_res.jpg

Celosvetová iniciatíva na podporu žien v komunikačno-informačných technológiách, vďaka ktorej Girl´s Day vôbec vznikol, štartovala pôvodne v Spojených štátoch amerických ešte v roku 1993 pod názvom „Take our daughters to work“. Školáčky navštevovali zamestnania svojich rodičov a známych. Prostredníctvom žien, aktívnych v technologických odboroch, sa iniciatíva, ale už pod zmeneným názvom dostala aj do Európy. Štartovacou európskou krajinou bolo Nemecko, ktoré Girl´s Day organizovalo prvýkrát v roku 2001. Dodnes sa celosvetového dňa žien v informačno-komunikačných technológiách zúčastnilo dovedna 1,5 milióna dievčat.

dscn4061-r874_res.jpg

Viac o nás: www.ajtyvit.sk, www.girlsday.sk

girls7-r303_res.jpg

kotuliakova@ajtyvit.sk, jancigova@ajtyvit.sk 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Raj prírodného snehu Aflenzer Bürgeralm v regióne HOCHsteiermark

Stredisko zimných športov pre milovníkov prírodného snehu

Tlačové správy

Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.

Výška fixného výnosu sa mení podľa výšky a dĺžky investície

Tlačové správy

Vysokoškolský bedeker: Na ktorú univerzitu poslať prihlášku?

Už dnes si môžete kúpiť SME so špeciálnou prílohou pre budúcich vysokoškolákov.