SME
Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Minimálne zástavbové rozmery schodiskovej plošiny

Naše schodiskové plošiny pre imobilných vieme prispôsobiť do všetkých typov schodísk, aj do tých užších.

Zabezpečiť bezbariérový prístup v spoločných komunikačných priestoroch bytových domov môže byť niekedy ťažšie, ako sa to na prvý pohľad zdá. Obzvlášť je to zložité v starších typoch bytových domov, ktoré majú maximálny počet podlaží 4. V týchto objektoch sa nenachádza žiaden výťah a väčšinou len jedna cesta po schodisku. Tá je chápaná nielen ako komunikačný priestor, ale aj priestor únikový pri vzniku požiaru. Šírka schodiska v týchto domoch málokedy presahuje rozmer 1200 mm, a tu nastáva problém ako zabezpečiť vchod bytovky bezbariérovo s tým aby spĺňal  požiarne predpisy.

Pri realizácii schodiskovej plošiny v týchto priestoroch je potrebné ušetriť každý milimeter. Preto aj rozmery plošiny musia byť minimálne a jej následné riešenie atypické (viac na: http://www.prekonajmespolubariery.sk/sikme-schodiskove-plosiny).

Šikmá schodisková plošina SP Omega a SP Omega F sa môže na slovenskom trhu pochváliť minimálnymi zástavbovými rozmermi. Jej šírka pri sklopení spolu s dráhou, po ktorej sa pohybuje predstavuje cca 37 cm pri montáži na stĺpiky a 30 cm pri montáži na stenu.  Tieto rozmery sa vedia zminimalizovať aj vtedy, keď dráhu plošiny umiestnime v zrkadle schodiska. Vtedy samotná dráha zaberá 11 cm pri montáži na stenu a jej horná trubka sa dá využiť ako zábradlie schodiska pre chodca. 

V rodinných domoch, kde sa spravidla nemusia dodržiavať prísne kritéria úniku, môže nastať fakt, že schodisko, ktoré zabezpečuje presun z podlažia na podlažie je atypické a jeho šírka minimálna. Aj v tomto prípade vám vieme zabezpečiť presun osoby na vozíčku. Dokonca aj podlaha plošiny sa pri takejto situácii prispôsobuje podmienkam a rozmerom schodiska, aby sedela aj v najkritickejších jeho miestach.

dscf8411-r430_res.jpg 

Spomínané plošiny SP Omega a SP Omega F si vyžadujú priestor min. šírky 850 mm, a preprava osoby na vozíku naďalej ostáva pohodlná a bezpečná . Toto číslo je vskutku malé a mnoho z našich klientov si nevedelo predstaviť realizácie, no podarilo sa a plošina im slúži na účely, na ktoré bola vyhotovená (viac na: http://www.prekonajmespolubariery.sk/sikme-schodiskove-plosiny).


Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

BILLA podáva v kritickom období pomocnú ruku ľuďom z kultúry

Spoločnosť BILLA podáva pomocnú ruku ľuďom pôsobiacim v slovenskej kultúre.

Tlačové správy

Vynovená predajňa v Smrdákoch

COOP Jednota Senica, spotrebné družstvo, pokračuje v modernizácii svojich predajní.

Tlačové správy

Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje

Chcete si konečne kúpiť novú kuchynskú linku či potrebujete dať auto do opravy, ale chýbajú vám peniaze?