SME
Utorok, 21. september, 2021 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Obraz, aký ste na televízore ešte nevideli

Keď prídete po práci domov, máte nárok na to najlepšie. K tomu patrí aj dobrá zábava pri televíznom vysielaní.

Keď prídete po práci domov, máte nárok na to najlepšie. K tomu patrí aj dobrá zábava pri televíznom vysielaní.

Alebo pri super filmoch a to s najlepšou kvalitou obrazu, akú sa zatiaľ na televíznej obrazovke podarilo dosiahnuť. To všetko a omnoho viac získate s novým televízorom Samsung modelového radu 2016 – teda toho, ktorý je práve na pultoch špecializovaných predajní alebo v internetovom predaji.

Ako dosiahnuť nedosiahnuteľné?

Základom kvalitného obrazu je technológia Quantum Dot. Za touto technológiou stojí predovšetkým rozlíšenie 4K, teda 4-násobne vyššie ako je doteraz používané Full HD. Ďalej je to zvýšená svietivosť až 1000 nitov, pričom minuloročné modely Samsung televízorov mali svietivosť 500 nitov.

Tretím prvkom technológie Quantum Dot je HDR (High Dynamic Range). Je to spôsob ako dobre zobraziť náročné scény, v ktorých sa vyskytuje veľmi svetlá aj veľmi tmavá časť. Príkladom je nočný ohňostroj, s ktorým si bežný televízor nevie poradiť. Najnovšie televízory Samsung to však zvládajú, pričom budete mať pekne oddelené svetlé a tmavé časti. Ich okraje budú kontrastné a nerozmazané. Rovnako vplyv HDR pocítite na vlastnej koži pri sledovaní napínavej scény v noci. Tentoraz dej tmavej scény už naozaj uvidíte, podobne ako keby ste sedeli v modernom kine. Filmy v HDR pritom nie sú už žiadnou zvláštnosťou, dajú sa kúpiť na Blu-ray nosičoch, alebo si ich môžete prezrieť na on-line videopožičovniach. V tejto súvislosti je pre vás výhodou, že služba HBO GO je teraz pre majiteľov nových Samsung televízorov ako darček k nákupu a to na celý rok. Túto službu si môžete nainštalovať na 4 rôzne zariadenia (TV, notebook, telefón, tablet) a naraz sledovať rovnaké alebo rôzne vysielanie na dvoch zaregistrovaných zariadeniach.

Nesmieme zabudnúť ani na novú antireflexnú vrstvu displejov. Jej aplikovaním sa účinne znížila úroveň nepríjemných odleskov od displeja. Znamená to, že tento televízor môžete sledovať aj počas slnečného dňa a to aj vtedy, ak ide o TV so zakriveným displejom.

Lepšia kvalita aj pri bežnom televíznom vysielaní

Veľkou prednosťou Samsung televízorov je to, že výbornú kvalitu obrazu zažijete aj v prípade bežného vysielania slovenských staníc. U nás je v súčasnosti vysielanie vo formáte HD a nové Samsung televízory dokážu tento formát dobre prepočítať na 4K kvalitu. Znamená to, že vlastnosti nových televízorov si vychutnáte aj pri bežnom vysielaní.

Jednoduchá inštalácia

Pri prvom spustení prejdete jednoduchým nastavením, ktoré vám tiež automaticky naladí všetky dostupné televízne stanice. Veľkou výhodou je, ak máte pri nastavovaní televízora k dispozícii telefón Samsung Galaxy S6 alebo S7. Jeho prítomnosť televízor automaticky zistí a celé nastavenie sa dá realizovať ešte jednoduchšie na ňom. Smartfón je tak aj ďalším diaľkovým ovládaním a veľmi jednoducho si na televízore bezdrôtovo prehráte vaše fotografie alebo videá.

Univerzálny diaľkový ovládač pre všetko

Ovládanie celého televízora je teraz zjednodušené aj s dodávaným diaľkovým ovládačom a rozhraním Smart Hub 2016. Praktická lišta zobrazená ihneď po zapnutí umožní plynulosť prechodu medzi bežným televíznym vysielaním a službami videopožičovní alebo servera YouTube. Samsung Smart TV navyše automaticky rozpozná všetky typy pripojených zariadení, ktoré sú pripojené cez HDMI – môže to byť herná konzola alebo domáce kino a pomocou nového diaľkového ovládača Smart Control ich môžete pohodlne ovládať.

Modely SUHD TV si môžete teraz kúpiť so zakrivenou alebo plochou obrazovkou v rozmeroch od 55 do 88 palcov.

www.samsung.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Už v sobotu 25. septembra si pripomenieme Svetový deň lekárnikov.


2 h

Pomáhať dobrej veci prináša svoje ovocie a niekedy aj tekuté zlato!


6 h

Niektorí sa možno nevedia vzdať milovaného auta, ale výmenou starého vykurovania môžeme veľa ovplyvniť.


6 h
Skryť Zatvoriť reklamu