SME
Štvrtok, 17. október, 2019 | Meniny má Hedviga
INZERCIA

Poznáme tie najlepšie študentské inovácie

Inovácie z dielne FIIT STU vyhlásili dnes ako najlepšie.

Z 233 inovačných projektov vyhodnotil dnes Volkswagen Slovakia ako ten „top“ projekt študenta FIIT STU, Juraja Petríka. Informatik hovorí, že na fakulte mu dodnes chýbal priestor, kde by sa študenti mohli zahrať s hardwarom a postaviť si napríklad vlastného robota. Inšpiroval ho kolega Juraj Vincúr, ktorý sa začal hrať v kancelári s robotmi (https://www.youtube.com/watch?v=iHt3ANmYSpo).

Projekt RoboLab sa síce ešte reálne nezačal, ale z výsledku samotnej súťaže má Petrík radosť. „Študenti si budú môcť vyskúšať riešenia problémov, čo sa učia v škole, čo im umožní lepšie pochopiť problematiku. Ďalej ich budeme podporovať k účasti na rôznych prestížnych súťažiach (napr. Istrobot), čo zvýši povedomie o fakulte, ako aj jej prestíž medzi širokou verejnosťou. A možnosti vylepšenia do budúcnosti? Projekt Robolab považujme za štartovací. Ním však existuje možnosť vytvorenia laboratórií pre študentov. V budúcnosti plánujeme otvoriť semináre pre študentov a stredoškolákov, ako aj rozšíriť laboratória o IoT sekciu (internet vecí).

 

Cenu verejnosti (iPhone 6s) si prevzal Lukáš Csóka, študent 1. ročníka na FIIT.  

http://upgradni.sk/inovacia/robolab

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Udržateľné úspešné podnikanie na Slovensku a v Bulharsku

Univerzita národného a svetového hospodárstva v Sofii v spolupráci s EU v Bratislave zorganizovali medzinárodnú konferenciu.

Tlačové správy

Slováci sú chlebovým národom

Slováci sú chlebovým národom a až dve tretiny z nás jedia na raňajky chlieb a pečivo.

Tlačové správy

Kedy je správny čas nasťahovať sa do novostavby?

Pozor na znečisťujúce látky v interiéri.