SME
Sobota, 20. august, 2022 | Meniny má Anabela

ZF Slovakia opäť otvorila brány svojho trnavského závodu

1. máj patril v trnavskom závode ZF Slovakia Dňu otvorených dverí. Spolu so svojimi rodinami, priateľmi a známymi sem od skorého rána prúdili zamestnanci, aby strávili spoločne príjemné dopoludnie.

1. máj patril v trnavskom závode ZF Slovakia Dňu otvorených dverí. Spolu so svojimi rodinami, priateľmi a známymi sem od skorého rána prúdili zamestnanci, aby strávili spoločne príjemné dopoludnie.

 

TRNAVA. V nedeľu 1. mája, krátko po ôsmej hodine ráno, začali do areálu trnavského závodu spoločnosti ZF Slovakia prichádzať prví zamestnanci. Neprišli sem však pracovať, ale so svojimi najbližšími stráviť príjemné chvíle na Dni otvorených dverí. Ten spoločnosť ZF Slovakia organizuje pravidelne už niekoľko rokov. Minulý rok tu spolu so zamestnancami oslávili aj storočnicu spoločnosti ZF.

Rozľahlý areál sa rýchlo zaplnil a zábava mohla začať. Na najmenších čakala rozšírená detská zóna Fantasyland, v ktorej sa mohli na jednotlivých stanovištiach zapojiť do zábavných úloh a súťaží.

Pre deti tu bolo pripravených tiež množstvo nafukovacích atrakcií, a to nielen tradičných skákacích hradov, ale napríklad aj rozprávková chalúpka, kaktus, ktorý slúžil ako lezecká stena, dráha s nafukovacími koníkmi alebo preliezačka, kde museli prekonať na ceste do cieľa vratké nafukovacie gule.

Radosť na tvárach detí vyčarovala aj jazda na kolotočoch – malé princezné si posadali do rozprávkového Popoluškinho koča v tvare tekvice, chlapci nasadli do autíčiek a na motorky. Pre väčšie deti i dospelých tu boli labute, tí odvážni vyskúšali aj rýchlu jazdu na kolotoči „Breakdance“.

Deti sa po maľovaní na tvár pod rukami šikovných umelcov zmenili na nebezpečné šelmy, akčných hrdinov či roztomilé motýle. Spolu s rodičmi a starými rodičmi si vyskúšali hrnčiarske remeslo a zabavil ich aj kúzelník s balónmi.

labute-r735_res.jpg

Chýbať nesmeli ani labute.

postavicky-r787_res.jpg

Po areáli sa pohybovali rôzne bytosti z rozprávok.

Bodoval Elán aj Spievankovo

Tí, ktorí práve nešantili vo Fantasylande, sa mohli zabaviť pred dvomi pódiami. Kým na tom menšom, medzi výrobnými halami, sa striedali speváci, hudobníci a tanečníci z folklórnych súborov, hlavné pódium si rezervoval moderátor Roman Juraško. Ten tu postupne privítal kúzelníka Talostana a Spievankovo, aby na pravé poludnie pódium prenechal legendám z kapely Elán.

Nestarnúce hity si spolu s Jožom Rážom, Jánom Balážom a Vašom Patejdlom zaspievali nielen tí skôr narodení, ale aj mladá generácia priamo pod pódiom. Deti, ktoré s rovnakým nadšením spievali a tancovali na Spievankovo, tu však pred koncertom Elánu nahradili tínedžeri.

Zahanbiť sa nenechal ani samotný moderátor, ktorý počas prestávok návštevníkov zabával vtipnými vstupmi a rozličnými súťažami.

elan-r928_res.jpg

Vyvrcholením podujatia bol koncert Elánu.

spievankovo-r533_res.jpg

Spievankovo malo tradične veľký úspech.

Tradičné špeciality

 Počas Dňa otvorených dverí, ktorého program bol naplánovaný až do 14. hodiny, sa ZF Slovakia o svojich zamestnancov a ich hostí dobre postarala. Okrem zábavy bolo pripravené aj občerstvenie. Pochutnať si tu ľudia mohli okrem cigánskej v žemli aj na tradičných nemeckých špecialitách – Flammkuchen a grilovanej bielej klobáse. V ponuke bol aj hot-dog, rôzne nealkoholické nápoje či káva.

Doslova na dračku išla cukrová vata, ktorú si prifarbenú do korporátnej modrej farby, nenechali ujsť ani dospelí.

Pre deti tiež boli pripravené modré balóny s logom ZF naplnené héliom, ktoré rovnako zožali veľký úspech.

vata-r396_res.jpg

Cukrová vata chutile deľom aj dospelým.

Zábava aj poučenie

 

Okrem zábavných atrakcií, rozmiestnených vonku, boli otvorené aj samotné výrobné haly. Tu mohli záujemcovia vidieť nielen to, ako dnes vyzerá moderná strojárenská výroba, ale porozprávať sa napríklad s Norbertom Káčerom, ktorý pracuje v ZF Slovakia ako technický koordinátor projektov. Spolu s tímom aplikačného vývoja pripravil na svojom stanovišti aj zaujímavé aktivity pre všetky vekové kategórie.

 

„Pre najmenších tu máme vymaľovačky, môžu sa zapojiť aj do súťaže a vyhrať pekné ceny. Pre ľudí, ktorí majú radi IT je tu mobilná aplikácia, môžu skladať rôzne produkty a tak sa zoznámiť s našimi výrobkami. Máme tu aj 3D tlačiareň, ktorá tlačí prototyp náboja,“ povedal Norbert Káčer.

 

Spomenul aj dva študentské tímy, ktoré sú určite zaujímavé pre budúcich vysokoškolákov. Spoločnosť ZF Slovakia ich totiž sponzoruje a pomáha im napríklad s výrobou prototypov komponentov pre závodné monoposty.

 

„Snažíme sa osloviť vysokoškolákov v strojárskom alebo chemickom odbore pre budúcu prácu v ZF Slovakia na oddelení aplikačného vývoja, ktoré navrhuje spojkové systémy pre osobné automobily, ale aj pre naše chemické laboratórium, kde vyvíjame nové materiály pre spojkové obloženia,“ opísal spoluprácu s vysokými školami pán Káčer.

vysokoskolaci-r166_res.jpg

V jednej z hál prezentovala ZF Slovakia spoluprácu s vysokými školami.

vlacik-r999_res.jpg

Medzi halami vozil ľudí vláčik.

Podpora počas štúria a istá práca

 

Návštevníci počas Dňa otvorených dverí tiež mohli získať informácie o duálnom vzdelávaní. Do neho ZF Slovakia vstupuje od najbližšieho školského roka.

„Duálne vzdelávanie spočíva v tom, že celé odborné vzdelávanie sa rozdelí do dvoch častí. Teória sa odohráva v škole a prax priamo u zamestnávateľa. Hlavným účelom je, aby si zamestnávateľ vychoval svojho budúceho zamestnanca,“ hovorí personalistka Anna Čambálová.

ZF Slovakia ponúka študentom istotu budúceho zamestnania a podporu počas štúdia formou bezplatnej stravy,  obuvi či odevu a aj podnikové štipendium.

 

Spoločnosť  ZF Slovakia a.s. (medzi Trnavčanmi stále viac známa pod bývalým názvom SACHS) od príchodu do Trnavy v roku 1993 každým rokom naberala na veľkosti a produkcii. K dnešnému dňu zamestnáva

takmer 1400 zamestnancov a patrí medzi najväčších a najstabilnejších

zamestnávateľov v regióne. Celosvetovo je ZF Slovakia súčasťou koncernu, ktorý je tretím najväčším dodávateľom súčiastok pre automobilový priemysel. Vo svojom trnavskom závode vyrába spojky, dvojhmotové zotrvačníky a meniče pre väčšinu svetových automobiliek.

 

Ak vás zaujala atmosféra Dňa otvorených dverí a chceli by ste ju so svojimi blízkymi zažiť na vlastnej koži, staňte sa súčasťou ZF Slovakia. Spoločnosť ponúka niečo aj pre čerstvých absolventov, budúcich študentov stredných škôl, ale aj pre všetkých tých, ktorí sa chcú stať súčasťou veľkej a stabilnej spoločnosti.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pripravené sú hodnotné ceny, tombola aj bohatý sprievodný program.


INZERCIA 13 h

50 percent áut, ktoré boli registrované pred embargom, je stále funkčných.


INZERCIA 19. aug

Hyundai chce spojiť ľudí v záujme trvalej udržateľnosti.


INZERCIA 19. aug
SkryťZatvoriť reklamu